Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w TV było o pieczeniu i zdobieniu pierniczków i zapamiętałam fajny sposób na dekoracje-trzeba zmielić w młynku do kawy jeden kolor landrynek owocowych,w pierniczku wyciąć jakiś kształt i w to miejsce,równo z wysokością ciasta wsypać ten landrynkowy proszek,który podczas pieczenia się skrystalizuje i powstanie...witrażowy piernik.

Oooo... efekt musi być super. Basqa, dzięki, że podzieliłaś się ze wszystkimi tą nowinką :( Ja na pewno skorzystam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basqa,ja takie witrażyki piekłam chyba dwa lata temu.Jakoś mi to nie wyszło :( W niektórych pierniczkach masa mi się rozlała,częśc poprzyklejała do papieru i nieapetycznie "przyjarała".Te,które wyszły były twarde jak kamień.

U mnie,więc poza efektem wizualnym katastrofa :)

Wczoraj piekłyśmy z córką tradycyjnie pierniczki.Wyszło nam z połowy porcji 215 sztuk.

Bardziej je rozwałkowałam niż w zeszłym roku i faktycznie tak nie wyrastały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, moje pierniki juz wszystkie pomalowane i zapuszkowane. :( czesc pierniczkow zapakowalam w folie ze wstazka jako male prezenciki dla rodziny i znajomych :) a tu foteczka:

post-6578-097029100 1292252451_thumb.jpg

post-6578-000152100 1292252629_thumb.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asiu pięknie udekorowałaś te pierniczki, i fajny pomysł na prezenty - aż chciałoby się taki dostać :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super te pierniki, ozdobione że aż żal by było zjeść chyba Dołączona grafika

super pomysł na prezent, do stroika i na choinkę...

chciałbym tez tak umieć. Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie :) bardzo wam dziekuje za wszystkie pochwaly to bardzo mile ,az sie zaczerwienilam hihi :) Kazdy kto dostaje ode mnie pierniki mowi ze szkoda ich jesc :) Dorotko chetnie bym ci podarowala moje pierniki gdybym mogla :( pozdrawiam cieplutko

post-6578-042077400 1292335614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czas chyba zacząc myślec o pierniczkach.....Ja zawsze w okolicach Andrzejek się za nie zabieram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już tydzień temu upiekłam pierniczki z 3 kg mąki (trochę inny przepis). Rodzinka zjadła sporo a reszta czeka na lukrowanie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja upiekłam połowę ciasta,a połowa czeka na lepsze czasy :mrgreen: bo zanim nadejdą święta,to mi wszystko wyjedzą. Czeka nas jeszcze lukrowanie,ale to zostawiam wnuczce,od kilku lat wyręcza mnie w tej pracy. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierniczki upieczone .Narazie bez lukru .Ciasto i pierniki smakują wyśmienicie ;-)...coś mi sie zdaje ,ze będzie drugie podejście :mrgreen: . Dziekuję za przepis i za zachęcające fotki -pozdrawiam.

post-6888-0-44008800-1323101163_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko jakie śliczne Twoje pierniczki.....ja dopiero będę zarabiała ciasto a już patrząc na zdjęcia czuję ich cudny zapach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi