Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
ana

Prince Polo

Rekomendowane odpowiedzi

Prince Polo -100gr 5 małych lub 3 duże Prince Pola(pokroić) -100gr kokosu -100gr orzechy włoskie(pokroić lub zmielić przez maszynkę) -6 białek -1 szklanka cukru Białka ubić na sztywno+cukier wymieszać z bakaliami i upiec,piec ok.20 minut. Masa pod Prince Polo Żółtka ubić na parze ,dodać 5 łyżek cukru(ostudzić)i zmieszać 1/2 kostki bielskiej. Zrobić pod to biszkopt jasny lub ciemny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow............ciekawy przepis. Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rzeczywiście przepis zapowiada się ciekawie ale szczerze mówiąc nie wszystko tu rozumiem. czy mogłabyś podać dokładnie jakie składniki są potrzebne i w jakiej kolejności układać ciasto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak.... Spód biszkoptowy ciemny lub jasny Masa 6 żółtek(ubić na parze) ,dodać 5 łyżek cukru(ostudzić)i zmieszać z 1/2 kostki bielskiej. Na to: 5 małych lub 3 duże Prince Pola(pokroić) 100 gr.kokosu 100 gr.orzechów włoskich(pokroić lub zmielić przez maszynkę) 6 białek 1 szkl.cukru Białka ubić na sztywno dodać 1 szkl.cukru i wymieszać z kokosem ,orzechami i prince polo.Piec ok.20 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za wytłumaczenie. mam nadzieję, że teraz już wszystko zrozumiałam. okaże się przy robieniu ....... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kolola

mam pytanie czy kostka bielska jest to masło? Przepraszam, że pytam ale nigdy nie spotkałam się z tą nazwą. Chcę się tylko upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam się, że też nie wiem, czy kostka bielskiej to kostka masła, czy margaryny? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi tu o margarynę bielską,ale jeśli ktoś doda masła zamiast margaryny nic się nie stanie.Ja juz robiłam to ciasto z masłem i nie widzę różnicy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasto wyśmienite! Zrobiłam dzisiaj, właśnie się opychamy.

Ja jeszcze polałam ciasto polewą czekoladową.

Dzieki za przepis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się że ciasto smakowało.Pomysł z polaniem czekoladą jest całkiem ciekawy.Następnym razem jak będę robiła to ciasto poleję je czekoladę.Dzięki za poradę. :roll: :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No,no-kusząco brzmi :smile: przyznam szczerze,że na początku pomyślałam,że te wafelki daje się do masy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam to ciasto w tamtym roku, ale zapomniałam się pochwalić :roll: :smile:

Do kremu dodałam jednak masło, a wierzch ciasta polałam polewą czekoladową - tak jak zasugerowała Bernimek :smile:

Ja też na początku myślałam, że wafelki doda się do masy, a tu niespodzianka... :smile:

Za przepis bardzo dziękuję. Ciasto pychotka ...polecam :roll:

post-8-1174900256_thumb.jpg post-8-1174900398_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi