Skocz do zawartości
Dorota

Sezon na jabłka - więc pieczemy szarlotki :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons//icon_exclaim.gif

Mamy jesień, a w naszych ogrodach, spiżarkach i kuchniach dużo jesiennych owoców, a przede wszystkim dużo dużo jabłek.

Wychodzę, więc z propozycją pieczenia szarlotek. Wiem, że przepisów na ciasta z jabłkami jest bardzo dużo, już na samym Smacznym jest ich trochę :D. Ale ja jestem wiecznie nienasycona tymi przepisami i czekam na ciekawe propozycje moich Forumowiczów :D.

Ja ze swej strony zaproponuję kilka ciekawych i oczywiście osobiście 'przetestowanych' przepisów na ciasta z jabłkami.

Oto moje propozycje:

:) Jabłecznik na biszkopcie

:) Ciasto budyniowo jabłkowe

:P Szarlotka tortowa

:D Najszybszy torcik z jabłek

:D Ucierany placek z jabłkami

Teraz Wasza kolej. Czekam …

Pozdrawiam i życzę udanych jesiennych wypieków :D

Wasza Dotka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ci Dotko za świetne przepisy szarlotek. Upiekłam "najszybszy torcik z jabłek" oraz "ucierany placek z jabłkami" dla niespodziewanych gości. Poszło SZYBKO, SPRAWNIE i SMACZNIE. Pozdrawiam! Bernadeta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A cz musi być koniecznie szarlotka ? U mnie w domu najbardziej z wszystkich ciast z jabłkami lubią jabłecznik z galaretką ( kiedyś podałam przepis ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie musi to być SZARLOTKA. Wybrałam te przepisy bo miałam wszystkie potrzebne składniki, dość duży nadmiar jabłek i przede wszystkim szybko zrobiłam coś smacznego do zjedzenia na deser !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dorotko czy to ciasto z budyniem to spód trzeba podpiec? jestem początkująca więc gdyby mi sie nie udało to mogłabym sie zniechęcic a nie chce tego pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :D

Jeżeli chodzi o Ciasto budyniowo jabłkowe, to spodu nie należy podpiekać, wszystko piecze się razem i to wystarczy. Spód spokojnie się dopiecze.

Jednak największą trudność sprawia tutaj rozprowadzenie 1/4 ciasta na gorącym budyniu, ale nie należy się zrażać do tego ciasta. Bo jest to naprawdę dobry przepis - gratuluję wyboru :D. Tego rodzaju ciasta tzn. z budyniem i jabłkami są moimi ulubionymi ciastami :).

Naprawdę polecam i życzę powodzenia ;)

Dorota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo dziekuje za podpowiedz i mysle że sie uda bo juz wiele twoich przepisów wypróbowałam i rodzinka była zachwycona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Dorotko! Mam swoje wypróbowane przepisy i też korzystam z Twoich. Teraz podzielę sie z Wami przepisem na makową szarlotkę. Jest to ciasto na każdą okazję. 30 dag maku, 4 jajka, niepełna szklanka cukru, 1 margaryna, 1 szklanka manny, 30 dag startych jabłek na dużych oczkach i troche odciśnietych lub innych owoców, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, cukier waniliowy, bakalie można dodać olejku migdałowego Mak sparzyć, przekręcić 1 raz przez maszynkę. Margarynę utrzeć z 1/2 szkl. cukru i żółtkami, dodawać przekręcony mak, dobrze utrzeć. Następnie dodawać po trochu mannę i jabłka. Ubić pianę dodając na koniec reszte cukru i delikatnie wymieszać z masą. Piec ok. 45 min w dobrze nagrzanym piekarniku (180oC). Polać polewą 3 łyżki kakao, pól tabliczki gorzkiej czekolady, 3 łyżki masła, 3łyżkli cukru, 1 łyżka śmietanki. Wszystko razem podgrzewamyw rondelku i ciepłą polewą smarujemy ciasto i posypujemy w skośne pasy na przemian wiórkami i posiekanymi orzechami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons//icon_exclaim.gif http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons//icon_exclaim.gif http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons//icon_exclaim.gif

Makowa szarlotka to coś nowego ;).

Przepis wydaje się być ciekawy - muszę go wypróbować.

Dziękuję i pozdrawiam :)

Dorota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam to ciasto, jest bardzo dobre. U mnie nazywa się "Placek japoński" /dlaczego japoński nie wiem, ale pod taką nazwą mam go od lat w swoim zeszycie/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może dlatego, że jest podobny do ciasta Japoniec - bardzo pysznego zresztą :)

Ale nie pytajcie mnie dlaczego japoniec to japoniec ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie ja też znam podobne ciasto. Podobna masa lecz na kruchym spodzie (Japoniec - tak jak wspomniał Marcin :) )

Zobaczcie podobne ciasto, a ile ma różnych nazw i oczywiście ... smaków :D :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Japoniec - japońcem, ale ... makową szarlotkę i tak wypróbuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi