Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

hej apsik,ja wlasnie robilam ptysia i niestety nie wyszedl mi... :) masa sie ,,zwazyla". tak prosty przepis a mi sie nie udalo! wiem dlaczego oczywisie! wina tych cudownych niemieckich galaretek! rozrobilam je tak jak w przepisie i wyobraz sobie ze ona jeszcze dobrze ciepla sie zsiadla! postala moze 10min od zalania wrzatkiem!dodalam ja ciepla i dlatego mi masa nie wyszla! gdybym ja zostawila i bylaby zimna raczej musialabym ja lyzka wyjac!!!!! ale sie zezloscilam! a juz polski sklep zamkniety... za pozno :D ale napewno po swietach wyprobuje jeszcze raz ptysia ale juz z naszymi galaretkami ! cale szczescie 2 pozostale ciasta ktore zrobilam sa w porzadku :D pozdrawiam i wesolych swiat zycze :D i udanych wypiekow :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja się skusiłam na tego Ptysia. Niestety nie mogłam nigdzie dostać niebieskiej galaretki więc dodałam z owoców leśnych i miałam ptysia na różowo :D Nie dawałam herbatników tylko przełożyłam pianką biszkopt. Bardzo smaczne ciacho :)

post-2711-1230896061_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja upiekłam Ptysia na Sylwestra :) Bardzo smaczne ciasto i bardzo proste. Nie kładłam na wierzch herbatników tylko przełożyłam masą biszkopt i użyłam galaretek truskawkowych :D Ciacho szczerze wszystkim polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, może troszkę głupie, czy te galaretki dodaje się jak już stęrzeją, czy tylko ostudzone? czekam na szybką odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj dopiero znalazłam trochę więcej czasu by wstawić fotki zdjęć ciast ze świąt wielkanocnych ptysia zrobiłam dwukolorowego ,dzieciaki twierdziły że smakuje jak ptasie mleczko,lekkie,puszyste i kolorowe Elu dziękuję za ten przepis po raz kolejny na pewno wrócę do niego nie raz :D

post-4386-1241197594_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aniu ptyś wygląda bardzo apetycznie i pomysł na dwa kolory-super..................fajnie ,że smakował dzieciakom. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja ptysia upiekłam z okazji mamy imienin,wszystkim bardzo smakował,a galaretkę użyłam z owoców leśnych.PYCHA CIASTO!!Dziękuję za przepis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Angelott

Ciasto przepyszne :grin: biszkopt przełożyłam marmoladą truskawkową, a polewę czekoladową obsypałam płatkami migdałów. Polecam, gdyż ciasto jest lekkie i pyszne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi