Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
margaret65

Ciasto Miętowe 2

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

Masa: 600 ml słodkiej kremówki, 400 g pastylek miętowych(są to pastylki miętowe oblane czekoladą, pakowane w zielonym sreberku i sa na wagę) , 3łyżeczki żelatyny i 2 łyżki cukru. Biszkopt.

Wykonanie:

Upiec biszkopt( każdy na swój sposób). Kremówkę z pastylkami zagotować (ciągle mieszając). Włożyć do lodówki na 24 godziny. Następnego dnia sztywno ubić, rozpuścić żelatynę z cukrem w 1/2 szklanki wody i dodać do masy. Masę wylać na biszkopt. Smacznego!

Uwagi:

Na ciasto można przygotować lukier miętowy albo polać polewą czekoladową według uznania i gustu. Przepis na lukier miętowy: 1 szklanka cukru pudru, 2 łyżki likieru miętowego. Cukier puder zmiksować z likierem i taką ilością wody, aby powstał gęsty lukier.Można też na masę miętową zrobić bitą smietane z żelatyną lub kolorową galaretką i posypać startą czekoladą. Smacznego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasto bardzo mnie zaintrygowało ale nie mam pojęcia jak wyglądają te cukiery ani gdzie można je kupić. Margaret gdybyć miała te cukierki i zrobiła zdjęcie to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok nie ma sprawy kupię i z fotografuję ,ale pastylki miętowe są wydaje mi sie wszędzie:) żaden problem dla mnie napewno wkleje zdjęcie :) pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też będę czekała na zdjęcie placka,uwielbiam pastylki miętowe. Pozdrawiam Ewa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się, że takie pastylki miętowe widziałam ostatnio w Biedronce. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie dziewczyny :) , Myślę,że to chodzi o pastylki miętowe "Goplany" uważam,że te są najlepsze, można też dostać w marketach pakowane w pudełka pastylki firmy Nestle"After Eight" :lol: uwielbiam miętę  więc i ciasto powinno być smaczne :lol: post-5569-1225990976_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak to są te pastylki miętowe:) i zapewniam ,ze ciasto smakuje super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem bardzo zainteresowana tym ciastem i jeżeli kupię dziś pastylki to jutro zrobię . Przeraża mnie jednak taka ilość żelatyny --oczywiście moim zdaniem 8 łyżek to o dużo za dużo...nawet 8 łyżeczek to duża ilość. Margaret ..co Ty na to...proszę o odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Terko dziękuję za pomoc -też wydaje mi się ,że to dosyć....przy 8 łyżkach to wyszłaby skała. Niestety dziś nie zrobię bo nie udało mi się kupić pastylek-muszę jechać do miasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja robiłam dziś no i masa nie chciała się ubić :evil: póżniej wszystko się zważyło :cry: uratowałam to wszystko dodając śnieżkę :lol: jutro wkleje zdjęcie.Jestem ciekawa jak wyjdzie :P :P :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wszystkich bardzo przepraszam :) za pomyłkę w przepisie :evil: ale pózno wpisywałam te przepisy i chyba mi sie cos na oczy rzuciło-jeszcze raz przepraszam:( powinno być 3 łyżeczki żelatyny,ale widze ,że każdy zauwazył pomyłke i jako fachowcy daliscie sobie radę -bardzo mi głupio :cry: przepraszam i obiecuje poprawę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pisałam ,miałam problem,no i dałam dwie śnieżki ,więc żelatyne nie dawałam :)a krem jest taki jak te pastylki miętowe ,słodki:-) polałam polewą czekoiadową.Mi bardzo smakował placek,a jeżeli ktoś lubi gorzką kawe i do tego kawałek ciasta to po prostu pycha mniam ,mniam :) :evil: :cry: post-10222-1226948366_thumb.jpg post-10222-1226948408_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi