Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wieczorowo!

Witam Nowinki!!! Powodzenia Wam życzę!

Ja chyba odpuszczę te 2 kilo i przejdę do ytrwalania, poniewaz jak kiedyś wspominalam jestem uczulona na wszelkie bialko i od grudnia mam uczulenia, bąble itp. Dzisiaj miałam apogeum.... Budzę się przed 7 i co? Nie mogę otworzyć oczu - takie spuchnięte, oczy jakoczy ja patrzę (ledwo to ledwo) w lustro a ja cała w bąble od czubka głowy, aż po palce u nóg - SZOK!! Aż się przestraszyłam. No ale o tej godzinie nic nie zrobię, więc położyłam się spać z nadzieją że minie. Godzinę później się obudziłam i jedyne co sie poprawilo to obrzęk wokól oczu, ale usta miałam jak po botoxie. No więc telefon do P. dermatolog i całe szczescie zemnie przyjęłamiędzy pacjentami. Seria zastrzyków i zalecenie położenia siedo szpitala... ;) Narazie 2pierwsze zastrzyki wzięłamzaraz po wizycie - cały dzień przespałam i jest prawie dobrze - plamo-bąble znikły :grin: Ale to mnie właśnie pchnęło do myśli o utrwalaniu... Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałam się usprawiedliwić co do swojej decyzji...

Od razu przepraszam, ze tak napiszę. Boję się ale napiszę. Jeden z moich kotów jest alergikiem. Ratuję go tylko jagnięciną. Jeżeli dodam nawet tylko łyzeczkę do innego żarcia , to zaczyna być w porzadku. Przepraszam, że piszę o kocie, ale ja bardzo długo szukałam jakiegoś antyalergena. Jagnięcina akurat pomaga. Nie chcę, żebyś jadała jagnięcinę, tylko moze znajdziesz takie białko, które moze byc wręcz pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przepraszam, ze tak napiszę. Boję się ale napiszę. Jeden z moich kotów jest alergikiem. Ratuję go tylko jagnięciną. Jeżeli dodam nawet tylko łyzeczkę do innego żarcia , to zaczyna być w porzadku. Przepraszam, że piszę o kocie, ale ja bardzo długo szukałam jakiegoś antyalergena. Jagnięcina akurat pomaga. Nie chcę, żebyś jadała jagnięcinę, tylko moze znajdziesz takie białko, które moze byc wręcz pomocne

Za kota się nie gniewam, bo ja traktuję zwierzątka jako członkow rodziny, a wiem po swoim psie, że u nich też się zdarzają alergie... Będę próbowałajeszcze trochę wytrwać. A najlepiej jak udami się zrobić testy alergiczne i dowiem się co mnie uczula. Ważne, że te zastrzyki mi dziś pomogły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo!

Witam Nowinki!!! Powodzenia Wam życzę!

Ja chyba odpuszczę te 2 kilo i przejdę do ytrwalania, poniewaz jak kiedyś wspominalam jestem uczulona na wszelkie bialko i od grudnia mam uczulenia, bąble itp. Dzisiaj miałam apogeum.... Budzę się przed 7 i co? Nie mogę otworzyć oczu - takie spuchnięte, oczy jakoczy ja patrzę (ledwo to ledwo) w lustro a ja cała w bąble od czubka głowy, aż po palce u nóg - SZOK!! Aż się przestraszyłam. No ale o tej godzinie nic nie zrobię, więc położyłam się spać z nadzieją że minie. Godzinę później się obudziłam i jedyne co sie poprawilo to obrzęk wokól oczu, ale usta miałam jak po botoxie. No więc telefon do P. dermatolog i całe szczescie zemnie przyjęłamiędzy pacjentami. Seria zastrzyków i zalecenie położenia siedo szpitala... ;) Narazie 2pierwsze zastrzyki wzięłamzaraz po wizycie - cały dzień przespałam i jest prawie dobrze - plamo-bąble znikły :grin: Ale to mnie właśnie pchnęło do myśli o utrwalaniu...  Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałam się usprawiedliwić co do swojej decyzji... 

no niezle, mi tez sie bable porobily ,ale tylko na stopach i swedzi, bylam raz u dermatologa i stwierdzila ze to uczlenie wiec podejrzewam ze to nadmiar bialka. Waga stoi, wytrzymie do konca miesiaca i utrwalam nie ma co ryzykowac...

DZIS NIE POLEGLAM, NIE ZJADLAM ANI JEDNEGO PACZKA I JESTEMZ SIEBIE DUMNA, A CO !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe Protalki. Powodzenia.

Bożenko widzę suwaczek rpzesunięy - gratuluję

Innym spadkowcom również wielkie gratulacje.

Nie poddałam się - ha - i jestem z siebie dumna (jak Ivonka) z Was też (tylko tych co wytrwały).

Pozdrawiam.

