Skocz do zawartości

Biała Masa Cukrowa Do Pokrycia Tortu


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Pracowałam do tej pory na gotowych masach cukrowych. Przechowują się do kilku miesięcy szczelnie owinięte w folię w temp. do 18 o C. Chciałabym wypróbować Wasz sposób ale nie wyrobię się w czasie. Mam do zrobienia 8 - piętrowy tort weselny i równocześnie przyjęcie na 200 osób same widzicie, że przygotowanie masy wcześniej ułatwi mi pracę w przeciwnym razie nie dam rady. Czy rzeczywiście ta masa twardnieje po kilku dniach? Jeśli tak napiszcie proszę ile dni max. mogę zrobić ją wcześniej. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dietko ja pierwszy raz zrobiłam tą masę dzień wcześniej przed nałożeniem na tort owinęłam ją w folię spożywczą z myślą że na następny dzień będzie tak samo plastyczna. Niestety kiedy próbowałam masę wyrobić następnego dnia zaczęła się strasznie kruszyć, nawet ciepło rąk ie pomagało by ją troszkę przytopić. Więc włożyłam ją na chwilkę do mikrofali i nawet fajnie się potem zachowywała (masa) przy wałkowaniu choć było to ciężko. Ale po nałożeniu na tort po pół godziny zaczęła pękać po bokach. Wyglądało to niekorzystnie... Sumując czas użerania się w następny dzień z masą cukrową, stwierdziłam że szybciej ją zrobię na świeżo chwilę przed dekorowaniem tortu. Z pozostałości masy robię ozdoby które przechowuję w pudełeczku, są super twarde i wytrzymałe. Dietko jeśli do upieczenia tortu masz jeszcze mnóstwo czasu spróbuj zrobić sobie taką masę i zostaw ją na dzień lub dwa i zobaczysz sama jak się będzie ta masa zachowywała w czasie wałkowania, jaką będzie miała konsystencję...itp. Mogło się tak zdarzyć ze tylko ja miałam z nią takie przejścia na następny dzień:arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dietko ja pierwszy raz zrobiłam tą masę dzień wcześniej przed nałożeniem na tort owinęłam ją w folię spożywczą z myślą że na następny dzień będzie tak samo plastyczna. Niestety kiedy próbowałam masę wyrobić następnego dnia zaczęła się strasznie kruszyć, nawet ciepło rąk ie pomagało by ją troszkę przytopić. Więc włożyłam ją na chwilkę do mikrofali i nawet fajnie się potem zachowywała (masa) przy wałkowaniu choć było to ciężko. Ale po nałożeniu na tort po pół godziny zaczęła pękać po bokach. Wyglądało to niekorzystnie... Sumując czas użerania się w następny dzień z masą cukrową, stwierdziłam że szybciej ją zrobię na świeżo chwilę przed dekorowaniem tortu. Z pozostałości masy robię ozdoby które przechowuję w pudełeczku, są super twarde i wytrzymałe.

Dietko jeśli do upieczenia tortu masz jeszcze mnóstwo czasu spróbuj zrobić sobie taką masę i zostaw ją na dzień lub dwa i zobaczysz sama jak się będzie ta masa zachowywała w czasie wałkowania, jaką będzie miała konsystencję...itp. Mogło się tak zdarzyć ze tylko ja miałam z nią takie przejścia na następny dzień :arrow:

Angi kochanie nie tylko Ty miałas takie przygody. Ta masa ma ten minus, ze szybko twardnieje . Wtedy wkladam ją na kilka sekund do mikrofalówki i znowu jest plastyczna ale juz nie tak jak od razu po przygotowaniu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Czarno jednak to widzę. Skoro Tobie się nie udało to mnie tym bardziej nie wyjdzie. Skorzystam z rady i spróbuję już dziś. Jak to się skończy zobaczymy. Imprezę mam za tydzień napiszę jak mi wyszło z tą masą. Pozdrawiam.

Dietko kuknij na tą pomade: http://www.smaczny.pl/forum/Tort-Komunijny-t6588.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten przepis dziękuję na około 10 razy udało mi się tylko raz reszta wyszła do kitu albo za twarde albo za miękkie. Jakiś czas temu Kuroń podał przepis na tę pomadę ale ja przy nim wysiadam. Spróbuję z tym sztucznym marcepanem może mi się uda. Masy cukrowe, które kupowałam do tej pory były świetne w obróbce ale mają jeden feler są za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę Dorotko bo myślałam że tylko ja taka felerna jestem:))) (oczywiście żartuje) Faktycznie to jest jej minus że twardnieje ale więcej ma plusów np, szybko się ją robi, bo wyrobieniu jest aksamitna w dotyku bielutka jak śnieg, jest smaczna ii super się nią obkłada torty:) Zawsze się zastanawiałam co ma w sobie słynny fondant że nie twardnieje tak szybko a w opakowaniu przetrwa bardzo długo, przecież tak samo On jak i "Twoja " słynna masa jest na bazie cukru pudru i to jest jej podstawowy składnik ( a wiadomo że cukier puder ma tendencję do twardnienia). Aha Dorotko piękny zrobiłaś tort weselny, jestem pełna podziwu do Twoich pomysłów:) Poprostu przepiękny gdybym miała tylko większe zdjęcie ustawiłabym sobie jako tapetę na komputerze:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jesteście "Wielkie" moje słowa uznania. Zrobiłam masę jest rzeczywiście prosta w obsłudze. Przeprowadzam właśnie eksperyment jedną część zawinęłam w folię, taka jaka wyszła a drugą zmieszałam z gotową masą / nie pogryzły się/ zobaczymy co z tego wyjdzie. Powiedzcie mi tylko czy przez cały czas wyrabiania tej masy kleiła się Wam do rąk a jeśli tak to co zrobiłyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masa się klei do rąk to trzeba dosypywać cukru pudru dotąd dopóki nie będzie nam ładnie odchodzić od dłoni.. (tak się postępuje jak z ciastem np. na pierogi) Później tak jak Dorotka pisała w przepisie, przy wałkowaniu najlepiej jest podsypywać mąką ziemniaczaną wtedy masa nie będzie przyklejała się do blatu, kiedy sypałam cukrem pudrem masa bardzo szybko go wchłaniała i powstawało błędne koło. Ale należy pamiętać by z mąką ziemniaczaną postępować oszczędnie ponieważ duża jej ilość przy podsypywaniu powoduje twardnienie masy. dietko poczytaj wcześniejsze komentarze tam napewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie dręczące Cię pytania:) Dorotka w nich na 100% udzielała cennych rad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<P'Dorotaxx'  długo nie umiałam sie zalogować a obiecałąm fotki tortu na podwójne Urodziny :razz: wiec wkoncu wklejiłam ;] a teraz Ratujj :razz: za dwa tygodnie urodziny mojego chłopaka i chce zrobic mu ToRt niespodzianke ale jakoś z pomysłami u mnie nie bardzoo :] chlopak konczy az 20 lat haha :razz: <BR></

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.