Skocz do zawartości

Drożdżówki Z Serem


Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto drożdżowe:

1/2 kg mąki

35g drożdży

2/3 szklanki mleka

70g cukru

2 jaja

70g masła lub margaryny

1/2 łyżeczki soli

kilka kropli aromatu np. cytrynowego, waniliowego

Masa serowa:

250g sera mielonego

30g masła

1 jajo (żółtko i białko oddzielnie)

100g cukru

1 łyżka proszku budyniowego (śmietankowego lub waniliowego)

1-2 żółtka do sklejania i smarowania wierzchu

Całą mąkę przesiać. Z 4 łyżek mąki, łyżeczki cukru, drożdży i mleka przygotować zaczyn. Powinien mieć gęstość kwaśnej śmietany. Zostawić go pod przykryciem w ciepłym miejscu na ok. 20-30minut. Po upływie tego czasu dodać do niego resztę mąki, ubite z cukrem i solą jaja.Wymieszać. Na końcu wlać roztopione i ostudzone do temp. pokojowej masło. Zagnieść ciasto i znów zostawić pod przykryciem na ok. 30-60 minut (do podwojenia objętości).

Gdy ciasto już podwoi objętość znów go zagnieść. Na stolnicy posypanej mąką rozwałkować ciasto na 1/2-1 cm (zależnie jakiej grubości chcemy mieć bułeczki) i foremka od babeczek lub tortoletek albo tak jak ja po prostu kubkiem i wycinać krążki.W połowie krążków zrobić kieliszkiem na środku dziurę. Sklejać ze sobą za pomocą żółtka dwa krążki (z dziurą u góry)- dokładnie bo inaczej ser wypłynie. W wycięte dziury nakładać masę serową. Mozna odstawić do wyrośnięcia na parę minut ale nie jest to konieczne. Wierzch drożdżowek posmarować żółtkiem (można dodać do niego odrobinę wody lub mleka). Piec w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez ok. 10-15 minut.

Masa serowa:

Sera nie mieliłam, tylko ugniotłam takim kółkiem z dziurkami. Dodałam resztę skladników, znowu ugniotłam, i na koniec ubite białko (ze sczyptą soli) wymieszane łyżką.

Autorką przepisu jest ilka76.

Z tej porcji wychodzi około 25 bułeczek- jak dla mnie za mało i zrobiłam z dwóch porcji, połowa była z serem, a połowa z masą budyniową. Mozna ją śmiało kłaść, bo ciasto tak pięknie rośnie że nie ma szans by sie coś wylało:D cała rodzinka się zajadała.

na zachętę zdjęcia:

post-4461-1175277320_thumb.jpg

post-4461-1175277385_thumb.jpg

post-4461-1175277534_thumb.jpg

post-4461-1175277584_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Karola! Jestem pełna podziwu dla Twoich pięknych drożdżóweczek. Pozdrawiam też autorkę tego przepisu- Ilkę. Na pewno je upiekę. Mam pytanie: czy Ilka na innym forum umieściła zdjęcie tych drożdżówek i sposób, w jaki sposób kształtować te drugie drożdżówki? Czy mogłabyś podać linka do tej strony? POzdrawiam Cię serdecznie. :) :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

sposób na te okrągłe jest na http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis24306.html

sposób na te zawijańce zaczerpnęłam stąd: http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=4247

co prawda mi nie wyszły tak ładne jak tam, ale praktyka czyni mistrza, i następnym razem na pewno wyjdą mi ładniejsze :)

jak komuś nie będzie się chciało wchodzic na stronkę, to prosze:

post-4461-1175326017_thumb.jpg

post-4461-1175326165_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.