A śnieg pada i pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochna dzięki za pomoc, zaraz sobie zrobię suwaczek i mam nadzieję że to mnie będzie motywowało.

Powiem, że już długo przygotowuję się strategicznie do diety-przeczytałam książke dr Dukana i książkę z przepisami, szukam produktów w sklepach odpowiednich produktów czytam fora itd. Widze że sporo osób tu pyta o skrobie kukurydzianą-powiem Wam że kupiłam ją sobie na allegro za 6,5 zł i wszechobecną w przepisach "mazeinę" mam z głowy:) Druga rzecz o której nie wiem czy wszyscy wiedzą jest olej beztłuszczowy do smażenia .Tak, tak! Olej beztłuszczowy. Jest on w postaci sprayu i można nim sparować mięsko i inne potrawy bez obaw o kalorie. Podobno jest całkiem naturalny i bezpieczny, spotkałam się z nazwami PAM i Berkley & Jansen. Kupić go można w sklepach z odżywkami dla kulturystów lub w necie.

Tak się chciałam podzielić tym co zdobyłam ;)

Mam też kilka pytań:

Czy ważycie się codziennie?

Czy te otręby owsiane i pszenne można jeść w I fazie i jeśli tak to ile?

Czym sie różnią płatki owsiane od otrąb?

Z tym olejem to ciekawe ... ale chyba gdzieś już natknęłam się na naszym forum z tym. Może Śliweczka wie coś więcej, bo ona jest tu najdłużej?

Jeśli chodzi o ważenie, to różnie: ja to robię codziennie rano, inne dziewczyny po białkach i po warzywach, więc różnie ...

Otręby są dozwolone w każdej fazie, Dukan pisze, że maksymalnie 2 łyżki owsianych i 1 pszennych dziennie.

Różnica między płatkami a otrębami jest znacząca - po prostu są to dwa inne produkty, płatki to zmiażdżony i jeszcze chyba jakoś przerobiony owies, natomiast otręby to to, co zostaje po przerobie owsa - taka jest moja wiedza, chyba że się mylę, ale napewno nie jest to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym olejem to ciekawe ... ale chyba gdzieś już natknęłam się na naszym forum z tym. Może Śliweczka wie coś więcej, bo ona jest tu najdłużej?

Jeśli chodzi o ważenie, to różnie: ja to robię codziennie rano, inne dziewczyny po białkach i po warzywach, więc różnie ...

Otręby są dozwolone w każdej fazie, Dukan pisze, że maksymalnie 2 łyżki owsianych i 1 pszennych dziennie.

Różnica między płatkami a otrębami jest znacząca - po prostu są to dwa inne produkty, płatki to zmiażdżony i jeszcze chyba jakoś przerobiony owies, natomiast otręby to to, co zostaje po przerobie owsa - taka jest moja wiedza, chyba że się mylę, ale napewno nie jest to to samo.

Tak,kiedyś już była mowa o tym sprayu,wklejałam nawet zdjęcie ,ale wtedy nikt nie zwrócił na to uwagi.Ja nie kupiłam tego oleju i nie używałam,nie wiem jak jest możliwe że olej rzepakowy który wchodzi w skład nie zawiera tłuszczu ;) ,ale skoro tak piszą to pewnie tak jest.Ja tam nie bede sie truła dodatkowa chemią,bo można żyć bez tłuszczu.A jeśli coś wymaga smażenia na oleju to 3 krople są dozwolone przez Dukana i to mi wystarczy.Nie można mieć przecież wszystkiego...To w końcu dieta.

Co do otrębów to masz rację Gochna,płatki i otręby to zupełnie inne produkty.

Ja ważę się codziennie,oprócz "tych dni" bo wtedy moja waga wariuje i czasem jak zgrzeszę to ze strachu na wagę nie wchodzę :grin: Ale przez rok dietowania uzalezniłam się od pewnych rzeczy np.od codziennego ważenia i otrębianki :grin:

Pączki stoją na stole i sie uśmiechają do mnie a ja jestem twarda.I też jestem z siebie dumna!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie wiem co namotałam , za diabła nie mogę otworzyć strony forum..... ufff a od wczoraj iestem na fazie P+W i waga w górę +0,8 kg MASAKRA!

Czy to normalne??

Raczej normalne .... i niestety się dość często zdarza. Nie przejmuj się, to woda, którą zatrzymują warzywa w naszej diecie ;) :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie wiem co namotałam , za diabła nie mogę otworzyć strony forum..... ufff a od wczoraj iestem na fazie P+W i waga w górę +0,8 kg MASAKRA!

Czy to normalne??

Tak,to normalne.Warzywa to węglowodany,zatrzymuja wode w organiźmie i stąd te zwyżki.Należy pamiętać że w dniach z warzywami podstawą nadal są białka,a warzywa to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.