
Azalka
Smakowicze-
Postów
27 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Azalka
-
Zrobiłam te pyzy i co powiem to właśnie je jadłam na tym weselu. Wyszły super. Ja je zrobiłam pół na pół jedne takie jak na twoim zdjęciu a drugie w formie jak radziłaś chlebka tylko dłużej trzymałam na parze żeby w środku nie był surowy i potem kroiłam na plastry. Dzięki za przepis
-
Napewno zrobię te pyzy i zobaczymy czy to właśnie je jadłam na weselu. Chociaż patrząc na zdjęcie to wyglądały zupełnie inaczej. Myślę że przepis to będzie właściwy a formować to przecież można w różny sposób. Na weselu wyglądały jak cienkie kromeczki bielutkiego chleba (takie płaskie). Możliwe że to były kupne tylko zamrożone a póżniej buch na parę a te domowe to są okrąglutkie. Wielkie dzięki za przepis.
-
Byłam ostatnio na weselu i jadłam takie danie: jakieś mięsko, sałatką i właśnie był to dodatek, który opisze a chodzi mi czy ktoś zna jego przepis. Mówiono, że jest to coś jak knedel, z ciasta drożdżowego i gotowanego na parze. Wyglądało to jak kromka bagietki tylko bez skórki polane to było sosem. Powiem krótko było to mięciutki i bardzo pyszne. Wesele było na Śląsku może to jakaś potrawa z tamtego terenu. Jeśli ktoś wie o co mi chodzi to proszę o przepis i z góry dziękuję.
-
Mam ten przepis już od dawna, ale nazywa się inaczej kargulec i jest bez dodatków rumowych. Ciasto jest pyszne, naprawdę warto go upiec.
-
Znam ten przepis dostałam go od szwagierki tylko pod nazwą kwitnący tulipan i z tą różnicą że w przepisie na ciasto dodaje się 0.5 szklanki mleka. I co zauważyłam, że za każdym razem jak go piekłam wychodził mi zakalec. A czytając ten przepis w składnikach na ciasto nie ma mleka i może w tym tkwi mój problem z zakalcem, że dodając mleko ciasto było za ciężkie i po upieczeniu opadało. Tak więc przy najbliższej okazji wypróbuję ten wariant i zobaczymy co wyjdzie.
-
Pyszny sernik, taki rozpływający się w ustach ( ładnie wygląda z nakrapianym ciastem kakaowym na wierzchu sernika). Ale ja na 1 kg sera dałam 1 szklankę mleka bo wydawało mi się że sernik spłynie z ciasta przy takiej ilości mleka. Dzięki za przepis
-
Masło nie powinno być konsystencji płynnej tylko o tempereturze pokojowej tak aby można było je nakładać łyżką. Dopiero w piekarniku ono się rozpływa zawinięte w mięsko. I gdy kroimy de volaille fajnie masełko z nich wypływa. :lol:
-
Pyszne ciasto, no powiem nawet, że dla mnie to jest rewelacja. Ja go upiekłam w korytku i też było super bo ślicznie wysoko wyrósł (ja lubie takie wysokie ciasta) :lol: ,i wtedy ładnie wyglądają w nim kostki jabłuszek. I jeszcze jeden pozytyw, że szybko nie schnie, jest do ostatniej kruszynki świeży. Dzięki za przepis.
-
Szukam wypróbowanego przepisu na gruszki w słoikach. Wcześniej robiłam gruszki z przepisów z książek kucharskich, ale jednak nie trafiły one w mój gust, a więc szukam dalej. Z góry dziękuję.
-
Fajny przepis, tylko nie wiem z czym to można podać, nigdy nie robiłam takich klusek. Czy masz jakiś sprawdzony pomysł?
-
Zaparzane racuszki z białym serem.......pyszne
Azalka odpowiedział(a) na monika76 temat w Ciastka, Drożdżówki, Pączki
Chciałabym upiec te racuszki, tylko nie wiem jakiej śmietany należy dodać czy kwaśnej czy słodkiej. Lepiej wiedzieć niż miałoby coś nie wyjść :lol: -
Ciasto rzeczywiśącie pyszne i proste w wykonaniu. Najbardziej moim domownikom smakował biszkopt, bo do masy zamiast wódki dodałam przez pomyłkę spirytus, ale paliło 8) .ale i tak dało się go zjeść. Ja jeszcze na masę wyłożyłam biszkopty i na to poszła polewa czekoladowa. Dzięki za fajny przepis.
-
Ciekawy przepis i chciałam upiec to ciasto, tylko nie wiem ile to jest ml - 50 g śmietany, tak jet napisane w przepisie na ciasto półkruche. Czy można to jakoś wyjaśnić?
-
Dzięki za pomysł z tymi dodatkami, u mnie pałaszują kotleciki polane ketchupem. Słyszałam jeszcze taką wersję, że można je polewać dipem np. mam przepis na dip paprykowy, ale go jeszcze nie przyrządzałam. 8)
-
Dzięki za przepis, postaram się w najbliższym czasie upiec sernik na tym cieście. I myślę, że w końcu wyjdzie bo zazwyczaj piekę serniki na kruchym cieście a co najgorsze to ciasto mi się przypala, i sernik nieapetycznie wygląda.Pozdrawiam
-
Składniki: 1 kg ogórków Zalewa: 0,5 l octu, 0,5 l wody 0,5 kg cukru Składniki zalewy należy zagotować. Ogórki obrać i kroić wzdłuż na ćwiartki posolić według uznania i zostawić na 5 godzin. Do słoika wkładamy 2 ziarenka pieprzu, liść laurowy, 3 ziarenka ziela angielskiego, koper i trochę gorczycy, układamy ogórki i zalewamy zalewą, pasteryzujemy 10 minut. Smacznego!
-
Składniki: 70 dag marynowanych płatów śledziowych 3 cebule mały koncentrat pomidorowy "Pudliszki" 0,5 szklanki oleju 3 łyżki miodu ziele angielskie 1 łyżkę słodkiej papryki w proszku sok z jednej cytryny sól, pieprz Śledzie pokroić w paseczki. Cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na oleju, następnie dodać miód, przyprawy, koncetrat pomidorowy, sok z cytryny. Zdjąć z ognia, przestudzić i układać warstwami śledzie i cebulę. Odstawić przynajmniej na 5 godzin. Smacznego!
-
Składniki: 6 białych kiełbasek, oliwa z oliwek. Sos: 3/4 szklanki keczapu pikantnego, 4 ząbki czosnku przepuszczonego przez praskę, 2 łyżki sproszkowanej czerwonej ostrej papryki, 1 łyżkę oregano, 1 łyżkę tymianku, 0,5 łyżki soli, 0,5 łyżeczki zmielonego białego pieprzu, 0,5 łyżeczki zmielonego czarnego pieprzu. W miseczce połaczyć składniki sosu. Kiełbaski posmarować oliwą i podpiec na grillu. A następnie smarować sosem przewracając od czasu do czasu aż się zrumienią. Smacznego!
-
Składniki: ok 1 kg ziemniaków, 1 cebula, całe jajko, mąka ziemniaczana, sól, pieprz Ziemniaki ugotować w lekko osolonej wodzie. Przestudzone przepuścić przez ręczną praskę. Cebulę drobno posiekać i wymieszać z ziemniakami. Wbić jajko, doprawić przyprawami i wsypać mąkę, tyle aby powstała masa nadawała się do wyrobienia kotlecików. Smażyć z obu stron na złoty kolor. Smacznego!
-
Przepis ten brzmi apetycznia, ja robie trochę inaczej, tzn. piersi kurczaka wkładam na 2 godziny do zalewy, a oprócz masła dodaję ser żółty, wtedy przy konsumpcji fajnie się ciągnie. 8)
-
Biszkopt: 15 dag mąki, 15 dag cukru, 8 jajek, 2 łyżki kakao, 1 cukier waniliowy, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia, szczypta soli, 8 łyżek przegotowanej, wystudzonej wody. Białka z wodą i szczyptą soli ubić na wysoką pianę. Nadal ubijając dodawać po jednym żółtku, łyżce cukru oraz cukier waniliowy, aż masa będzie sztywna. Mąkę, kakao i proszek do pieczenia połączyć ze sobą i dodać do ubitej masy, delikatnie wymieszać łyżką. Piec 40 minut w temp. 180 stopni. Po upieczeniu ciasto z formą położyć do góry dnem na ściereczce i pozostawić do wystygnięcia. Przekroić ciasto na połowę i nasączyć obie części ponczem. Poncz: 7,5 łyżki rumu, 1/3 szklanki mocnej esencji herbacianej. Ponczu powinno być ok 0,5 szklanki. Masa: 1 kostka masła, 2 jajka, 4 łyżki cukru, 2 łyżki kakao, 1 cukier waniliowy, 7,5 łyżki rumu, 4 łyżki polewy (przepis na polewę jest podany poniżej). Masło utrzeć na puch. Jajka ubić z cukrem. Ciągle miksując powoli ciurkiem wlewać masę jajeczną do utartego masła. Następnie dodać kakao, rum, cukier waniliowyi polewę. Polewa czekoladowa: 10 łyżek cukru, 2 łyżki kakao, 0,5 kostki margaryny, 10 kostek czekolady gorzkiej, 6 łyżek wody Margarynę, cukier, wodę połaczyć w garku i zagotować stale mieszając. Zdjąć z ognia dodać pokruszoną czekoladę i nadal mieszać aż czekolada się rozpuści. Przekładanie: Nasączone ponczem połówki biszkoptu przełożyć masą rumową. Na wierzch zostawiamy ok 3 łyżek kremu, który wykładamy, a na to polewamy przestudzoną polewę. Smacznego!
-
Placuszki rzeczywiście pyszne, ja dodałam same porzeczki( bez rumu i migdałów) i też były wyśmienite nadały placuszkom taki akcent kwaskowy. Według mnie zaraz trzeba je podawać po usmażeniu, chociaż u mnie nie trzeba było długo czekać zaraz wszystkie spałaszowała moja rodzinka; bo później to one robią się takie gumowe, i nie są już takie pulchniutkie. Dzięki za przepis
-
Ja dodałam trochę mniej margaryny, bałam się trochę co to będzie bo w piekarniku aż kipiało od tego tłuszczu, ale ciasto się udało. Jest pyszne i rzeczywiście proste. Dzięki za przepis.
-
Ciasto jasne: 1 margaryna, 3 szklanki mąki, 1 szklanka cukru pudru. Z powyższych składników zagniatamy ciasto i wkładamy do zamrażalnika na 15 minut. Ciasto ciemne: 1 szklanka kwaśnej śmietany, 5 jajek, 3 łyżeczki powideł śliwkowych, 3 łyżki kakao, 2 łyżeczki sody, 1 cukier waniliowy Kwaśną śmietanę łączymy z sodą oczyszczoną. Ubijamy jajka z cukrem waniliowym. Nastepnie łączymy wszystkie składniki mikserem. Ciasto białe należy zetrzeć na tarce o dużych oczkach do ciasta ciemnego i lekko wymieszać. Piec w 180 stopniach ok 45 minut. Ostudzone ciasto podzielić na połowę. Krem: 1,5 szklanki mleka, 0,5 szklanki cukru, 1 budyń waniliowy bez cukru, 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej, 1 całe jajko, 1 masło Budyń, cukier, jajko, mąkę ziemniaczaną połaczyć z niewielką ilością mleka, a resztę zagotować. Do gotującego się mlega wlać te składniki i ugotować. Masło ucierać dodając po 1 łyżce budyniu. Ponadto: paczka biszkoptów, 2 galaretki czerwone. Przekładanie: Ciasto, krem, następnie układamy biszkopty, które nasączamy pnczem(0,5 literatki wódki, 0,5 literatki spirytusu, sok z 0,5 cytryny i 3 łyżki cukru), nakładamy dobrze już tężejącą galaretkę na to idzie pozostała masa i przykrywamy drugą połową ciasta. Pyszne ciasto, a jakie efektowne 8)
-
Biszkopt biały: 4 białka, 3/4 szklanki cukru, 4 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 łyżeczka octu. Białka ubić z cukrem na sztywną pianę. Na koniec ubijania dodać ocet. Do masy białkowej dodajemy makę ziemniaczaną, proszek do pieczenia i łyżką delikatnie mieszamy. Biszkop żółty: 4 jajka, 4 łyżki cukru, 4 łyżki mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Ubijamy białka z cukrem następnie ciągle miksując dodajemy po 1 żółtku. Na koniec dodajemy makę z proszkiem do pieczenia . Na blachę wykładamy kupkami biały biszkopt; te kupki posypujemy kawą rozpuszczalną( tej kawy tylko trochę), a na to wylewamy żółty biszkopt. Pieczemy w 180 stopniach ok 45 mninut. Po upieczeniu przekroić na pół. Ciasto serowe: 60 dag zmielonego sera, 15 dag masła, 20 dag cukru pudru, 3 żółtka, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia. Zmielony ser wyrobić ręką z miękkim masłem, a następnie mikserem połączyć pozostałe składniki. wyłożyć na blachę i upiec na złoty kolor ( nie przejmować się, że ciasto serowe nie wyrośnie, takie niskie ma być). Krem: 1/2 l mleka, 3 łyżki cukru, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 2 zółtka, 1 cukier waniliowy, 1 kostkę margaryny. Z 1/2 l odlewamy niewielką ilośc mleka, a resztę gotujemy. W tej niewielkiej ilości mleka łączymy mikserem żółtka, cukier, cukier waniliowy i mąkę ziemniaczaną. Do gotującego się mleka wlewamy przygotowany budyń i gotujemy. Do utartej margaryny dodajemy po łyżce wystudzonego budyniu. Przekładanie: Biszkopt, krem, ciasto serowe, krem, biszkopt, można posypać cukrem pudrem. Ile zachodu, ale jakie pyszne 8)