Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Jamaica

Kremówka kokosowa (zwana też papieską)

Rekomendowane odpowiedzi

Kreseczko! Bierz się do roboty a za chwilę znajdzie się to ciasto na Twoim talerzyku. :) :grin: :( Na pewno Ci wyjdzie. Pozdrawiam cieplutko. Renata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reniu Twoje ciasto jest ładniejsze, ja zrobiłam bez wykończenia. Jamica bardzo dziękuję za przepis na to smaczne ciasto i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ino! Twoje ciasto jest śliczne i bardzo ładnie się prezentuje. Najważniejsze, że smakuje. Pozdrawiam. Renata :( :) :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:lol: Nie ma co tu duzo pisac :wink: CIASTO JEST PO PROSTU REWELACYJNE mozna powiedziec ze po upieczeniu zywilam sie tylko nim az sie skonczylo :wink: Naprawde serdecznie polecam,Hmmm.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam właśnie ciasto w piekarniku mam nadzieje ze się uda bo zapowiada się nieżle a jest łatwe do zrobienia.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A oto moja skromna kremoweczka....

post-4359-1171735980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basiu Reni kremówka piękna, Twoja również, moja skromna, zdradź jak ją wyczarowałaś bo mnie bardzo ciekawi. Wiem tylko że na drugi raz muszę ją upiec w mniejszej blaszce. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakoś mi się udala :wink: robiłam w dużej formie i bałam się,że mi się przeleje przy pieczeniu. Masa budyniowa jest biała bo budyń był śmietankowy a kokos sypałam tak na oko,potem pomazałam polewą i posypałam wiórkami. Ciacho szybko się robi i smakuje wybornie....no i nie jest za słodkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A oto moja skromna kremoweczka....

basqa skromna???śliczna jest ta kremóweczka napewno też pyszna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Ja też dziś piekłam tą kremówkę.W blaszce takich rozmiarów,jak podane było w przepisie.Wyszła mi wysoka na ok 4 cm,więc uważam,że jest taka akurat :wink: Trochę się bałam o tą masę kokosową,żeby mi się za bardzo nie spiekła,ale wyszła ok. Polałam ją całą czekoladową polewą i zrobiłam ukośne kokosowe paski.Jak mi się uda-wkleję zdjęcie :wink: Jako ocenę przytoczę słowa mojej teściowej "Sama to piekłaś?"-wypowiedziane z lekkim niedowierzaniem :) Niezbyt ostre zdjęcie mi wyszło :lol: Ale może coś będzie widać,jak wkleję....

post-4529-1171802861_thumb.jpg

post-4529-1171802963_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja trzymałam w lodówce ale jak ktoś ma chłodną spiżarkę czy kuchnię to może tak stać,chodzi o to ,żeby masa zbyt się nie ogrzala bo żle się bedzie kroić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi