Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Iwonko koniecznie porób zdjęcia tych smakowitości :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja pieke bananowca, babke, sernik i jabłecznik z kisielem. Powodzenia wszystkim życzę w sprzataniu pieczeniu i gotowaniu :grin: I nie spieszcie sie bo z tego pośpiechu to nic nie wychodzi czasem :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja za to zabieram sie za sernik, keks, sernik na zimno z galaretka i bez cukru ( to dla mnie bo jestem na diecie) i pewnie makowiec. Do tego nie bedzie baby jak zawsze bywalo, ale bedzie drozdzowe z masa kokosowa( a propos moge podac przepis...jest cudowne). Oprocz tego drozdzowego nie bedzie zadnych zmian bo moja rodzina jest konserwatywna i lubia to co zawsze...ja natomiast bym poeksperymwntowala z waszymi przepisami ( widze snikers ma wziecie) ale w sumie to pieke dla nich wiec ich wybor :grin: jak przeprowadze sie na swoje to swojej przyszlej rodzinie bede robila wspaniale swiateczne dziwactwa. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja będę piekła Isaurę , Ptysia i Biszkopt ze śliwkami i nutellą :grin: No chyba że M będzie miał specjalne życzenie :grin: to będą wprowadzone zmiany :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja musiałam upiec jabłecznik - otworzyły mi się dwa słoje z jabłkami. Biszkopt z masą krówkową i orzechową ze względu że okres spożycia który kończy się 25.04. Mas gotowych nigdy już nie kupię. Placki upiekłam według mojego pomysłu, a w miejsce babki upiekłam sernik.

post-2336-1206281422_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mart masy żadnej gotowej nie kupię, były tak twarde że trudno było wyjmować z puszek i jeżeli mnie pamięć nie myli, to dla mnie były za słodkie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zamierzam upiec pierwszego w swoim życiu mazurka. Mam już upatrzony jeden przepis na mazurek czekoladowy. Jak mi wyjdzie to wrzucę ten przepis:) I widziałam na jeden stronie przepis na wielkanocne króliczki i wielkanocne rogaliki z jajkiem w środku. Poza tym pewnie jakaś babka i może pleśniaczek. Zobaczymy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w tym roku mam w planach 3 ciasta -cytrynowo-śmietanowe Eli -placek kolorowy s.Anastazji -sernik z brzoskwiniami Babeczkę kupię małą do koszyczka nie będę piekła na święta wolę upiec w innym czasie,przez święta wszyscy wolą jeść ciasta z kremami-taką to mam wybredną rodzinę,mam na myśli moich gości. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jak co roku zrobię na pewno mazurki kajmakowy i czekoladowy do tego pewnie mój nowy specjał-ciasto Poe-bananowo-kokosowe roladę jabłkową i chciałabym zrobić sernik z malinami-ostatnio jadłam taki w jakiejś kawiarni, miał kruchy spód i w środku jakiś mus malinowy, był pyszny i nie mogę nigdzie znaleźć przepisu, który by był podobny do niego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nie był na pewno sernikobrownies, ale brzmi i wygląda fajnie, więc pewnie wypróbuję niebawem :) a sernik jak już odkryję jak był zrobiony to podzielę się przepisem, bo naprawdę był cudowny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi