Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Dziewczyny,

Kochane, wczoraj otrzymalam telefon, ze mam sie pakowac i przeprowadzac na drugi koniec Irlandii, bo dostalam prace. Zaczynam za 2 tygodnie, wiec czasu malo, a pakowania duzo.

Dzieki , ze trzymalyscie za mnie kciuki.

Do-do super !

Ciesze sie razem z Toba,że ci sie udało znaleźć swoja nową drogę życiową, w nowym miejscu, z nową figurą i nowym, pozytywanym nastawieniem do siebie i świata - to gwarancja sukcesu! Smutki precz, złe wspomnienia precz, usmiech i anava..........Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do-Do - powodzenia w Irlandii :-D ja sie wybieram na wyspy brytyjskie w przyszlym roku, zawsze chcialam zobaczyc troche szkocji,Anglii, Walii i Irlandii.

Hurra! jestem 3kg mniejsza, a od jutra wchodze w druga faze :grin: warzywka juz czekaja w lodowce!

Nie wiem czy dzis czegos nie skubne na urodzinach kuzynki...mam nadzieje ze oprocz lazagnie i ciast polozy na stol jakaz papryczke lub ogorka dla ozdoby :-D

Co do wlosow- jeszcze mi nie wypadaja bardziej niz zwykle( a mam je jakos do pasa i to farbowane wiec leci ich sporo zazwyczaj :-D )ale ja dopiero co koncze I faze wiec jeszcze pewnie wszystko przedemna....

Gratuluje Malwi , 3 kg to naprawde fajny wynik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczęta :-D

Zanim nadrobiłam zaległości z wczrajszego dnia to kawa już mi się skończyła :grin:

Z chęcią również dołączę do NK :D

A teraz proszę Was o lanie na dupsko!! Wczorja przyjechała moja angielska rodzina i jak to oni zrobili wielkiego grilla! A głupie babsko jak zobaczyło kiełbache (troche tłusta) to się nie powstrzymało! Ale to jeszcze nic... zjadłam też pieroga! Nie wspomne o podskubywaniu orzeszków i paluszków ( na szczęście niewiele). Ale liczy się fakt, że się nie upilnowałam :-D Pokornie nastawiam pośladki i czekam na baty :-D

A dziś jeszcze ide na wesele! Nie dość ze bede musiała przebierać w jedzeniu (dobrze ze mam faze P+W) to jeszcze nie wypada nie wypić zdrowia młodych prawda?

uhhhh same przeciwności losu dla mojej diety, a waga dziś rano oczywiscie 700gram w góre bo spadku się bym nawet nie spodziewała :[

Witaj Kamyo , w dupsko leje ja a w łeb (pałką !) Śliweczka i Juggin oraz Bogi.....no to łups, czuj sie skarcona, z reszta waga sama cie ukarze..........niestety jak nie dzis to za jakis dzien lub dwa, bo te grzechy dają o sobie znac z małym poślizgiem...tak było u mnie i u innych protalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnie! po co mi to? bedę się starała dziś baaardzo a jak nie to jutro już Ci nie uciekne :-D

Haha wezme do torebki olej parafinowy i bede nim "popijać" jak mi się jakiś grzech zdarzy to przeze mnie "przeleci" hahaha :-D

Toasty wznoszone olejem parafinowym...no, no, no......tego jeszcze nie słyszałam...nawet sam Dukan by chyba sie roześmiał.... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czytam forum od ok miesiąca (niestety przebrnęłam przez 48 pierwszych stron tego tematu na forum..., ale nadrobię, nadrobię).

Faza uderzeniowa przeszła całkiem gładko i bez specjalnych cierpień - dzięki niej po 7 dniu wazyłam 73 kg. Bardzo pomogły mi te wszystkie wspaniałe przepisy i rady pozyskane stąd właśnie !!!

Czy zrobiłam coś nie tak ? Czy powinnam panikować ? Proszę o radę.

Witaj z nami Mysia !

Ja mysl że po pierwsze zbyt mało jesz, czytając twój jadlospis nie wydaje mi sie abys dostarczała organizmowi min. 1000 kalorii ...... do tego nie wypróżniasz sie wiec to co zalega w jelitach też waży dużo. Ja na początku diety w kwietniu, maju tez miałam problem, pomagałam sobie herbatką Normosan, senesen w tabletkach, Xenna itp a w fazie warzywnej jadłam buraki, które tez mi pomogły z WC no i oczywiście obowiązkowo otreby, nawet nieco wiecej niz to co wymagane.... po 3-4 cyklach naprzemiennych wszystko sie samo urgulowało, metaboilzm organizmu dostosował sie do diety, oczywiści duuuuzo pije albo wody albo zimnej herbaty zielonej. U ciebie na pewno tez tak będzie, nie zniechęcaj sie, trwaj konsekwntnie i rób swoje, wygrasz te walke z waga ! Powodzenia! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Troszkę się uspokoiłam.

Co do tej fury warzyw, to masz absolutną racje, ale nie było żadnej rybki lub mieska bez panierki nie mówiąz już o beztłuszczowym smazeniu czy pieczeniu :-D.

Dzisiaj zatem mielone z fileta indyczego z warzywkami na obiad, a póki co jajko z łososiem, serek z jogurtem i koperkiem.

Co poradzić na brak wypróznienia ?

Próbuję szukać w aptekach oleju parafionowego, ale mają tylko ciekłą parafinę, która nie nadaje się do spozycia...

To jest właśnie olej parafinowy, to jest to czego szukasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam sie,ze jadam tylko platki owsiane o czyms innym nie ma mowy nawet przennych nie moge dostac.Sadze ze mozesz zjesc,ale niech glos zabiora ekspercji :-D pozdrawiam

Płatki owsiane to nie to samo co otręby.Płatki to ziarno owsa rozdrobnione,a otręby to odpadki z owsa (te resztki pozostałe z przerobu )i tylko otręby możemy jeść,o płatkach zapomnijcie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słonko za oknem, ciepło ale nie upalnie - taka pogoda letnia w sam raz jak lubie, do tego wolny dzien i perspektywa nastepnego wolnego a potem wyjazdu nastraja mnie optymistycznie do świata, tylko jest jedno małe ale...otóż ta moja wredna waga pokazała dziś + 1 kg......mam za swoje, podjadałam bezczelnie wisienki, gruszki itp. przy przygotowywaniu przetworów domowych, spróbowałam kawałek drożdżowca z owocami, mało piłam bo byłam zabiegana .......i oto efekt...... innych ganię a tu sma stara głupia Protalka i takie grzechy... noi cóż przyjdzie je odpokutowac.... tylko jak ja sama sobie dam w dupsko ? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mysia, cieszę się, ze do nas dołączyłaś. Życze Ci sukcesów i wytrwalości :-D

Koniecznie spróbuj zapobiec zaparciom, bo to trocchę błędne koło. z tego co napisałaś jesz za mało otrębów, a one pomagaja w reulacji. Pamiętaj, żeby przed, podczas i po jedzeniu otrębów dużo pić, bo tylko wtedy dobrze działają, inaczej możesz sobie zaszkodzic. Powodzenia i walcz dalej :grin:

Zaraz będę robićm muffinki jogurtowe, bo mi wszystkie zjedli :-D . Mój młoszy Synek zjadł 5 :-D . Nie dziwię się, bo naprawdę dobre :D

Bożenko - może i ja zrobie takie mufinki jutro do kawki, skoro piszecie że takie smaczne. Robisz je z dodatkiem kakao czy zwykle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słonko za oknem, ciepło ale nie upalnie - taka pogoda letnia w sam raz jak lubie, do tego wolny dzien i perspektywa nastepnego wolnego a potem wyjazdu nastraja mnie optymistycznie do świata, tylko jest jedno małe ale...otóż ta moja wredna waga pokazała dziś + 1 kg......mam za swoje, podjadałam bezczelnie wisienki, gruszki itp. przy przygotowywaniu przetworów domowych, spróbowałam kawałek drożdżowca z owocami, mało piłam bo byłam zabiegana .......i oto efekt...... innych ganię a tu sma stara głupia Protalka i takie grzechy... noi cóż przyjdzie je odpokutowac.... tylko jak ja sama sobie dam w dupsko ? :-D

1.gif

Kochana Maragrete

Jakie sama, a od czego masz nas. Jeśli chodzi o lanie w dupsko, zawsze możesz liczyć na nas, bo my w razie czego liczymy na Ciebie. A ja Ci daję w łeb, bo sama się zastanów: jesli pojedziesz na urlop z nadwyżką, to może być niedobrze. Szybko na właściwą drogę, Dziewczyno :-D

Muffinki robię zwykłe bez kakao. Moje dzieci jedzą prosto z piekarnika, aż parzą je w ręce. Następnym razem na pewno zrobię z podwójnej porcji i w keksowce, sprawdzę jak mi wyjdzie. Jeszcze jedno: połowę mąki zastępuję otrebami lub zarodkami pszennymi, wydaje mi sie, że tak dla nas lepiej. Smacznego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to nasza Pola, Marudka i Juggin ? zawsze od rana były a dzisnie, pewnie świetuja całą gębą ( dosłownie i w przenośni bo niektóre juz w III fazie...)

No i ta Balbinka mnie martwi...

Tak...Ja też się martwię o Balbinkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mysia, cieszę się, ze do nas dołączyłaś. Życze Ci sukcesów i wytrwalości :D

Koniecznie spróbuj zapobiec zaparciom, bo to trocchę błędne koło. z tego co napisałaś jesz za mało otrębów, a one pomagaja w reulacji. Pamiętaj, żeby przed, podczas i po jedzeniu otrębów dużo pić, bo tylko wtedy dobrze działają, inaczej możesz sobie zaszkodzic. Powodzenia i walcz dalej :D

Zaraz będę robićm muffinki jogurtowe, bo mi wszystkie zjedli :-D . Mój młoszy Synek zjadł 5 :-D . Nie dziwię się, bo naprawdę dobre :P

Dziewczyny, jak fantastycznie sie czuję kiedy tak wiele osób mnie rozumie !!! :grin: Mąż niby wspiera, ale tak do końca - jak to facet -nie traktuje tego wszystkiego poważnie.

Super info dla mnie jeśli chodzi o ilość otrębów ! Muszę koniecznie to zmienić i jeść ich wiecej. Piję naprawde sporo - tak mi się wydaje, na szczęście nie wlewam w siebie na siłę, bo uwielbiam pić wodę, ale zawsze mogę pic jeszcze wiecej :D.

U mnie również piekna pogoda, zyć się chce !!!

Póki co nie zamierzam się poddać, bo to byłoby bez sensu. Dieta nie jest uciążliwa jak dla mnie, jedyny ból to brak owoców, w tym soków i sorbecików :-D Tak sobie jednak myślę, że i bez tego mozna żyć. . .

Troche zbiła mnie z tropu farmaceutka - bądź co bądź niby fachowiec - twierdząc, ze parafina ciekła to nie to samo co olej parafinowy :grin: Moze dziś byłabym jeszcze szczęśliwsza po zrzuceniu balastu "śmieci" z organizmu.

Miłego wypoczynku w ten piękny i wolny od pracy zawodowej dzień !!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.