Skocz do zawartości

Czerwona Herbata


Sibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

narazie piję expresowa z cytryną pu-erh (znalazłam w biedroneczce prod.Mokate)smakuje mi i właściwię piję ja po każdym posiłku....dziś kupiłam lisciastą importer ZAS-Pol i jest paczkowana w Chinach ''Yunnang Pu-erh tea'' smak zdecydowanie inny ,bardziej czuć w tej herbatce naturę :smile:  i jest intensywniejszy aromat a cena podobna.ZAS ma też expresówki..jeszcze nie próbowałam . czy moze ktoś słyszał o negatywnym działaniu pu-erh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałam puyanie co do ilosci pu-erh i sama sobie odpowiem.....

odp.pu-erh - max. 2 dziennie - moze obnizyc cisnienie i spowodowac, ze bedziesz senna

to znalazłam na stronce ktora poleciał Monia.......cóz pozostaje mi tylko potwierdzić...ze chodzę trochę zbyt senna...:roll: :smile: :smile: :smile: .

czerwona pobudza trawienie...działa ok....

najlepsza jast woda...może być z cytrynką......

z ziołami tez nie należy przesadzać bo wysuszają sluzówkę( 2 tyg..i przerwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam jeszcze coś ciekawego...

Czerwona herbata zawiera m.in. garbniki, alkaloidy, flawonoidy, minerały (wapń, magnez, cynk, mangan, miedź, selen) oraz witaminę C. Czerwona Pu-Erh wyróżnia się na tle innych herbat dużą zawartością tych związków. Ponadto zawiera bardzo małe ilości kofeiny i taniny, dzięki czemu nie upośledza wchłaniania żelaza. Obecne w czerwonej herbacie flawonoidy są odpowiedzialne za jej charaktery-styczny smak i aromat. Związki te mają ponadto właściwości przeciwutleniające, odtruwają organizm oczyszczając go z toksyn.

Substancje zawarte w czerwonej Pu-Erh wpływają korzystnie na metabolizm tłuszczowy, pobudzając enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych. Przywracają prawidłowy metabolizm organizmu. Dzięki tym właściwościom Pu-Erh pomaga schudnąć bez wyrzeczeń.

Pijąc od 3 do 5 filiżanek czerwonej herbaty dziennie, można schudnąć od 3 do 10 kg bez stosowania żadnej diety. Co więcej, spadek wagi utrzymuje się i nie występuje efekt yo-yo. Herbatę należy parzyć pod przykryciem od 2 do 5 minut. Najlepiej wypijać ją po jedzeniu. Należy jednak pamiętać, aby nie dodawać do niej cukru, który zabija jej cenne właściwości.

Niestety napar herbaty Pu-Erh oprócz licznych zalet ma również jedną wadę, którą jest jej charakterystyczny, ziemisty smak i nieprzyjemny zapach. Dla wielu osób wypicie 5 filiżanek tego napoju dziennie może być równie uciążliwe i niemiłe jak stosowanie diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałam rózne opinie......no i sama już nie wiem   ,,złoty srodek''   po prostu jedni twierdzą ze wyplukuje magnez i zelazo....ale czy to do końca wina herbaty czy braku tych składników w pożywieniu?.......mnie smakuje czerwona....i jest pryjemne uczucie po zjedzeniu obiadu....no i w połaczeniu z odpowiednim odzywianiem kilosiki w dół.... :smile: :smile: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Tak czytam na temat tych herbatek i sie zastanawiam czy ktos schudnął stosując tylko samą herbatkę? No moze dodajmy jeszcze - odżywiając sie regularnie w sposób umiarkowany (unikając tłustego, kalorycznego, chipsów itp i podjadania między posiłkami itp) ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.