Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Janka

Nutella Ze śliwek

Rekomendowane odpowiedzi

I w tym roku nutella zrobiła furore , już cztery razy robiłam na zime i jakoś mi się nie udaje nic wynieść do piwnicy bo tak szybko znika ze słoików .Jutro ide kupić następną porcje śliwek . :P :P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, kochani, życzcie mi powodzenia z tym przepisem :razz: Bo mam śliwki, owszem, ale to nie są węgierki. Nie wiem prawdę mówiąc jak się nazywają. Są małe i czerwone, mają dosyć sporo soku, który sobie odleję, czy tam przecedzę, taki mam plan :razz: No i nie będę ich drylować tylko poprzecieram i w ten sposób wybiorę miąższ. No nic, zobaczymy jak to będzie z taką inną wersją śliwek. Aha, no i one są strasznie kwaśne więc dodam cukru... Ale to rano bo teraz zzzamykają mi się oczy :razz: Edit: Mmm... Pyszota wyszła 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynym mankamentem tej nutelli jest to, że za bardzo szybko znika !!!... Muszę zrobić przynajmniej jeszcze jeden raz... Potwierdzam powyższe opinie - JEST PRZEPYSZNA, i zachęcam tych, którzy jeszcze nie skorzystali z tego przepisu -do wypróbowania ! Naprawdę warto! :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie! A ja głupia dziś rano wpakowałam w słoiki powidła z 10 kg śliwek! :?: Dopiero teraz znalazłąm ten przepis. Swoich śliwek już nie mam ale jutro na rynku kupię i sprawdzę przepis. Dam znać jak wyszło. Pozdrowionka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość halinka121212

jak dla mnie i rodzinki to nikomu nie smakuje szkoda sliwek i lepiej powidla zrobic:) no ale kazdy ma inny gust pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam, spróbowałam ...pychota!!!!!!!!!!!!!!! Śliwki nie przepuszczałam przez maszynkę lecz rozdrobniłam mikserem do robienia koktailii. Szybciej i mniej mycia. Polecam :razz: Robiłam nutellę na dwa razy. Do 2 wersji zamist kakao dałam czekoladę w proszku, taką do picia. Również bardzo dobre. :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość YouCanCooK

bardzo apetyczne się wydaje czas spróbować w najbliższym czasie twoich przepisów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj skończyłam zakręcanie słoików :razz: Śliwek jeszcze mi zostało więc nie wykluczone że przy robieniu powideł zrobię jeszcze porcyjkę :P tylko czy słoików mi wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to zrobiłam!!! Trzy razy, bo za pierwszym razem nie było co w słoiczki zamykać- zniknęło z garnka od razu!!! Syn uwielbia rano przed szkołą kanapeczki z czekodżemem( ta nazwa lepiej nam pasuje) DZIĘKI za przepis. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość longinus

Będę robił dzisiaj Nutelle pierwszy raz i mam pytanie. Jakie to kakao ma być bo nikt nie pisał. Gorzkie czy takie zwykłe jak do picia?? Bo mam takie z wiatrakami ale słodkie, do picia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi