Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
AlCIA111

Chlebek PITA

Rekomendowane odpowiedzi

Chlebek PITA Składniki: 25 dkg mąki pszennej 2,5 dkg drożdży łyżka oleju sól Wykonanie: Drożdże rozkruszyć i rozpuścić w 150 ml letniej wody, dodać połowę mąki, olej, posolić i starannie wymieszać, żeby nie było grudek. Połączyć z pozostałą mąką. Ciasto wyrabiać tak długo, aż nie będzie się przyklejało do rąk. Przykryć je i odstwić do wyrośnięcia. Gdy podwoi objętość, wyłożyć na stolnicę posypaną mąką, uformować wałek, podzielić go na 5-6 kawałków, każdy rozwałkować na płaski krążek. Blachę wyłożyć pergaminem, umieścić na niej chlebki, przykryć, zostawić na 20 min do ponownego wyrośnięcia (po 10 min chlebki odwrócić i przyklepać dłonią, by były płaskie). Piec w bardzo gorącym piekarniku 6-8 min. Nadzienie do chlebka wg uznania. Smacznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłam chlebek wedle przepisu-jest rewelacyjny!!!!Po odkrojeniu wierzchu srodek pusciutki-idealny do nadziewania. zachecam do zrobienia z podwójnej porcji.:P podziekowania dla autora przepisu-5pkt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój syn z synową też go robili :P Tylko nie pochwalili :-) Mówią że nie będą się rejestrować dla jednego postu :lol: a jak coś to na smaczny i i pichcą a mama niech chwali :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry ,witam wszyskich miło w ten deszczowy poranek ,robiłam ten chlebek ,ale cos nie wyszedł taki jak na zdjeciach,dlaczego?na ile stopni nastawic piekarnik i jak długo go nagrzwać i nie wiem dlaczego taki twardawy był,czy ktos mi doradzi co żle zrobiłam dziekuje za kazda odpowiedz.Ale pomimo mojego "kalectwa kulinarnego" odziwo wszyskie chlebki znikły i smakowało .moze dla tego ze domownicy byli bardzo głodni papa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam że tak późno Ci odpisuję ale właśnie wróciłam z pracy :D Syn piecze tak jak pizzę w temperaturze 180/200* A może ciasto było za cienkie , bo jak robił pierwszy raz też zrobił cienkie i wyszły sucharki :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi czy te chlebki mają cienką skórkę czy są grube? Ja jeszcze nigdy nie robiłam takich cudów. Zazwyczaj jadam tortille i to na dodatek (aż wstyd się przyznać) kupne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piekłam pitę z troszkę innego przepisu i niestety mi nie wyszła, nie zrobiły się poduchy powietrza tak jak powinny ;) Ale może spróbuję z tego przepisu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi czy te chlebki mają cienką skórkę czy są grube? Ja jeszcze nigdy nie robiłam takich cudów. Zazwyczaj jadam tortille i to na dodatek (aż wstyd się przyznać) kupne.

Pita w sumie powinnna być w miarę cienka a charakteryzuje ją kieszonka powietrza w środku. Chlebek się rozcina i w tę kieszonką wkłada się nadzienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super przepis! Łatwy, tani i szybki! Chyba zrobiłam mały błąd i te bardziej rozwałkowane kawałki nie mają kieszonek, ale kilka wyszło idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upieklam wczoraj polecam super Magdalena!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi