Skocz do zawartości

Żeby Zupa Pomidorowa Była Gęsta


radziosny

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum wiec chcialem sie przywitac :-) . Mysle, ze bede czesto tu zagladac. Jestem raczej amatorem gotowania, ale pewien staz juz mam. Mam swoj sposob, aby zupa pomidorowa byla odpowiednio gesta: - dodac smietany(wiadomo) :) - gotowac ryz odrazu w zupie. To jeszcze nie to. Gdzies u krewnych jadlem jeszcze bardziej gesta i dobra pomidorowke. Slyszalem, ze do zup mozna dodac mąki- ale czy to nie sprawi, ze zupa bedzie cierpka? Gdzies widzialem, ze ludzie do zup dodaja surowe jajka (ale nie wiem czy do pomidorowej). Czy macie jakies wlasne sposoby aby ta zupka byla gesta i dobra? pozdrawiam radziosny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Radziosny na naszym forum :) Bardzo się cieszę, że do nas dołączyłeś, i już zacząłeś nam wspaniale doradzać - wiedziałeś od czego zacząć :-) - bardzo lubię zupkę pomidorową :) A co do jej zagęszczenia to często robię tak: mąkę rozmieszam w małej ilości wody i to wlewam do gotującej się zupy, jeszcze chwilę trzymam zupę na ogniu, i jak się zagotuje - przyprawiam do smaku i gotowe :-) Zupka wychodzi bardzo dobra :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Widzicie sens tej wypowiedzi ? Ja nie widze :/

Ja widzę.

Pewnie chodzi o to, że do przygotowanej mąki wymieszanej z wodą i śmietaną dodaje sie odrobinę gorącej zupy, żeby to zahartować i żeby nie zrobiły się kluski. Potem daje się taką ocieploną i zahartowaną mąkę ze śmietaną do reszty zupy i zagotowuje ponownie do zagęszczenia. Robię tak również z sosami. Mało kiedy pojawiają się kluski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę.

Pewnie chodzi o to, że do przygotowanej mąki wymieszanej z wodą i śmietaną dodaje sie odrobinę gorącej zupy, żeby to zahartować i żeby nie zrobiły się kluski. Potem daje się taką ocieploną i zahartowaną mąkę ze śmietaną do reszty zupy i zagotowuje ponownie do zagęszczenia. Robię tak również z sosami. Mało kiedy pojawiają się kluski.

Od lat stosuję ten sposób. Pamiętac trzeba również o tym, gdy zageszczamy potrwe lepiej jest sciagnac garnek z ognia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zaprawki z maki , smietany i wody dodaje odrobine soli zeby zupa sie nie zwarzyla ponadto zaprawke hartuje odrobina zupy , a gdy wlewam zaprawke do zupy to wylaczam na chwilke gaz zeby zupa nie wrzala lub na chwilke zestawiam z ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja nigdy nie dodaję do zup zasmażki czy mąki - wydają mi się zbyt ciężkie. Gotuję za to zupy z dużą ilością warzyw, z których część (ok. 1/3) pod koniec miksuję. Zupy dzięki temu są gęste, ale lekkie. Zupę pomidorową gotuję z dużej ilości pomidorów bez skórki - jest naprawdę gęsta. Przyprawiam ją sporą ilością czosnku i bazylii, a już na talerzu posypuję świeżo startym parmezanem. Nie podaję jej z ryżem, a ze świeżym pieczywem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafalda to nie jest raczej sposób na polska pomidorówkę , bardziej mi to przypomina gaspacho ja pomidorówkę gotuję od razu z ryżem, na końcu sprawdzam czy jest dość gęsta, jesli nie zagęszczam ją mąką z woda( troszkę), podgotuję zdejmuję z ognia, i doprawiam śmietaną. tylko zanim dodaje śmietankę zawsze ją rozbełtam z kilkoma łyżkami zupy aby nie zważyła sie i dopiero dodaję(sprawdzony sposób) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.