Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Janka

Nutella Ze śliwek

Rekomendowane odpowiedzi

ja zrobiłam dzisiaj tę Nutellę i po spróbowaniu bardzo dobra.Zobaczę jak będzie smakowała gdy trochę pobędzie w słoikach.Napewno też będzie pyszna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nuttella znakomita,wczoraj zrobiłam będzie znakomita do piernika i wafeli .Dziękuje za przepis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie apetyczne komentarze, że mam ogromną ochotę zrobić nutellę ,ale u nas nie ma śliwek,bo wszystkie kwiaty wymarzły wiosną. Musze jechać na targ i się rozejrzeć.Czy w czasie gotowania śliwki się łatwo przypalają? trzeba stale mieszać? Pozdrawiam-Dorota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszać trzeba dosyć często,bo mogą się przypalić,ale zachęcam do zrobienia bo warto,gdyż jest ona bardzo,bardzo smaczna :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliwek nie przepuszczałam przez maszynkę, tylko podsmażyłam je ok. 15 min i zmiksowałam. Niestety nie dam rady dzisiaj dokończyc tej nutelli - jutro dam znać jaka wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nutella zrobiona, ale wyszło tylko 5 słoiczków :( . Smakuje zarówno mi jak i mężowi (mąż chce dokupić jeszcze śliwek :) ) Smak nutelli zdecydowanie lepiej określa jednak nazwa czekodżem. Pozdrawiam Kaśka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja skusilam sie na ta nutelle. Rano bylam na targu po wegierki,teraz wlasnie sie smaza. Niestety nie mielilam ich (mam jakas felerna maszynke :grin: ) tylko pokroilam na kawaleczki,co przy takim dlugim czasie smazenia chyba nie jest problemem.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nutella juz w sloikach,wyszlo mi ich 7 + miseczka do zjedzenia na juz,bo zabraklo mi sloików :grin: Nie jestem specjalistka przetworów,wiec wszystkie puste sloiki zanosze mamie... Potwierdzam,ze pyszne.Moja Ala az wylizala garnek :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dodaję do gorących :grin: tym bardziej że do słojów nakłada się gorące więc i tak trzeba by było podgrzać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi