Skocz do zawartości
fredzia

Kotlety Ziemniaczane

Rekomendowane odpowiedzi

Kalipoe... Dziękuję pięknie za komplement ale mam wrażenie, że dostałam go nieco na wyrost :mrgreen: Gdybyś poznała mnie nieco bliżej, od razu zmieniłabyś swój post! :mrgreen: Przez to Twoje zboczenie Kalipoe, to ja już się sama do siebie śmieję za każdym razem, gdy dodaję gdzieś serka :mrgreen: Na szczęście Pan Klamerka wie, że jestem trochę szurnięta i już nawet nie wnika dlaczego serek wywołuje we mnie taką radość! :razz: A co do kotletów, to wersja z pietruszką na pewno jest świetna. Teraz jednak czekam na rzeżuchę, bo pomyślałam sobie, że z rzeżuchą to dopiero mogły być smaczne! :lol: Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie panieruje kotlecikow w bulce. Smaze bezposrednio na oleju. Czasami jednak dodaje troszke przesmazonego boczku, pieczarek lub startego, zoltego sera. Smakuja pysznie. Mam zdiecie ale niestety nie potrafie go dolaczyc. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie w domu do ciasta ziemniaczanego dodaje się cebulkę pokrojoną w kosteczkę i podsmażoną na smalcu zamiast startej surowej i zawsze obtacza w mące przed smażeniem. Jest to jedno z moich ulubionych dań,u mnie zawsze w wersji z sosem grzybowym lub pieczarkowym. Zajadam się nimi na ciepło i zimno dopuki nie znikną :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię te kotleciki jeszcze inaczej. Do masy dodaję wspomnianą tu posiekaną natkę pietruszki,starte na tarce i podsmażone z cebuką pieczarki.Smażę obtoczone w tartej bułce. Dziś miałam je na obiad z sosem pieczarkowym,do którego też posiekałam pietruszkę + kapusta kiszona.Pyszności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja robiłam takie: składniki: - 1 kg ziemniaków - cebula  - 2 jaja  - sól i pieprz - 10 dag kiełbasy - 2 łyżki bułki tartej - tłuszcz do smażenia Ziemniaki wymyć, ugotować w skórkach, obrać i gorące przetrzeć przez praskę. Podsmażyć drobno posiekaną cebulę. Kiełbasę po obraniu z osłonek drobno posiekać. Dodać do ziemniaków cebulę, kiełbasę, jaja, wymieszać i przyprawić do smaku. Uformować wałek, wyłożyć na stolnicę wysypana tartą bułką. Nożem oddzielić równej grubości kotlety, obtoczyć w tartej bułce i smażyć z obu stron

post-8947-1219180436_thumb.jpg

post-8947-1219180448_thumb.jpg

post-8947-1219180468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dziś wersja z natką pietruszki, starkowanym żółtym serem i panierowane w sezamie i bułce tartej :razz: Mniam. Polecam :) post-8290-1220612220_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,polecam te kotleciki bo sa super! ja robilam wg wskazowek Adrijah..tylko kielbaske podsmazylam razem z cebulka z dodatkiem kucharka...mmmm niebo w gebie ! polecam sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam przed chwileczką ;) szybkie w przygotowaniu i bardzo smaczne :) Dodałam kiełbaskę pokrojoną w drobniutką kostkę, oregano i majeranek :) Nie obtaczałam w bułce tartej. Zrobiłam do nich jeszcze sos czosnkowo-koperkowy, po prostu pyszności :) post-11138-1243527215_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie kotleciki były wczoraj na obiad. Tym razem zrobiłam z żółtym serem + zioła prowansalskie, bazylia i otręby pszenne. Do tego sosik z leśnych grzybków. Pyszności! :mrgreen: post-8290-1248509534_thumb.jpg post-8290-1248509584_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pychotka, pychotka, pychotka! A z sosem Iny to po prostu niebo w gębie :) Jako dodatek polecam sałatkę na zimę według przepisu Magdaleny. Dziękuję za przepis i polecam :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi