Skocz do zawartości

Ciasto Miętowe 2


margaret65

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

Masa: 600 ml słodkiej kremówki, 400 g pastylek miętowych(są to pastylki miętowe oblane czekoladą, pakowane w zielonym sreberku i sa na wagę) , 3łyżeczki żelatyny i 2 łyżki cukru. Biszkopt.

Wykonanie:

Upiec biszkopt( każdy na swój sposób). Kremówkę z pastylkami zagotować (ciągle mieszając). Włożyć do lodówki na 24 godziny. Następnego dnia sztywno ubić, rozpuścić żelatynę z cukrem w 1/2 szklanki wody i dodać do masy. Masę wylać na biszkopt. Smacznego!

Uwagi:

Na ciasto można przygotować lukier miętowy albo polać polewą czekoladową według uznania i gustu. Przepis na lukier miętowy: 1 szklanka cukru pudru, 2 łyżki likieru miętowego. Cukier puder zmiksować z likierem i taką ilością wody, aby powstał gęsty lukier.Można też na masę miętową zrobić bitą smietane z żelatyną lub kolorową galaretką i posypać startą czekoladą. Smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie dziewczyny :) , Myślę,że to chodzi o pastylki miętowe "Goplany" uważam,że te są najlepsze, można też dostać w marketach pakowane w pudełka pastylki firmy Nestle"After Eight" :lol: uwielbiam miętę  więc i ciasto powinno być smaczne :lol: post-5569-1225990976_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zainteresowana tym ciastem i jeżeli kupię dziś pastylki to jutro zrobię . Przeraża mnie jednak taka ilość żelatyny --oczywiście moim zdaniem 8 łyżek to o dużo za dużo...nawet 8 łyżeczek to duża ilość. Margaret ..co Ty na to...proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkich bardzo przepraszam :) za pomyłkę w przepisie :evil: ale pózno wpisywałam te przepisy i chyba mi sie cos na oczy rzuciło-jeszcze raz przepraszam:( powinno być 3 łyżeczki żelatyny,ale widze ,że każdy zauwazył pomyłke i jako fachowcy daliscie sobie radę -bardzo mi głupio :cry: przepraszam i obiecuje poprawę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam ,miałam problem,no i dałam dwie śnieżki ,więc żelatyne nie dawałam :)a krem jest taki jak te pastylki miętowe ,słodki:-) polałam polewą czekoiadową.Mi bardzo smakował placek,a jeżeli ktoś lubi gorzką kawe i do tego kawałek ciasta to po prostu pycha mniam ,mniam :) :evil: :cry: post-10222-1226948366_thumb.jpg post-10222-1226948408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.