Skocz do zawartości

Jakie Ciasta Na Wielkanoc?


Rekomendowane odpowiedzi

Och jak się czyta te listy ciast to już ma się ochotę na święta. Ja upiekę tradycyjnie sernika (bez niego nie ma świąt wg moich domowników), biszkopta z masą orzechową i piernika. Oprócz tego od mojej mamusi będę mieć mazurka (moja mamcia robi najwspanialszego na świecie) oraz miodowca. Z mamcią wypracowałyśmy metodę pól na pół - tzn. na każde święta ustalamy, co która piecze i dzielimy się po połowie. W ten sposób mamy bardziej urozmaicone stoły. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja planuje upiec sernik, mazurek, babkę i babeczki...

Może muffiny nie każdemu kojarzą się z Wielkanocą, ale moim zdaniem idealnie nadają się do koszyczka. Dodatkowo Muffiny uwielbiam za szybkość i łatwość przygotowania. Można je zaraz po wystygnięciu zapakować do woreczków i zamrozić. Później wystarczy tylko wieczorem wyciągnąć babeczkę, a następnego dnia będzie idealna do pracy lub porannej kawy. Przepis pochodzi z książki kucharskiej Nigelli Lawson "Feast", zmniejszyłam jednak ilość czekolady. Muffiny z czekoladą

250 g mąki

175 g cukru, najlepiej pudru

2 łyżeczki proszku do pieczenia

½ łyżeczki sody

2 łyżki ciemnego kakao

100 g posiekanej czekolady, różnej

250 ml mleka

90 ml oleju

1 duże jajko

aromat lub ekstrakt waniliowy

W jednej misce połączyć wszystkie suche składniki, w drugiej mokre. Przelać mokre do suchych i niezbyt dokładnie wymieszać (mają pozostać drobne grudki). Ciasto nakładać łyżką do ¾ wysokości papilotek. Piec w nagrzanym do 200 stopni C piekarniku przez około 20 minut.

Smacznego!

post-19713-1270145109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oj w tym roku jak nigdy bedzie bardzo slodko- Tort cyganski /juz upieklam i ciasto nie wyszlo pieknie wyroslo i OPADLO ale to nie tragedia znalazlam przepis na ciasto makowe i bedzie kombinacja mam nadzieje ze masa sie uda?/ Cytrynowiec/spod juz upieczony/ Pani Walewska/czeka na przelozenie/ Babka piaskowa /to juz w piatek bedzie pieczona./ i oczywiscie moj pyszny serniczek. P.S. Przyslijcie troche ciepelka bo tu strasznie zimno 1C i leje caly tydzien tak bedzie a tu juz koniec kwietnia.Pozdrawiam i zycze WESOLYCH SWIAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm... widzę, że Święta zapowiadają się słodkie, smaczne i kolorowe - super ! :grin: PS. Dsas, przesyłam dużo słoneczka i ciepła do Was, gorąco pozdrawiam i również życzę Wesołych Świąt :oops: Ja mam w planach upiec, sernik z brzoskwiniami, mazurka i śmietanowca :) Życzę wszystkim udany wypieków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.