Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Gość śmietanka

Pyszna Kawka:)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość śmietanka

znalazlam kilka fajnych przepisow na kawke..najbardziej podchodzi mi ten z marcepanem ale jeszcze nie wyprobowalam:)

[link wygasł]

i przy okzji prosba...podajcie jakies przepisy na kawke:) jakich przypraw uzywacie? macie jakies sekretne receptury?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj śmietanko :wink: Chyba przez przypadek wystawiłaś dwa takie same tematy na forum?! Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio polubiłam kawę z likierem amaretto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też lubię kawę z likierem amaretto,ale smakuje mi też z likierem czekoladowym :wink: i czasem robimy sobie kawę ze spirytusem i koglem moglem na wierzchu...mmmm już dawno jej nie piłam i muszę zrobić rodzicom,mężowi i sobie w weekend na działeczce do lepszej werwy do pracy przy ogrodzeniu :wink: :!: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ostatnio moja siostra ugościła mnie bardzo dobrą kawą, przepis jest bardzo prosty:

do kawy rozpuszczalnej podanej obowiązkowo w filiżance (tak do 3/4 wysokości naczynia) dodajemy bitej śmietany (w wersji siostry była to śmietana w aerozolu). Ilość dodanej śmietany określę w sposób nastepujący: tak by wystawało i to sporo :wink: a następnie utworzony w ten sposób "kopczyk" śmietany posypujemy startą gorzką czekoladą

polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja polecam kawę rozpuszczalną lub filtrowaną zalaną koglem moglem :wink: Jest super :wink: dajcie znać jak zakosztujecie :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Narobiliście mi smaka na kawkę z koglem-moglem :wink: Pytanie tylko mam- z ilu jajek zrobić kogiel-mogiel na jeden kubek? Jedno jajko to w sam raz czy za mało? I czy można jeszcze mleczka do kawy dolać czy już niekoniecznie? Aaaa! No i jaki to ma być kogiel-mogiel? Tak "zwykły" ucierany czy też taki, że uciera się samo żółtko i cukier a z białek ubija się pianę i dopiero potem się to łączy?.... Tiaaa, może lepiej jak sobie zrobię swoją normalną kawkę z bita śmietaną :wink: Ale temat przepyszny! :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pijam zwykłą czarną kawę lub z odrobiną mleka. Zimą lubię wsypać troszkę cynamonu. Kiedyś robiłam kawę po holendersku. Była dobra, ale dla mnie za słodka (nie słodzę). Spróbujcie.

dla 6 osób:

1 1/2 szk. mocnej kawy

1 szk. cukru

2 łyżki masła

3 żółtka

2 łyżki mąki

1 l jasnego piwa

kieliszek koniaku

szczypta gałki muszkatołowej

szczypta posiekanej wanilii

Masło utrzeć z cukrem w rondelku. Przez cały czas ucierając dodawać po jednym żóltka, potem stopniowo wsypać mąkę.

1/2 szk. piwa wlać do masy, dodać gałkę muszkatołową i wanilię, dokładnie wymieszać. Postawić na ogniu, podgrzewając i stale mieszając wlewać powoli pozostałe piwo. Zestawić z ognia, wlać koniak i kawę, rozlać do filiżanek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam kawę z koglem-moglem. Niezła. Tylko z racji mojej nadwrażliwości na zapachy, niestety dla mnie jest zbyt pachnąca jajkiem (no tak, a czym ma pachnieć, jak jest z koglem-moglem... :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Justih mieszkam wlasnie w Holandii i nie spotkalam sie z taka kawa :-) .Tu sie pija kawe z ekspressu.Sory.Pozdrawiam.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi