Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Grono jak widzę bardzo zacne :-D,bardzo wytrwałe.

Z tego co zdążyłam zauważyć jesteście bardzo konsekwentne,a już wyniki Śliweczki są niesamowite.Gratulacje,czapki z głów !

Wszystkim Wam gratuluję z całego serca.

Mam nadzieję,że mnie zarazicie konsekwencją.

Książkę posiadam,nie zdążyłam przeczytać całej.

Ale chyba wiem na tyle aby zacząć.

Zaczynam od jutra.

Co prawda biorę antybiotyki więc nie wiem czy to najszczęśliwsza chwila na rozpoczęcie diety ale przecież nie zamierzam się głodzić,prawda :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grono jak widzę bardzo zacne :-D ,bardzo wytrwałe.

Z tego co zdążyłam zauważyć jesteście bardzo konsekwentne,a już wyniki Śliweczki są niesamowite.Gratulacje,czapki z głów !

Wszystkim Wam gratuluję z całego serca.

Mam nadzieję,że mnie zarazicie konsekwencją.

Książkę posiadam,nie zdążyłam przeczytać całej.

Ale chyba wiem na tyle aby zacząć.

Zaczynam od jutra.

Co prawda biorę antybiotyki więc nie wiem czy to najszczęśliwsza chwila na rozpoczęcie diety ale przecież nie zamierzam się głodzić,prawda :D

Dziękuję Rivio.Staram się,choć nie zawsze wychodzi  :D Wszystkie ,albo prawie wszystkie mamy za sobą różne potknięcia i grzeszki,ale łakomczuchom nie tak łatwo przestrzegać diety  ;) Życzę Tobie równie wspaniałych spadków jak nasze.Witamy w SCT - Sekcie czcicieli twarogu  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w przestrzeganiu diety nie gubi łakomstwo nawet,tylko fakt,ze zwykle mam mało czasu i jem co wpadnie mi w ręce.

Czasem jem czasem nie jem a najczęściej opycham się na wieczór,mało piję,w sumie najczęściej pod ręką są węglowodany typu chleb.Samozagłada.

Najgorsze jednak jest to,że ja jedząc coś mam świadomość,że robię źle.

Ale zawsze brak mi czasu ułożyć plan i jeść według niego.

Jak wiem co mam jeść,wywieszam na lodówce i po sprawie.

Tak będę robiła od dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCT....hehehehehehe super !

Przyłączę sięchętnie,lubię twaróg.

Rozumiem,że w fazie pierwszej w grę wchodzi jedynie chudy twaróg bez tłuszczu,ewentualnie serek wiejski light ?

W pierwszej fazie możesz jeść wszystko to co Dukan zezwala czyli:

I etap: „faza ataku" , uderzeniowa - przypomina dietę niełączenia; w skrócie jest to dieta oparta na „czystych proteinach" (chude mięso, nabiał), pozwalająca na znaczny i szybki spadek wagi; trwa od 5 do 10 dni;

Opisze troszke dokladniej na czym ta faza polega

W początkowej fazie ( uderzeniowej) je sie same białka w ilościach nieograniczonych!! Mozna jeść : 

- Chude mięsa:cielęcina, konina, wołowina z wyjatkiem antrykotui rozbratla z kością ,wszystko na grillu , gotowane lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu .

-Podroby:wątroba,ozór cielecy lub wołowy

-Wszytskie ryby , tłuste,chude , o białej lub niebieskiej skórze , surowe, pieczone wędzone lub gotowane.

-Owoce morza ( skorupiaki,mięczaki)

-Drób oprócz kaczki i bez skóry

-Chuda szynka, chude wędliny z indyka , kurczaka lub wieprzowe

-jaja w kazdej postaci ( omlet, na miękko, na twardo, jajecznica)

-chude produkty nabiałowe ( chude mleko, chudy biały ser, jogutry bez tłuszczu i cukru)

-półtora litra wody z małą zawartością soli mineralnych .

-środki wspomagające : kawa,herbata,herbatki ziołowe ,ocet winny,zioła,przyprawy,korniszony , cytryna , sól, musztarda(umiarkowanie )

z tej listy mozna jesc dowolną ilosć kazdego dnia, mozna mieszac produkty . Nie wolno uzywac tłuszczów, olejów i cukru . Zamiast tego mozna uzywac oleju parafinowego w niewielkich ilosciach bo ten olej ma dzialanie przeczyszczające . Wszystko musi byc chude, ta dieta opiera sie na samych białkach.

Więc nie tylko serek,masz do wyboru sporo żarełka.Jedz i chudnij na zdrowie  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie wytrzymalam i upieklam dzis mufinki z ciasta nana i sa super tylko ze waga znow nie spadnie :-D no ale coz zrobic, teraz jestem na b+w i wczoraj zrobilam sobie pomidorowke z fasolka zielona, mi osobiscie smakowala( moja mama robi zupe solferino i to jest pomidorowka z ziemniakami i fasolka zielona, zawsze uwielbialam te zupke wiec sobie zrobilam bez ziemniaka) a dzis danie a'la leczo piers z kurczaka z kosteczke i cebulka pieczarkami i pomidorkami plus przyprawy z zjedlismy z mezem ze smakiem, a teraz pije kawusie do tego serek homo(wanliowy-grzeszek) i mufinka, pozdrawiam was drobie protalki i oby waga nasza spadala w dol ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivio tu masz przepisy:

http://www.smaczny.pl/forum/Przepisy-Na-Ok...iowa-t7437.html

Możesz jeść wszystko to co jest bez warzyw i mąki kukurydzianej.Z mąką kukurydzianą radzę też uważać w II fazie i jeśli bardzo mocno chcesz ją zjeść np.w postaci naleśnika to nie za często.Nie używaj kakao,mleka w proszku,tylko to co zezwala Dukan.Żelatyna jest dozwolona więc w razie chęci na słodycze zrób sobie zeberkę ,albo inny smakołyk na zimno.Możesz też popijać colę light,albo colę zero,też nie przesadzając z ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie wytrzymalam i upieklam dzis mufinki z ciasta nana i sa super tylko ze waga znow nie spadnie :-D no ale coz zrobic, teraz jestem na b+w i wczoraj zrobilam sobie pomidorowke z fasolka zielona, mi osobiscie smakowala( moja mama robi zupe solferino i to jest pomidorowka z ziemniakami i fasolka zielona, zawsze uwielbialam te zupke wiec sobie zrobilam bez ziemniaka) a dzis danie a'la leczo piers z kurczaka z kosteczke i cebulka pieczarkami i pomidorkami plus przyprawy z zjedlismy z mezem ze smakiem, a teraz pije kawusie do tego serek homo(wanliowy-grzeszek) i mufinka, pozdrawiam was drobie protalki i oby waga nasza spadala w dol ......

W cieście nana nie ma zbyt wiele mąki kukurydzianej więc nie powinno się dziać nic niedobrego. Ja używam mąki kukurydzianej wyłącznie kiedy mam warzywka i nie zauważyłam żadnych niepokojących wzrostów czy zastojów wagi.

Gorzej z tym serkiem  :D Ja jak mam ochotę na serek waniliowy to robię go z serka homo naturalnego+słodzik+3 kropelki aromatu waniliowego.A jeszcze lepszy jest jogurt z mlekiem w proszku,aromatem śmietankowym i słodzikiem  :D Niebo w gębie,ale za często nie można się tym deserkiem objadać  :-D

Rivio pamiętaj żeby codziennie jeść 3 łyżki otrębów 2 łyżki owsianych ,1 łyżkę pszennych.Możesz je dodawać do jogurtu,albo gotować "owsiankę" na mleczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Śliweczko,mam pytanie - te otręby to już w fazie uderzeniowej mam wcinać ?

Otreby w kazdej fazie- 3 łyzki i duzo wody popijac.Wiecej otrebow niewskazane, mało wody tez niewskazane, bo otreby maja dzialac jak miotelka i wymiatac z Twego organizmu co złe , pomagac w ruchu robaczkowym. Gdy za duzo trebów ( sa to wegle0 to po pierwsze waga stanie, a po drugie ruch robaczkowy tez stanie i zaklei sie to co ma być odklejone :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cisza nastała...........

Dzisiaj po moim domku roznosił się zapach czarnej porzeczki,gotowałam dżemik...ale zjadłoby się  :-D No trudno...może kiedyś... :D  

Mam nadzieję że jutro będzie pogoda (zapowiadali deszcz i burze  :D ) bo moje sianko schnie i jutro jak będzie pogoda to trzeba zwieźć je z łąki.Czeka mnie więc jutro sporo pracy.Troszkę kalorii zgubię  :-D i może w końcu moja waga pokaże 110,8  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.