Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Jamaica

Kremówka kokosowa (zwana też papieską)

Rekomendowane odpowiedzi

NA CIASTO: -2 szklanki mąki pszennej -0,5 kostki (czyli 125 g) margaryny -2 jaja -0,5 szklanki cukru -1 łyżeczka proszku do pieczenia NA MASĘ BUDYNIOWĄ: -3 budynie waniliowe -1 litr mleka NA MASĘ KOKOSOWĄ: -2 jaja -0,5 szklanki cukru -0,5 kostki margaryny -20 dag wiórek kokosowych CIASTO: Mąkę posiekać z margaryną, dodać pozostałe składniki ciasta i zagnieść. Gotowym ciastem wylepić blaszkę o wymiarach 25x36 cm i chwilowo zostawić je w spokoju. MASA BUDYNIOWA: Budynie przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, ale w podanej ilości mleka. Jeszcze gorące wylać na czekajace w formie ciasto MASA KOKOSOWA: Margarynę rozpuścić i wystudzić. Białka ubić na sztywną pianę, dodając pod koniec ubijania cukier. Wciąż ubijając dodawać po 1 żółtku. Gdy masa stanie się jednolita dodać wiórki kokosowe i delikatnie wymieszać. Już na końcu wlać dokładnie wystudzoną margarynę i znów wymieszać. Masę kokosową wyłożyć na wystudzoną masę budyniową. Teraz wystarczy ciasto wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 stopni, na około 45-50 minut. Gotowe polecam ozdobić "esami-floresami" z polewy czekoladowej. Smacznego!!! Wyślij przepis znajomym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Przepis na kremówkę kokosową okazał się pierwszorzędny! Przygotowanie ciasta nie zabiera zbyt wiele czasu, a efek naprawdę zaskakuje. Piekę to ciasto już od dawna i zdążyłam polecić je kilku znajomym. Serdeczne dzięki za przepis. Pozdrawiam. kaya :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
post-4422-1169912372_thumb.jpg post-4422-1169912393_thumb.jpg Oto zdjęcia tego ciasta:) Witaj Jamaica! Dzięki za ciekawy przepis. Jest bardzo smaczne i proste w wykonaniu. Polecam i pozdrawiam. Renata :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pani Halinko polecam bardzo to ciasto,ja też uważam że jest szybkie i smaczniutkie,piekłam je wiele razy. Jamaico gratuluję i jestem ciekawa żródła z którego posiadasz ten przepis.A Renigliwice gratuluję pięknego wypieku i jeszcze piękniejszego wykończenia,ja nigdy nie polewałam polewą a to może dodatkowo podnieść smak ciasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasto rzeczywiście szybko się wykonuje. Bardzo nam wszystkim smakuje. Dziękuję Ina i Apsik za miłe słowa .Pozdrawiam Was cieplutko. Renata :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
renigliwice ale ciacho odwaliłaś :grin: apetycznie wygląda super wykończenie napewno też tak smakuje jak wygląda mniam :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Basiu za zaproszenie, ale to ja zapraszam do mnie......... Renia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Jamaica za przepis. Upiekłam i wyszedł super placuszek, dokładnie taki sam jak na zdjęciu. kochani ciasto super i naprawdę szybkie w wykonaniu. Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

laski ja jestem taka zakecona,,czytam tu przepisy.wszystko mi sie podoba i wszystko bym chciła robic az mi dni tygodnia zabraknie :arrow: hiihih a ten przepis cudo..a zdjęcia.mm dlaczego ja sie msuze odchudzac!!!!!!1mi sie chce ciasteczka ;-) to gdzie sie spotykamy i kto piecze ten placek? ustalone???? hiihih :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za tydzień moja córka ma urodziny.Długo zastanawiałam się nad ciastem.Wypadło na kremówkę. Więc za tydzień u mnie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jejku, ale apetyczne ciasto... ! Ale bym takiego zjadła, choc kawałek... Popatrze sobie jeszcze :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi