Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
jagoda2

Ciasto Na Pizze

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje przepis na ciasto na pizze na 5 osób.Moje ciasto wychodzi cienkie i strasznie twarde [wszystko robie jak w przepisie ]może ktos ma sprawdzony przepis na dobre ciasto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasto na pizze 3 szklanki mąki,jajko, szklanka mleka, 3 łyżki masła lub margaryny, 4 dag drożdży, łyżeczka soli, tłuszcz do blachy. Wykonanie: Wsypać makę do miski, dodać miękki tłuszcz, łyżeczkę soli oraz drożdże rozpuszczone w letnim mleku. wyrobić składniki na gładką, jednolitą masę, następnie odstawić pod przykryciem na 30 minut w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Następnie wyrobić ciasto, rozwałkować i położyć na nasmarowanej tłuszczem blasze. Po położeniu farszu piec około 30 min. w temp.200 C* Przepis ten jest na dużą blaszkę. ina12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj w dziale...WASZE PRZEPISY...na tej stronie a znajdziesz tam bardzo dobry przepis na pizze.Nie mam czasu Ci go szukać...ale jest napewno.Domyślisz sie ze to ten bo dostał duzo pozytywnych opinii.Osobiście go wypróbowałam i jest super.....pozdrawiam,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam super przepis zawsze się udaje i jest szybki 0.5 kg mąki , 4 łyżki oleju, 5 dkg drożdży, szklanka wody i szczypta soli w letniej wodzie rozpuścić drożdże i wymieszać z mąka i solą, rozwałkować posmarować keczupem nałożyć nadzienie i piec 20 min . :wink: :wink:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak ten przepis ktory podaje syla jest najlepszy,mam taki sam,pizza wychodzi doskonala,ciasto jest miekkie i bardzo dobre. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na smaczny pl jest przepis pt, pizza wojtka ja często piekę z tego przepisu i jest świetna pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Składniki: - 1,5 szklanki mąki - 1 jajko - 1 łyżeczka proszku do pieczenia - 2 łyżki oleju - 1 serek bieluch Sposób przygotowania: Zagnieść ciasto z podanych składników. Tortownice, lub blachę do pizzy wysmarować margaryną i obsypać bułką tartą. Włożyć do lekko nagrzanego piekarnika i całość piec około 30 minut w 180 – 200 st. Po upieczeniu na słoneczny kolor, należy wyjąć ciasto, wyłożyć składniki do pizzy, według uznania, obsypać obficie serem i zapiec jeszcze ok. 8 – 10 minut Szybki, łatwy i smaczny;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robie ciasto na pizze tak jak Syla tyle tylko ze z 1 kg mąki, 3 łyżek oleju. Zawsze wychodzi i jest najlepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ma ktos moze taki przepis na ciasto na pizze margeritte taka serwowana m.in.w pizzeriach da grasso, moj brat ja uwielbia, ja zreszta tez:) bede wdzieczna za jakis przepis na cieniutkie pyszne ciasto:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasto na Pizze. Ciasto: 50 g drożdży, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka soli, 3 łyżki oleju, 1 szklanka wody, 3 szklanki mąki. Wykonanie: Do dużej miski wrzucić drożdże, cukier, sól, dodać olej, wlać wodę i zaczekać, aż drożdże się rozpuszczą. Wsypać mąkę, wymieszać i zagnieść ciasto. Odstawić do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto, ponownie zagnieść. Podzielić na 4 równe części, każdą z nich rozwałkować na duży placek i wyłożyć na 2 blachy do pieczenia, pokryte cieniutką warstwą oleju (2 placki na 1 blachę). Na ciasto nałożyć sos, farsz i wstawić do piekarnika. Piec na średnim ogniu w zależności od piekarnika 20-25 min. Na 10 min. przed końcem pieczenia, posypać pizze startym serem żółtym. :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem ciekawa,czy nie trzeba czekac aż podrośnie...... Dziś chcę zrobic pizzę właśnie na tym spodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi