Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję :) moje ciasto lezakowało 5dni , lepsze są te grubsze ...zapach pierników wprowadza świateczny nastrój ,gorzej z pogodą ;) u nas wiosna . Pozrawiam mikołajkowo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich, Znalazłam link do tego wspaniałego przepisu na jakimś innym forum kulinarnym :) No i postanowiłam wypróbować. Pierwszy raz będę piekła pierniczki. Ciasto leżakuje juz 4 dzień no i powoli myślę o pieczeniu i tu mam pytanie: jak długo mam piec te pierniczki? trochę się obawiam bo wiem że nie można za długo bo będą twarde. Napiszcie proszę ile mniej więcej minut pieczecie te pierniczki :) Z góry serdecznie dziękuję. I pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wałkuję ciut grubiej,a podczas pieczenia pilnuję sprawdzam. Spód powinien być podpieczony,a wierzch delikatnie miękki.Jednego piernika naciskam paluchem,gdy leciutko się ugina jest ok. Temp.170 C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basiu,bardzo ładne pierniki. Ja swoich nie pokazuję,ogólnie pierniki wyszły mi ładne,ale z lukrem dałam plamę :blush: lukier wyszedł super,nie mam jednak żyłki do misternego tworzenia wzorków i zdałam się na wnuczkę. Część jest ładna,ale z końcówką poszła "na odlew" :mrgreen: zjemy wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam :smile: tegoroczne pierniczki ( bez weny tworczej :smile: ) ozdobione tylko czekolada i posypkami :smile: pozdrawiam

post-6578-0-92648800-1324047666_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basiu i Asienko piękne są Wasze pierniczki. Jesteście samokrytykujące się, to jest nieprawdą. Ja upiekłam dużo wcześniej, udekoruję w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to i ja się dołączam :) Pierwszy raz piekłam pierniczki, dekorowanie zostawiłam moim dzieciom (11 i 5 lat) wyszły im całkiem ładnie :) A pierniczki naprawde łatwe do zrobienia i co najważniejsze naprawdę przepyszne.... :) Pozdrawiam.

post-26859-0-27924100-1324199413_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to i ja się dołączam :smile: Pierwszy raz piekłam pierniczki, dekorowanie zostawiłam moim dzieciom (11 i 5 lat) wyszły im całkiem ładnie :smile: A pierniczki naprawde łatwe do zrobienia i co najważniejsze naprawdę przepyszne.... :smile: Pozdrawiam.

I jeszcze jedno zdjęcie, synek prosił :)

post-26859-0-15836800-1324199565_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Isiu,urocze pierniczki,aż mi się gęba rozjechała w uśmiechu,bo przypomniałam sobie moje domowe wnuczki jak co roku wycinały i lukrowały.

Teraz tylko młodsza (14)mi asystuje,bo starsza woli sama coś upiec.

Uściski dla Twoich dzieci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za miłe słowa,ale naprawdę ja nie mam cierpliwości i fantazji do dekorowania.

Kolejny raz napiszę,że są przepyszne!

Wkleiłam też zdjęcie na Facebooku i znajomi "pożerają" je oczami.Kilku osobom zrobiłam niespodziankę i podesłałam paczuszki z pierniczkami. Nie macie pojęcia,jakie "peany" mi wypisują w podziękowaniu.

A to wszystko dzięki Tobie,Janeczko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi