Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Janka

Nutella Ze śliwek

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest takiego - że ta nutella w błyskawicznym tępie znika, żaden dżem nie znika tak szybko jak nutella, ja dziś znowu robiłam, ale z 4 porcji i nie wiem na ile to starczy, bo tak smakuje domownikom. Jeszcze raz dzięki za fenomenalny przepis. ;-) :grin: :-D Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ochotę powstawiać tutaj wszystkie najpiękniejsze uśmiechy. Wstyd,ale przed domownikami schowałam kilkanaście słoików. :-D :P O!!!Tak się wstydzę,bo schowałam je przed wnuczkami. Starsza na jedno podejście potrafi wyjeść zawartość słoika. :grin: ;-) Pozdrawiam wszystkich smakoszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego wcześniej nie trafiłam na Waszą stronę ;) Teraz nie będę mogła się doczekac jesieni ;) ale za to w przyszłym roku już będę przygotowana na sezon śliwkowy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w przeciwieństwie do Ciebie Katarzyno zdąrzyłam zrobić przepyszną Nutellę ze śliwek autorstwa Janki.Janeczko wielkie brawa!!!!Nutella jest pyszna!!!Za rok na pewno też ją zrobię.Pozdrawiam.Gabi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety kto póżno przychodzi ten sam sobie będzie czekał do przyszłych zbiorów ;) Ale jak to mówią lepiej póżno niż wcale już sobie zapisałam w swoich ważnych przepisach i na pewno zrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta nutelle faktycznie jest rewelacyjna. W tym sezonie robiłam ją chyba 3 razy. Pierwszy rzut został rozdany bo kto przychodził i próbował, wychodził ze słoiczkiem nutelli. Przepis tez powędrował do znajomych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

;) Dziękuje Wam wszystkim. Jeśli będzie mi dane ,to spotkamy się przy następnym śliwkobraniu ;) Nutella jest bardzo dobra do przekładania piernika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zmniejszyłam proporcje i zrobiłam z paczki mrożoych śliwek 0,450g 1/2 szklanki cukru 1/2 torebki cukru waniliowego 10 dag kakao Wyszła rewelacyjna /1 słoik po dżemie/ Mnie to przypomina czekodżemi Pa - :P :) smacznego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis dostałam już wcześniej od mojej przyjaciółki i go wypróbowałam. Wspaniały dżem, ale myślę, że można go również wykonać z innymi owocami. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RENI-doskonaly pomysł,co powiecie np.na czarną porzeczkę lub jarzębinę? trzeba pokombinować w sezonie owocowym dzieląc się pomysłami na forum. ABY DO LATA.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarna porzeczka pasuje,ale z jabłkami jestem ostrożna.Smakowo tak,ale wizualnie u mnie odpada.

Wujku satrianiWidziałam i bardzo Ci dziękuję. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam śliwki i szczególnie powidła z nich (najlepsze to Strzeleckie- to blisko Bydgoszczy), ale ten przepis na pewno w sezonie śliwkowym zostanie przeze mnie wypróbowany. Już się nie mogę doczekać :arrow: A moje łakomczuchy to dopiero będą miały "wyżerkę" ;-) Już sobie drukuję przepisik,pa. Justyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi