Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Jamaica

Kremówka kokosowa (zwana też papieską)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja piekłam napewno w dużo większej.

INO-zmierzyłam moją formę-ma 35x22,tylko tej używam bo jest silikonowa,no i mam jeszcze keksówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też przechowywałam w lodówce. Basiu Dziękuję moja forma to 24x36, a w górę już większy jest rozmiar. Najważniejsze że ciasto jest pyszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po długiej przerwie upiekłam dziś to ciacho. Mniamniuśne :grin: ,chociaż malutki zakalec mi wyszedł :grin:

post-4359-1192906707_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc, upieklam dzis Twoja kremowka i mysle ze trzeba uzupelnic przepis o to jaki powinien byc uzyty budyn do masy budyniowej. Ja uzylam ten bez cukru i to popsulo troche smak placka. Nastepnym razem uzyje zarowno budyn z cukrem jak i zrobie troche wiecej kremu budyniowego, ktorego jak dla mnie bylo za malo.pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez robilam kiedys taka kremowke, szybko i łatwo i jak dla mnie pycha ale u mnie w domu nie lubią kokosow...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny tak zachwalacie ta kremowke i musze ja zrobic,ale nie wiem czy dobrze zrozumialam,ze ciasto piecze sie z tymi masami :) .Moze to smieszne,ale jestem troche zmeczona i nie mysle tak jak potrzeba wiec prosze o pomoc bo chce ja zrobic w sobote.Pozdrawiam :P .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie odpowiedźieć bo piekłam kremówkę i uważam że jest pyszna, nie za słodka dardzo dobra do kawki. Tak ciasto piecze się ze wszystkim razem czyli kruchy spód, na niego gorący budyń, a na wystudzony budyń piana z wiórkami i margaryną (chociaż ja muszę się przyznać wyłożyłam pianę z wiórkami na borący budyń i też było ok nic się nie stało z tą pianą). Dzięki za super przepis. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie pieklam smakowalo ale chyba na nastepny raz dam tylko dwa budynie bo dla mnie troche byl za sztywny ten budyn ja stalo ciasto w lodowce.Pozdrowionka. ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Justynko ale pyszne to ciasto ci się udało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej dziewczyny ja tez pieklam kremowke,mam taki przepisik w domu, ale to jednak nie moj guscik :) ale moim domownikom bardzo smakuje to ciacho i pieke je chetnie dla innych :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu i ja zdecydowałam się upiec to ciasto...siedzi sobie teraz w piekarniku :) Napiszę po degustacji o efektach smakowych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasto bardzo smaczne i szybkie w przygotowaniu...rodzinka zadowolona i proszą,żeby częściej go piec...nie jest mocno słodkie i to dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi