Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Maragrette dziekuje za dobre rady!!! zawsze dobrze posluchac bardziej doswiadczonych i mniej narwanych madrzejszych osob!!!! Wlasnie dlatego to forum jest takie fajne, bo sa tu same madre fajne babki i wspomagaja sie wlasnym doswiadczeniem w roznych sprawach...

Co do doswiadczenia...Iriss jak czesto mozna prac kota?Cos ten moj synus wraca ostatnio ciagle caly brudny i wlazi mi tak do poscieli:/chcialabym go znowu wyprac ale chyba kota nie mozna za czesto?chyba ma jakies fantastyczne nowe kocie kryjowki ale sa strasznie brudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Gochnę... ;) , ja bym nie przesadzała z tym cukrem... nie jest to tragedia, jesli suma wegli + tłuszczu jest mniejsza niż białek to jest ok. Polecam ci nasze 3 inne wątki gdize mamy zgromadzone produkty polecane na protal, przepisy i przykładowe dzienne menu :

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...mp;#entry101203 przepisy

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...mp;#entry100267 produkty

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...amp;#entry99999 menu

No to świetnie! Już się martwiłam, że tym jogurtem pogrzebałam cały dzisiejszy dzień. :smile:

Dziękuję za linki, już się zabieram za czytanie.

Pozdrawiam i (patrząc na notatkę pod postem) gratuluję wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 3 kilo i samochód mój na zawsze mówiła 20 kilo to musi dotrzymać słowa

3 kilo do autka a potem jeszcze ze 30

o k..rwa jak to jeszcze długo

moja siostra nie mogła już patrzeć jak się męczę że nigdy nie mam się w co ubrać zawsze przywoziła mi masę ciuchów i żaden nie był dobry nawet głupia branzoletka na rękę wyglądała na mojej grubej grabie śmiesznie tzn. jeszcze tak jest

był taki czas że siostra chciała mi płacić za każdy kilogram 100 zł. bo już nie wiedziła jak ma mi tłumaczyć i pomóc żebym schudła dlatego że taka waga nie dość że pogarsza zdrowie strasznie to jeszcze robi z człowieka kogoś kim tak na prawdę nie jest

w moim przypadku zamknięcie w sobie nienawiść do siebie myślenie że każdy się z ciebie śmieje bez wyjątku

jak przyjeżdżała siostra to na kolanach mnie prosiła żebym poszła z nią i z naszymi znajomymi na imprezę ale ja nigdy nie poszłam i nie pójdę bo nie czuję się człowiekiem tylko jakimś potworem

ale się dzisiaj rozkręciłam sama w to nie wieżę

pozdrawiam

bardzo Wam wszystkim dziękuję to naprawdę podnosi na duchu

a motywacja jest wspaniała tym bardziej że właśnie dzisiaj wyniosłam do piwnicy całą torbę ogromnych ciuchów niczym plandeki na samochód efekt oczywiście już widać i trochę ciuchów jest za dużych ale trzeba coś ciut mniejszego bo te płachty są tragiczne jak byście zobaczyły moje spodnie to szok do jednej nogawki weszła by moja siostra i jeszcze jedna taka sama

i to jeszcze zawsze jestem zmuszona nosić ubrania brzydkie i dla starych bab bo dużych ładnych przecierz nie ma chyba że pojadę do Rzeszowa tam już można coś kupić

jeżeli dotrwam to zrobię jedno wielkie ognisko przysięgam

narazie znoszę do piwnicy bo nie wierzę ze schudnę dlatego że już wiele razy próbowałam a potem żałowałam że wyrzuciłam ciuchy bo nie miałam się w co ubrać :smile:

sorki,że to wszystko cytuję...ale jak poczytałam co piszesz gogiguniu ty moja to aż hopkam z radości!!!!!!!!!

super fajnie!!!a to ognisko to podpalimy razem!!! :) :) :)

a Siwa się nie wymiga od danego słowa!!!

a gały to jej wylezą na prawdziwo!!!! ;) :-( :) :)

i o dotwanie nie musisz się marwić-już ja Ci życie "zatruję" hehehehehe!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret dziekuje za powitanie i za pozdrowienia dla synka. Na szczęście jest teraz zdrowy i cały czas chce przebywać na polu. Ale to dobrze!

Sandro tobie również dziękuje za reklame,he he. Jestem bardzo zadowolona że podobają Ci się moje wyroby no i że spodobały się Twojej rodzinie. 

Ja tez zauważyłam że nie ma z nami Snieżynki, Gochny, Kamyli, i innych co czesto bywali! 

Odezwijcie się dziewczynki! Co u Was słychac?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po obiadku jeszcze tylko popołudniowa kawka. Jest dobrze nie czuje się głodna i nie mam tak jak poprzednio na fazie uderzeniowej i w fazie z białkami. Tzn nie kręci mi sie w głowie i nie trzesie mnie rekami, wogóle czułam się osłabiona. Zobaczymy , może to przyjdzie pozniej?! Też tak macie? Mnie się wydaje ze to jest z braku cukru. Dlatego ja jem jogurt z dodatkiem słodziku i kakao. Czasami wsypuje do tego otręby i jem takie. Potrafi zaspokoić głód na cukier i słodkie. Mozecie mnie potepic za to ale mnie pomaga i raczej z tego nie zrezygnuje (może nie jest aż tak zabronione dla nas?).

Jusiu ja cały czas byłam pewna, że na uderzeniówce nei można żadnych takichproduktów jak kako , czy skrobia kukurydziana, że to dozwolone dopiero od 2 fazy. A własnei w nowej książce znaalzałm w przyprawach do fazy I - że i kakao odtłuszczone i skrobię kukurydzianą można w niewielkich ilościach spożywać. ja osobiście ostatnio coraz częściej jem właśnie jogurty i serki homo ze słodzikiem i odrobiną kakao. Serki jescze jak Cię mogę - mogę jeść naturalne, ale jakoś ostatnio jogurty to mi się zbyt kwaśne wydają, więc je "poprawiam " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi lekarz na obchód w szpitalu i pyta pacjenta:

- Stolec był???

- Jakiś lekarz był, ale jak się nazywał to nie wiem...

Palo na zaparcia polecam herbatę z imbirem, herbatę zieloną z kardamonem, melisę, mięte. Ruch /spacer,jazda na rowerze, basen/ pomaga regulować pracę jelit. W fazie P+W można zjeść na czczo sparzonego pomidorka bez skórki, tak przynajmniej pół godziny przed śniadaniem.

Ps. "activia do picia" CHYBA spełnia dukanowe założenia 5%, ale tego nie jestem pewna.

Powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tez zauważyłam że nie ma z nami Snieżynki, Gochny, Kamyli, i innych co czesto bywali! 

Odezwijcie się dziewczynki! Co u Was słychac?!

Przeciez Gochna stronke wczesniej sie dopiero co odzywala:)A od sniezynki dostalam dzis zaproszenie na NK. Strasznie natomiast mi tu brakuje kwiecistych postow Maliszki...Maliszko gdzie jestes?tesknimy za Toba!!!!

Dziewczyny kompletnie odzwyczailam sie od tlustego jedzenia, nie wchodzi mi juz majonez...zrobilam salatke i z jogurtem zmieszalam plaska lyzeczke majonezu i ten majonez strasznie przeszkadza mi w smaku...jakis taki ciezki...ale ja nigdy nie lubilam tlustego, nawet najmniejsze kawalki bialego przy wedlince odkrajam bo mnie brzydza...za to od slodkiego to nigdy sie nie odzwyczaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi lekarz na obchód w szpitalu i pyta pacjenta:

- Stolec był???

- Jakiś lekarz był, ale jak się nazywał to nie wiem...

heh apropos tego stolca to mam w pracy takiego kolege i raz na przerwie w niewielkim gronie gadamy o jakis problemach zdrowotnych, inny kolega mowi, ze go brzuch pobolewa a ten drugi pyta ''a jaki masz stolec'':)tak nas to rozsmieszylo to pytanie, ze od tego momentu przylgnela do niego ksywa ''stolec'':smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusiu ja cały czas byłam pewna, że na uderzeniówce nei można żadnych takichproduktów jak kako , czy skrobia kukurydziana, że to dozwolone dopiero od 2 fazy. A własnei w nowej książce znaalzałm w przyprawach do fazy I - że i kakao odtłuszczone i skrobię kukurydzianą można w niewielkich ilościach spożywać. ja osobiście ostatnio coraz częściej jem właśnie jogurty i serki homo ze słodzikiem i odrobiną kakao. Serki jescze jak Cię mogę - mogę jeść naturalne, ale jakoś ostatnio jogurty to mi się zbyt kwaśne wydają, więc je "poprawiam "

Gosiulek,w nowej książce doktorka jest kilka zmian,nie wiem czy na lepsze...Uderzeniówka to czas kiedy atakujemy białkami nasze organizmy i nasza waga spada najszybciej w tym czasie i trwa kilka dni,wiec ja bym powstrzymała się od jedzenia produktów takich jak skrobia,kakao,pomidory z puszki lub koncentrat pomidorowy i tym podobne.Potem już można zaszaleć w II fazie,a uderzeniówkę należy traktować poważnie i ostro trzymać się reguł,żeby nie było potem płaczu że waga słabo spadła.Najlepiej trzymać się zaleceń Dukana z pierwszej książki.Ale to tylko moje skromne zdanie :smile: Każdy ma prawo wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w drugiej fazie lepsza jest opcja 1/1 czy 5/5? Bo jutro zaczynam i nie wiem, ktore jest skuteczniejsze. 1/1 wydaje sie duzo latwiejsze. Jak to u Was wyglada?

Nie wiem jak uwazają inne dziewczyny,ale ja od początku trzymam się planu 5/5 i nie narzekam :smile: W pierwszej książce Dukan poleca rytm 5/5 ,a w drugiej 1/1 ,szczególnie tym którym bardzo brakuje warzyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wlasnie ogladalam nas na NK i oprocz kilku twarzy nie mam rozeznania kto jest kto...

Maruda, ktora Ty jestes?

Marudka jest 73 na liście :smile:

Ja też mam problem z niektórymi osobami...Przed chwilką przyjęłam do klasy Ulkę S. i nie wiem kto to jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam ja dzisiaj drugi dzien i jakos wogle nie mam apetytu barzo malo zjadlam problem mam ze znalezieniem serkow homo czy twarozek wiejski ze szczypiorkiem mozna na samym poczatku dietki i jeszcze pytanko co to jest ten olej parafinowy i gdzie go kupic uciekam na kurs przedmalzenski hahaha zajrze ponownie troche pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając II fazę też sie zastanawiałam nad rytmem 1/1, ale jednak wybrałam 5/5.

+ jest łatwiej strategicznie, obiady gotuję sobie na kilka dni np bigosik, leczo...itp. Nie muszęmieszać w garkach codziennie.

+ łatwiej jest sie zorientować który dzień wypada, nie zastanwiam sie z rana czy to P+W czy tylko P.

Też sie obawiałam czy poradzę sobie bez warzyw, szczególnie że mięso mogło wcześniej dla mnie nie istnieć. Koleżanka poradziła mi, żebym spróbowała 5/5, a jak nie dam rady to przejde na 1/1.

Powiem daję sobie radę.

Nie wiem jak uwazają inne dziewczyny,ale ja od początku trzymam się planu 5/5 i nie narzekam :smile: W pierwszej książce Dukan poleca rytm 5/5 ,a w drugiej 1/1 ,szczególnie tym którym bardzo brakuje warzyw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.