Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !

Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Protalki w ten krytyczny :grin: dzień.

Ja zjadłam sobie właśnie waniliowy serek homogenizowany i żadne p..... mnie nie ruszają.

Dziewczyny, mam pytanie o słodzik. Moja koleżanka zastanawia się nad przejściem na naszą dietę, ale już wcześniej się odchudzała i używała słodzika, który niezbyt dobrze wpływał na jej gardło - drapał ją aż do częściowego zaniku głosu. Czy jest możliwe, poza rezygnacją w ogóle (co z oczywistych przyczyn łakomstwa nie wchodzi w grę ;) ), zastąpienie go czymś innym? Mam na myśli Xylitol czyli cukier z kory brzozy, używany w Finlandii np. zamiast cukru.

Ja zjadłam sobie właśnie waniliowy serek homogenizowany i żadne p..... mnie nie ruszają.

Dziewczyny, mam pytanie o słodzik. Moja koleżanka zastanawia się nad przejściem na naszą dietę, ale już wcześniej się odchudzała i używała słodzika, który niezbyt dobrze wpływał na jej gardło - drapał ją aż do częściowego zaniku głosu. Czy jest możliwe, poza rezygnacją w ogóle (co z oczywistych przyczyn łakomstwa nie wchodzi w grę ;) ), zastąpienie go czymś innym? Mam na myśli Xylitol czyli cukier z kory brzozy, używany w Finlandii np. zamiast cukru.

witaj

ja tez mialam problem ze slodzikami i wlasnie stosuje ksylitol, jedyna wada to cena :grin:

Witam !

Mam podobny problem -nie toleruje slodzikow.

Przetestowalam rosline stevia (do kupienia u nas) ale nie ma oficjalnych atestow. Stosowana jest w USA, Japonii i Ameryce PLD - od lat. Ma dzialanie lecznicze (300x slodsza od cukru -uzywa sie odrobine) :grin: -mozna poczytac w necie...

Stosowalam do keczupu wlasnej produkcji, sledzi marynowanych i kawy. OK!!!

Dzisiaj upieke z nia protalowy serniczek -dam znac jak wyjdzie.

Witam !

Mam podobny problem -nie toleruje slodzikow.

Przetestowalam rosline stevia (do kupienia u nas) ale nie ma oficjalnych atestow. Stosowana jest w USA, Japonii i Ameryce PLD - od lat. Ma dzialanie lecznicze (300x slodsza od cukru -uzywa sie odrobine) :grin: -mozna poczytac w necie...

Stosowalam do keczupu wlasnej produkcji, sledzi marynowanych i kawy. OK!!!

Dzisiaj upieke z nia protalowy serniczek -dam znac jak wyjdzie.

Szpuleczko, dobrze,że mi o tym napisałaś, bo w ogóle nie słyszałam o takim preparacie, muszę poczytać i zorientować się w cenach, no i daj koniecznie znać jak wyjdzie serniczek ;)

Witajcie dziewczyny! W końcu się wyspałam po wczorajszym liczeniu :grin:

Witam przy porannej kawce. Szkoda że jeszcze ciemno za oknem, tak cieżko się wstaje.

Miłego dnia.

I pamiętajcie - nie poddawcać się tym paskudnym p...

Gochna, że Ci się chciało liczyć, podziwiam.

Sama się sobie dziwię :lol: , ale to z nudów, bo cały czas się kuruję i nie mogę za bardzo szaleć po domu, bo zaraz mam jakieś przykre dolegliwości ...

Witam wszystkie z samego ranka,

jest mi bardzo źle nic do tej pory nie pisałam, ale teraz mam już dość, waga od dwóch tygodni stoi.

Nie wiem co robić nie grzeszę, piję dużo i co czy to wszystko na marne, czy przyjdzie się poddać.

pozdrawiam

Nie fisiuj kochana :grin: . Musisz po prostu przetrzymać ten zastój. Mnie też dopadł ostatnio, jak większość z nas. Dukan radzi nie przejmować się i trwać, bo napewno się odetnie, jeśli się zacięło i znów zacznie spadać. :-D :-D :grin:

Gochna czy to chodzi o mnie?? :grin:

Buziaki !

Nie, nie Olinko to była Omka :grin:

POZDRAWIAM WSZYSTKICH PISZCIE JAK WY SOBIE DZIŚ RADZICIE

Upieczony serniczek, zrobiony deserek i chłopaki uprzedzone, że niech sobie sami kupują ...

I :grin: genialne pomysły życzliwej rodzinki :grin: . Zadzwoniła do mnie dziś z rana moja mamuśka i w tajemnicy mi powiedziała, że dziś popołudniu będę miała odwiedziny kuzynki z mężem. Chcą mi zrobić niespodziankę, gdyż będą w pobliżu :grin: akurat dzisiaj w ten dzień :grin: . Oczywiście przyjdą z pączkami :-D . Poza tym jestem chora, niewyjściowa, włosy nieświeże, w pidżamie, w domu niezbyt czysto, bo to wiadomo jakie chłopaki mają podejście do sprzątania, aby się nie przewrócić :-D :-D :evil: ...

No ale sorki miało być o pączkach ... szczerze, to nie wiem czy dam radę się oprzeć, a w dodatku jak przyniosą moje ulubione :evil: :evil: :evil:

Cześć!!!

Kostka nie łam się!!! Takie przestoje to normalka...ja taki miałam chyba nawet dłużej niż Ty...przy czym waga dodatkowo mi się wahała raz mniej a raz więcej, nawet miałam wrażenie, że wręcz mnie przybywa a nie ubywa.....ale nie stresuję się tym i Tobie też radzę...po prostu trwaj bez względu na "okoliczności przyrody" a na pewno sytuacja się zmieni!!!!

P.S. Ja też proszę o skan nowej książki: [email protected] Dziękuję :D

Zaraz wyślę :grin:

Witam po awarii internetu!!!

Gogi!!!!!!-trwasz w diecie????

Zeżerłam pączka.... :oops:

wstyd........

Zaglądnę po pracy inapiszę Wam co mi się ostatnio przydarzyło odnośnie pracy....to jakiś szok....do potem!!!!

No, no - jaka tajemnicza :grin:

Jestem zachwycona zestawieniem, że juz prawie tonę schudłyśmy. Ja dodając bardzo skromnie 8 kg, to nie wiem, gdzie tu dodać do tej statystyki

To wcale nie jest tak mało :grin:

Klęska.

O 6 rano zjadłam pączka i popjałam go słodkim sokiem z czarnej porrzeczki. Teraz powiem dlaczego. Przyczyn jest kilka.

Z moim mężem poznałam sie w tłusty czwartek, a było to ponad 40 lat temu

Rano poleciał i kupił mi pączka

Nie zauważyłam, że do ugotowanej otrębianki dolał mi sok.

I jeszcze kupił faworki. Nie mogłam się powstrzymać.

Teraz najwazniejsze - Bozena przypomniała nam z jakiej cukierni sa wspaniałe pączki i gdzie się specjalnie po nie jeździło.

Przecież chyba mogę białkowy czwartek, przerzucić na piątek?

A cóż to za pytanie ;) Toż to oczywistość :grin:

Mam jeszcze prośbę o przesłanie na maila skanu najnowszej książki Dukana i tej z przepisami. Przesłałabym mojej koleżance dla dalszej zachęty:)

Podaj kochanie tylko adres :grin:

Ja też miałam telefon z zaproszeniem od mojej siostry na popołudnie: przyjedźcie, usmażyliśmy całą górę faworków i ktoś to musi zjeść ;) ! no ale w tym roku to ktoś ale nie my z mężem, chociaż on się złamał i zjadł jednego - wyznał szczerze, hi,hi

Dziewczyny, mam pytanie o słodzik. Moja koleżanka zastanawia się nad przejściem na naszą dietę, ale już wcześniej się odchudzała i używała słodzika, który niezbyt dobrze wpływał na jej gardło - drapał ją aż do częściowego zaniku głosu. Czy jest możliwe, poza rezygnacją w ogóle (co z oczywistych przyczyn łakomstwa nie wchodzi w grę :grin: ), zastąpienie go czymś innym? Mam na myśli Xylitol czyli cukier z kory brzozy, używany w Finlandii np. zamiast cukru.

Dzien dobry!

Zanim zdążyłam ci Malynko odpowiedziec to dziewczyny juz mnie uprzedziły. Zarówno Xylolit jak i stewie mozna stosowac zamiast słodzików. Moj znajomy chudnie od sierpnia własnie tylko na stewii, bez słodzików i jest ok, kupuje ja droga internetową. Zwróc uwage koleżance że sa rózne rodzaje słodzików : oparte na aspartamie i na cyklaminianie sodu ( ten jest e Lidlu w tabletkach - patrz stronka z produktami http://www.smaczny.pl/forum/Produkty-Dozwo...tal-t7917.html)

Koalicja A N T Y P Ą C Z K O W A - trwam dzielnie.....(póki co!)

Póki co nie daje sie, p.....ów w biurze jest pod dostatkiem ale podobnie jak u Marudki - nie pachna, tylko na nie patrze z daleka, zajadam sernik protalowy, który zrobiłam sobie wczoraj i to tym razem w formie do mufinek więc wyszły mi takie rumiane bułeczki-sernikowe, okrągłe, w kształcie wygladające jak małe p.....ki....... ha, ha ha..... chociaz tyle ze mam złudzenie optyczne ze jem to co wszyscy inni.... ;) :grin:

Dzien dobry!

Zanim zdążyłam ci Malynko odpowiedziec to dziewczyny juz mnie uprzedziły. Zarówno Xylolit jak i stewie mozna stosowac zamiast słodzików. Moj znajomy chudnie od sierpnia własnie tylko na stewii, bez słodzików i jest ok, kupuje ja droga internetową. Zwróc uwage koleżance że sa rózne rodzaje słodzików : oparte na aspartamie i na cyklaminianie sodu ( ten jest e Lidlu w tabletkach - patrz stronka z produktami http://www.smaczny.pl/forum/Produkty-Dozwo...tal-t7917.html)

Dzięki za odpowiedź, ale myślę, że ona ma na wszystkie takie uczulenie, więc chyba najlepszym wyjściem będzie coś naturalnego, jak stewia właśnie lub ksylitol - musi już sama coś wybrac, a jak już wcześniej napisałam najważniejsze, że człowiek dalej chudnie ;)