Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Delfino,otręby jemy od pierwszego dnia diety do końca życia!!!!!!!!!!!!!! Jemy otręby owsiane,koniecznie, a pszenne jemy jeśli mamy problemy w wc.My na tym forum wszystkie jemy 2 łyżki otrębów owsianych i 1 łyżkę pszennych dziennie i to jest obowiązkowa dawka otrębów!!!!!!!!!!!! Przeczytaj jeszcze raz książkę,bo coś mi się wydaje że czytałaś ją niedokładnie.

Śliweczko, nie denerwuj się na mnie tylko. Ja dostałam ostatnio książkę po pożyczeniu koleżance i próbowałam znaleźć, ze otręby są konieczne od początku diety. Rzeczywiście Dukan pisze bardzo dużo o zaletach otrębów zwłaszcza owsianych, ale ja nie znalazłam konieczności jedzenia tychże przez 3 fazy. Dopiero jest bezwzględna konieczność jedzenia w IV Fazie. Natomiast, gdy ktoś mi oddaje książkę i ja go informuję, że otręby trzeba jeść od początku to jest bardzo zdziwiony i mówi mi że nie znalazł nic takiego w książce. Ja się dowiedziałam o konieczności jedzenia otrębów z forum i nie zamierzam ich odstawiać, ale nie dziwią mnie wątpliwości ludzi, którzy książkę przeczytali. A nigdy nie miałam problemu z czytaniem ze zrozumieniem. Znamienne jest również to, że w liście produktów dozwolonych w czasie fazy uderzeniowej otrębów nie ma na pewno. To tyle miałam do napisania. Zdaję sobie sprwę, że może się rozpętać burza, ale skłoniło mnie do tego to, ze kolejna osoba, która książkę przeczytała jest zdziwiona tym, że otręby je się od początku. Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na to, że Delfina chudnie bardzo szybko. Jeszcze mam prośbę do kogoś kto widział w książce stwierdzenie, że otręby jemy od początku, zeby mi podał numer strony. Pozdrawiam wszystkich i proszę o łagodny wymiar kary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delfino,otręby jemy od pierwszego dnia diety do końca życia!!!!!!!!!!!!!! Jemy otręby owsiane,koniecznie, a pszenne jemy jeśli mamy problemy w wc.My na tym forum wszystkie jemy 2 łyżki otrębów owsianych i 1 łyżkę pszennych dziennie i to jest obowiązkowa dawka otrębów!!!!!!!!!!!! Przeczytaj jeszcze raz książkę,bo coś mi się wydaje że czytałaś ją niedokładnie.

No właśnie o to chodzi, że ja ją czytam dość często i cały czas do niej wracam i nic na ten temat nie znalazłam. Pamiętam tylko te informacje, które Bożenka podała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko, nie denerwuj się na mnie tylko. Ja dostałam ostatnio książkę po pożyczeniu koleżance i próbowałam znaleźć, ze otręby są konieczne od początku diety. Rzeczywiście Dukan pisze bardzo dużo o zaletach otrębów zwłaszcza owsianych, ale ja nie znalazłam konieczności jedzenia tychże przez 3 fazy. Dopiero jest bezwzględna konieczność jedzeni w IV Fazie. Natomiast, gdy ktoś mi oddaje książkę i ja go informuję, że otręby trzeba jeść od początku to jest bardzo zdziwiony i mówi mi że nie znalazł nic takiego w książce. Ja się dowiedziałam o konieczności jedzenia otrębów z forum i nie zmierzam ich odstawiać, ale nie dziwią mnie wątpliwości ludzi, którzy książkę przeczytali. A nigdy nie miałam problemu z czytaniem ze zrozumieniem. Znamienne jest również to, że w liście produktów dozwolonych w czasie fazy uderzeniowej otrębów nie ma na pewno. To tyle miałam do napisania. Zdję sobie sprwę, że może się rozpętać burza, ale skłoniło mnie do tego to, ze kolejn osoba, która książkę przeczytała jest zdziwiona tym, że otręby je się od początku. Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na to, że Delfina chudnie bardzo szybko. Jeszcze mm prośbę do kogoś kto widział w książce stwierdzenie, że otręby jemy od początku, zeby mi podał numer strony. Pozdrawiam wszystkich i proszę o łagodny wymiar kary :)

no wlasnie mnie tez sie wydaje ze jak czytalam ksiazke to tam nic nie pisze ze trzeba koniecznie, nawet w liscie wyszczegolnionych produktow nie ma otrebow, a znalazlam cos takiego;''jesli zmniejszenie stolca was niepokoi, wystarczy kupic otreby przenne w platkach i dodawac je do jogurtow lub przygotowac placki z otrab przennych i owsianych jajka i bialego serka'' i tak dalej, glownie chodzi o zaparcia. poszukam dalej bo pamietam wlasnie ze pozniej przy czytaniu 4 fazy byla sprzecznosc zwiazanana z przyjmowaniem ich caly czas...poszukam i przekaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strony w ksiazce od 133 opisuja walsciwosci otrab, i sa mementem kuracji w 4 fazie stabilizacji, ale gdyby nie te otreby to tyle pysznosci by nas omijaly jak pizza :), wiec mozna stosowac, ale trzeba jej jesc dopiero w 4 fazie bo kradna nadprogramowe kalorie w jelitcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nikt i nic mnie z równowagi nie wytrąci :) Czytałam książkę kilka razy,czytam też inne fora i wszędzie je się otręby,ale ja nie będę nikomu wmawiać że mam rację,bo po co?!A powiedzcie mi po co nam w 4 fazie otręby????? Przecież wtedy możemy jeść już wszystko... ?Zaczynamy jeść otręby od 4 fazy-proszę bardzo! Nikomu nie będę na siłę wciskać swoich racji.Są mądrzejsi odemnie....

Kochana Śliweczko, mnie chodzi tylko o to, żeby nie wypominać tym, którzy nie jedzą otrębów od początku, że niedokładnie przeczytali książkę. Mnie zaintrygowało to, że tak dużo osób jest zdziwionych, że otręby wprowdza sie od początku diety i zaczęłam szukać wszystkiego na ten temat w książce. Nie wiem gdzie tkwi błąd. Złe tłumaczenie, błąd Dukana, który tego nie napisał jednoznacznie, nie mam pojęcia. Jednak powtarzam, że nie dziwi mnie to, że ludzie, ktorzy książkę przeczytali, a wszystkich postów na foru nie przeczytali, nic nie wiedzą na temat otrębów od początku diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnięte z francuskiego forum doktora Dukana,tłumaczone przez dziewczynę z innego forum:

OTRĘBY - codzienne spożywanie otrębów jest wskazane nie tylko w trakcie stosowania diety Protal, ale przez całe życie. DUKAN kładzie szczególny nacisk na spożywanie otrębów owsianych z uwagi na ich stwierdzone właściwości odchudzające (przechwytywanie nadmiaru składników odżywczych w jelitach). Otręby owsiane zawierające 25% błonnika, a więc zdecydowanie więcej niż suszone śliwki czy też marchewka, poprawiają też perystaltykę jelit, przy czym są delikatniejsze dla naszego przewodu pokarmowego niż otręby pszenne (włókna rozpuszczalne tworzą w jelitach rodzaj żelu ulatwiającego wydalanie). Są niezwykle cenne dla diabetyków, ponieważ ograniczają szybkość absorpcji cukrów. Mają również wpływ na poziom cholesterolu i chronią przed rakiem jelita grubego.Bezpieczna dawka dzienna: 3 łyżki. Taka ilość nie spowoduje "wymiecenia" z organizmu soli mineralnych i oligoelementów.

Ile jakich otrębów: najlepiej jest spożywać dziennie 2 łyżki otrąb owsianych (z uwagi na ich właściwości wspomagające odchudzanie) i 1 łyżkę otrąb pszennych (wspomaganie pracy jelit).

Czy jest przymus spożywania otrębów: o ile nie ma przymusu spożywania otrębów pszennych, to należy obowiązkowo spożywać otręby owsiane. W przypadku rezygnacji z otrębów pszennych należy spożywać 3 łyzki dziennie otrębów owsianych.

Forma spożywania: na surowo - dosypywane do jogurtów, kefirów, twarożku, w postaci owsianki na wodzie lub mleku, ale zdecydowanie najkorzystniej jest je spożywać pod postacią PLACUSZKÓW OTRĘBOWYCH wg przepisu Dukana.

Uwaga!!! Otręby należą do produktów zalecanych, a więc przy dziennym spożyciu 3 łyżek otrąb mamy nadal prawo do 2 produktów tolerowanych !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnięte z francuskiego forum doktora Dukana,tłumaczone przez dziewczynę z innego forum:

OTRĘBY - codzienne spożywanie otrębów jest wskazane nie tylko w trakcie stosowania diety Protal, ale przez całe życie. DUKAN kładzie szczególny nacisk na spożywanie otrębów owsianych z uwagi na ich stwierdzone właściwości odchudzające (przechwytywanie nadmiaru składników odżywczych w jelitach). Otręby owsiane zawierające 25% błonnika, a więc zdecydowanie więcej niż suszone śliwki czy też marchewka, poprawiają też perystaltykę jelit, przy czym są delikatniejsze dla naszego przewodu pokarmowego niż otręby pszenne (włókna rozpuszczalne tworzą w jelitach rodzaj żelu ulatwiającego wydalanie). Są niezwykle cenne dla diabetyków, ponieważ ograniczają szybkość absorpcji cukrów. Mają również wpływ na poziom cholesterolu i chronią przed rakiem jelita grubego.Bezpieczna dawka dzienna: 3 łyżki. Taka ilość nie spowoduje "wymiecenia" z organizmu soli mineralnych i oligoelementów.

Ile jakich otrębów: najlepiej jest spożywać dziennie 2 łyżki otrąb owsianych (z uwagi na ich właściwości wspomagające odchudzanie) i 1 łyżkę otrąb pszennych (wspomaganie pracy jelit).

Czy jest przymus spożywania otrębów: o ile nie ma przymusu spożywania otrębów pszennych, to należy obowiązkowo spożywać otręby owsiane. W przypadku rezygnacji z otrębów pszennych należy spożywać 3 łyzki dziennie otrębów owsianych.

Forma spożywania: na surowo - dosypywane do jogurtów, kefirów, twarożku, w postaci owsianki na wodzie lub mleku, ale zdecydowanie najkorzystniej jest je spożywać pod postacią PLACUSZKÓW OTRĘBOWYCH wg przepisu Dukana.

Uwaga!!! Otręby należą do produktów zalecanych, a więc przy dziennym spożyciu 3 łyżek otrąb mamy nadal prawo do 2 produktów tolerowanych !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z poranna kawka!

Dziewczyny, jak to jest: jak facet ma grype to lezy na lozu smierci a kobieta nadrabia zaleglosci w gospodarstwie domowym (generalne porzadki, itp). Pytam ja siebie i Was, czy to z nami cos nie tak czy z plcia odmienna?

Acha, Haczyk, nie bierz tego do siebie, jak tak ogolnie pytam :)

Milego dnia dziewczynki i rodzynku!

Styczniowa masz racje jak facet chory to lezy jak dziecko ,a ja chociaz na zwolnieniu to obowiazki domowe np.dzisiaj skonczylam po 19;a to sprzatanie ,a to gotowanie,a to pieczenie(obowiazkowo blacha ciasta co sobote,a nawet czesciej)i kiedy zdrowiec;ale cos w tym jest bo po 2 dniach zwolnienia czuje sie jakby troszeczke lepiej,moze to praca w domu tak wplywa?

-Witam nowego Rodzynka w naszym zacnym gronie,jak rowniez Mate Hari zyczac powodzenia i szybkiego spadku wagi

-jesli chodzi o otreby to rowniez jem je podobnie jak Sliweczka codziennie w postaci owsianki ,namowilam rowniez dzieci do jej spozywania uwazamy ja za podstawowe sniadanie

-po dwoch dniach nie obecnosci widze u nie ktorych piekne spadki wagi-gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dukan pisząc o plackach i podając na nie przepis (2 łyżki otrąb owsianych i jedną przennych) zaznaczał że można takie placuszki jesć RAZ DZIENNIE. Nie pisał nic o konieczności ich spożywania w fazach - 1,2,3, a jedynie w fazie czwartej. Ale możliwe że przez opisanie ich zalet, tego jakie cuda czynią w naszych jelitkach i podczas diety, chciał dać do zrozumienia że dobrze jest je spożywać, a wręcz w niektórych przypadkach jest to bardzo wskazane.

Skoro informacje od Śliwki są z jego strony to już wszystko jasne.

Mnie otręby bardzo pomogły jeśli chodzi o wizyty w wc, a przy tym są smaczne i urozmaicają dietę (dopóki nie stają się jedynym pokarmem!!! pamiętajmy o ograniczeniu d zalecanej dziennej dawki). Ponadto można z nich robić cuda nie widy, nczęściej słodki co mnie bardzo cieszy i ułatwia życie :]

pozdrawiam i dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.