Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam pytanie, moze troche smieszne ale wybaczcie. Czy mozecie mi polecic jakas patelnie beztluszczowa, bo mam niby dobrej jakosci teflonowa ale i tak wszystko sie przykleja do niej. No i chciaam jakas kupic ale nie wiem jaka zeby nie przeplacic. Jak mozecie to doradzcie mi. Caluski dla Wszystkich!!!

Jusia, ja mam tefala elegance - i jaest naprawde elegancka - zeby do niej cos przywarło to naprawde mistrzem patelni trzeba byc, latwiej sie przypali niz przyklei. Z czystym sumieniem polecam

STYCZNIOWA - ja mam to samo - z tym ze u mnie drugi dzien stoi waga w miejscu - a tak lubilam suwaczek przesuwać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to sie stało że Sliweczka, Pola, Benek do nas nie zaglądają na forum. Pewnie zajęte pracą..... ale może znajda chwileczke i cos skrobna na forum. A no i Bożenki ani Grazzi nie ma dzis też, Saga zamilkła, Jusia też......

Hallo, hallo - koleżanki.... :)

Jestem,jestem!witam wszystkie kobietki wieczorowa pora.

-Sliweczko,juggin super awatarki ,pieknie wygladacie :roll:

-u mnie dzisiaj dzien bialkowy i waga rano pokazala troszeczke wiecej tzn.63,3a ostatnio bylo 62,4ale jestem przed@ wiec mysle ze to jest powod.Nie bylo mnie dzisiaj na forum poniewaz musialam czyms sie zajac bo chyba konia z kopytami bym zjadla taka chodzilam wiecznie glodna ,poszlam do kuchni i robilam chlebek bo sie skonczyl, placuszki Sliweczki i klopsiki w zalewie octowej Sliweczki wszystko super.

-gratuluje spadkow wagi tym ktorym cokolwiek ubylo a tym ktorym nic nie ubylo to glowa do gory jutro bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim poszłam na diete robilam babke z mąki kukurydzianej z mandarynkami i powiem wam że rodzinka sie zajadała ja w sumie tez :) no co tu kryć poprostu pycha była

Hey, ja wołowinkę po prostu ugotowałam - lubie żuć - a wołowinka jest specyficzna MNIAM, mielone sobie możesz zrobić, klopsiki np w sosie jogurtowym.

:roll: coś wymyslisz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doraźdzcie mi coś. Mam kawalek wolowiny igawy czy cos tam ( ja sie nie znam mam mame w sklepie miesnym gdzie własciciele maja wlasna masarnie taka małą wedlinki super bo bez konserwantów, niestety wieprzowe, czekam bo ma być piers indycza wędzona:)) A wracając do wołowiny nie wiem co z niej zrobić bo nigdy wczesniej nie przyządzałam wolowiny. Może wy macie jakieś sprawdzone pomysly? Przypomne tylko że jestem na udeżeniówce

Ta część mięsa to pewnie ligawa. Robi się z niej pyszne steki. Trzeba pokroić na dość grube plastry, usmażyć na teflonie, na ruszcie lub podpiec w piecyku. Potem lekko osolić i obsypać pieprzem, najlepiej zielonym ale czarny też może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe jak tam Do-Do w nowym miejscu pracy, w nowym mieszkaniu....

Witajcie kochane,

U mnie wszystko w porzadku. Oby tak dalej. Bardzo mi sie podoba w nowej pracy-na razie mam szkolenie, bardzo intensywne, caly dzien spedzam przy komputerze, wiec jak przychodze do domu, to staram sie juz nie siedziec przy moim laptopie.

W sobote zamelduje wam o postepach w zrzucaniu kiloskow, bo waze sie co tydzien.

Ale czuje sie swietnie i nareszcie zaczynam nosic ubrania, ktore od miesiecy zalegaly w szafie , bo byly za ciasne.

Codziennie tez mam obowiazkowy marsz do pracy i z pracy- w sumie 40 min, co jest jak na mnie wielkim wyczynem. Czasami tez wychodze jeszcze na spacer wieczorem, pod warunkiem, ze nie pada.

Na tym etapie moge powiedziec, ze ta dieta, to juz dla mnie nie wyrzeczenie ale po prostu sposob na dobre samopoczucie.

Witam serdecznie wszystkie nowe proteinki-dziewczyny to naprawde dziala!

Pozdrawiam goraco wszystkie panie, dziekuje za pamiec. Trzymajcie sie i piekniejcie jeszcze bardziej kochane dziewczyny.

Do jutra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochane!!!

Oj długo mnie nie było...zajęta jestem troszkę i czasu mi brakuje...

Witam wszystkie nowe Protalki!!!! Życzę szybkiego zgubienia zbędnych kilogramów.

Wszystkie grzesznice pilnujcie się...ja czuwam post-7037-1251990633_thumb.gif,chociaż ostatnio siebie nie upilnowałam i zjadłam kawałek pizzy (nieprotalowej) i kawałek mięska z marynaty grilowej...Było co prawda wytarte ręcznikiem papierowym z tłuszczu ale to wieprzowinka była... :)??:

Przepraszam Was że nie bywam na forum zbyt często,mam nadzieję że to się wkrótce zmieni.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę spadków wagi i dobrego humorku !!!!

OJEJ !!! SLiweczko - dwa razy sprawdzałam czy czytam post od własciwej osoby 0 no no no jaki śliczny, nowy avatarek.....super laska na nim, i te okulary (tajemnicza jak Juggin) i ta minka...bardzo ładny ten nowy avatarek...

Pozdrawiam cie, pracuj, pracuj i zaglądaj do nas jak najczściej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doraźdzcie mi coś. Mam kawalek wolowiny igawy czy cos tam ( ja sie nie znam mam mame w sklepie miesnym gdzie własciciele maja wlasna masarnie taka małą wedlinki super bo bez konserwantów, niestety wieprzowe, czekam bo ma być piers indycza wędzona:)) A wracając do wołowiny nie wiem co z niej zrobić bo nigdy wczesniej nie przyządzałam wolowiny. Może wy macie jakieś sprawdzone pomysly? Przypomne tylko że jestem na udeżeniówce

Tyrolcia - ja (i moja rodzina) jeszcze przed dietą od zawsze uwielbiała sztuke miesa w sosie chrzanowym. Robię ja najczęściej z pręgi wołowej bo jest tańssza i bardziej dostępna. Gotuje dość długo tę wołowine w całości w wywarze z jarzyn (na uderzeniówce możesz dać kostke rosołowa albo po prostu tych jarzyn nie jeśc - bedzie bardziej protalowo bo w kostce jest dość dużo tłuszczu) do tego sól, pieprz, listek laurowy. Jak wołowina zmieknie to wyjmuje, lekko studzę i kroje na grube plastry. Na częsci wywaru robię sos chrzanowy z dodatkiem chrzanu ze słoika (ja lubie dużo) odrobiny soku z cytryny, odrobiny słodzika i jogurtu (dla rodziny dodaje dobrej śmietany) oraz ewentualnie soli, pieprzu - do smaku.Sos musi być słodkawo-ostry. Sos możesz w II fazie zagęścici łyżeczka mąki kukurydzianej. Podaje ciepłe mięsko z chłodnym sosem - pycha !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat tej ksiązki toczyła sie tu na forum jakies 300-350 stron wcześniej, w momencie kiedy ukazała sie w ksiegarniach i te osoby, które ją dokładniej przestudiowały doszły do wniosku, że nie opłaca sie jej kupować. Podobno część przepisów opiera sie na produktach dostepnych jedynie na rynku francuskim bądź innych krajach zachodniej Europy a ponadto nasze, sprawdzone przepisy protalowe, które znajdują sie na sąsiednim wątku są tak bogate i róznorodne, że szkoda wydawać kase....

Ja tę książke jedynie przekartkowałam ale skoro bez kasy masz do niej dostep to czemu nie... :) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczyny, a szczególnie Maragrete, która mnie przywołała do tablicy :)

Nie mam ostatnio zbyt dużo czasu, bo Dzieci poszły do szkoły i ciagle trzeba coś załatwiać. Poza tym urządzamy toaletę i mam panów na głowie i jeszcze postanowiłam pomalowac szafki kuchenne, bo nie mam pieniedzy na nowe, a na stare już nie mogę patrzeć. Jest ich dużo, więc roboty też, bo trzeba najpierw zedrzeć stary lakier, a potem kilka razy pomalować, czekając w miedzyczasie az przeschną. Nie mam czym się pochwalić, bo waga stoi, ale to warzywka to moze dobrze, ze stoi :roll:

Pozdrawiam :-D

Bożenko - cieszę sie ze jesteś, u mnie też waga stoi i ani rusz....

Melduję że dołożyłam kilka produktów do wątku z produktami protalowymi... :-D :-D :-D

Pozdrawiam cię i życżę owocnych działań remontowo-odnawiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Jeśli chodzi o moją wagę to ma ona stałą, aczkolwiek wolną tendencję spadkową. Dzisiaj rano, przed białkowym czwartkiem ważyłam 60,4. Zobaczymy co będzie jutro. Jadam chlebek razowy, owoce i czasem skrobię. Przyznam, że jakoś nie brakuje mi tych królewskich posilków, mogę być na tej diecie całe życie, tylko za kilka lat pewnie bym znikła :roll:.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie z 'zapłakanego' Chociwla.

Polu - zatrzymnaj sie z tym spadkiem i nie znikaj nam tak do końca ... :)

A tak poza wszystkim, to rozumiem,że nawyki dukanowe weszły ci już w krew i chyba to jest tpo o co chodzi wtej diecie, zmiana sposobu odżywiania.

Pozdrawiam cię cieplutko i pracuj, pracuj, pracuj...ale czasm skrobnij słówko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.