Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam witam ja dzisiaj drugi dzien i jakos wogle nie mam apetytu barzo malo zjadlam problem mam ze znalezieniem serkow homo czy twarozek wiejski ze szczypiorkiem mozna na samym poczatku dietki i jeszcze pytanko co to jest ten olej parafinowy i gdzie go kupic uciekam na kurs przedmalzenski hahaha zajrze ponownie troche pozniej

Az olej parafinowy mozna kupic w aptece,ale z tego co tu dziewczyny wczesniej pisaly mozna go spozywac tylko na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam ja dzisiaj drugi dzien i jakos wogle nie mam apetytu barzo malo zjadlam problem mam ze znalezieniem serkow homo czy twarozek wiejski ze szczypiorkiem mozna na samym poczatku dietki i jeszcze pytanko co to jest ten olej parafinowy i gdzie go kupic uciekam na kurs przedmalzenski hahaha zajrze ponownie troche pozniej

Witaj :smile:

Twarożek wiejski light można zjeść byle nie za często bo to niby 3% tłuszczu w 100g,ale w całym pojemniczku jest więcej serka.

Olej parafinowy to lek na przeczyszczenie ;) Kupuje się go w aptece.Ja robie często majonez na tym oleju i dodaję do sałatek,ale niektóre z dziewczyn maja opory i go nie stosuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :smile:

Twarożek wiejski light można zjeść byle nie za często bo to niby 3% tłuszczu w 100g,ale w całym pojemniczku jest więcej serka.

Olej parafinowy to lek na przeczyszczenie ;) Kupuje się go w aptece.Ja robie często majonez na tym oleju i dodaję do sałatek,ale niektóre z dziewczyn maja opory i go nie stosuja.

[/quote

czy parafinowy i rycynowy to to samo bo rycynowy tez jest na przeczyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że już ktoś odpisał! ;) Jestem załamana tymi jogurtami, były jasnym światełkiem w tym ciemnym tunelu mięs.. A orientujesz się może czy na rynku są dostępne jakieś na bazie aspartamu i 0% tłuszczu? Bo jedyne, które znalazłam, to była jogobella light - które w niepewności odłożyłam i z MLEKPOLU "jogurt augustowski" 0% tłuszczu, który właśnie wydał mi się wg książki odpowiedni i którego to dzisiaj ze smakiem wszamałam, trzymając się beztłuszczowej zasady. Nigdzie też nie mogłam znaleźć serków homogenizowanych 0%, tylko twarogi. Czy masz może jakieś źródło w postaci danej sieci supermarketów?

Muszę kupić też herbatę na zaparcia, bo zdecydowanie osłabły moje możliwości w tym zakresie. :smile: :-(

Wuitaj Boehmei !! ja np podczas uderzeniówki nie jadłam ani razu owocowych jogurtów -potem zdarzyło mi sie zjeśc pół - bo skoro wytrzymuje bez nich - to po co ładować w siebei tyle wegli.. Dukan generalnie pisze, że taki jogurtów owocowych light można zjeść max 2 dziennie - pod warunkiem, że widzisz ,że waga Ci spada. Jeśli zaczyna spadać wolnie - ograniczyć tą ilośc do jednego dziennie,a jeśli waga się zatrzymuje, bądź niedaj Boze pójdzi ew górę - przestać jeśc takie jofurty!!

Jak ktos już Ci wcześniej pisał, możemy jeśc produkty o zawartości do 5% tłuszczu. Serki homogenizowane naturalne z zawartościa chyba 3% kupuję w carrfour oraz w kauflandzie. W polo Markecie - tez zdarzyło mi się taki kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane

Ciężkie dni jescze mnie nie opuściły i dlatego też ciężko ostatnio mi pisać ale czytam Was prawie na bieżąco. Co do wagi to w związku z @ obchodzę ją z daleka od wczoraj, nie ma sensu się jeszcze bardziej dołować.

Dziś znów pół dnia przesiedziałam przed tv - oglądałam powitanie zmarłej Marii K. a potem żałobne posiedzenie sejmu - ten kwartet skrzypcowy...To wszystko robiło wrażenie...

Mój teść jutro wraca do domu po ponad 2 tyg spędzonych w szpitalu i częściowo będzie można odetchnąć z ulgą, jeszcze tylko mój Tato - też chory i to poważnie i 17 dni czekania na wyniki badania...Ech, kiedy to się skończy...Tak bardzo bym chciała, żeby wszystko już było ok...

Dziękuję Olinko,ale wzór ze mnie kiepski bo grzeszę obrzydliwie :) Ale moje zdjęcia wiszą na lodówce i czasem uda mi sie powstrzymać patrząc na wieloryba ze zdjęć :)

Oooo,Śliweczka nie ma aż tak silnej woli jak np.Saga.Gdyby nie moje liczne grzechy to pewnie byłabym już w III fazie...A tak nadal jestem w fazie II i jeszcze sporo przede mną.

Nie gadaj Śliweczko głupot :smile: Ty jesteś nasze guru:)!!! Saga również ma super wyniki ale bez Twoich przepisów i porad ja osobiście dawno już olałabym tą dietę!!!

Mi też niestety Diconam nic nie dał, mimo pochłonięcia całegio opakowania, oczywiście zgodnie z zalecanymi dawkami :-( Colon C też nie :) Tego zażarłam chyba ze trzy opakowania i nawet kupiłam sobie następne duże, ale stoi, bo pani w aptece powiedziała mi, że jak nie działa, to szkoda kasy i po prostu od czasu do czasu popijam Figurę I, albo łykam jakieś boldaloiny, albo za radą koleżanki kupię jeszcze Radirex albo Sollievo, zobaczę.

Wita Palo! Olej parafinowy też na mnie nie działa. Szczęśliwi Ci co nie mają takich problemów... Spróbuj jakichś łagodnych środków przeczyszczających, na mnie też tylko one działają...

Podzielam Twój entuzjazm w sprawie pomidorków koktajlowych!!! W końcu coś ma smak podobny do pomidora! Ja też wczoraj kupiłam w Lidlu i z Maćkiem wciągnęlibyśmy je nosem, ale się delektowaliśmy i zostały nam jeszcze na dziś do pracy :)

Gohna co to jest to bolda - cośtam co łykasz? Bo mnie również Colon C nie pomaga, Diconam to chyba to samo, nawet po oleju parafinowym nie było reakcji. Figura działała zawsze ale odkąd dietuję przy tym bolał mnie po niej brzuch, więc wolę nie stosować. Chciałam kupić Sollievo ( o ile dobrze pamiętam nazwę, któraś z dziewczyn bardzo zachwalała) ale farmaceutka nie kojarzyła wogóle leku w zamian dała mi tabletki z senesem Senefol łykam tylko w dni białkowe i to co drugi dzień no i rewelacja - działa! Tylko czy na dłuższą metę można je tak stosować...? Fajnie gdyby tu się wypowiedziała nasza p. doktor Nutka :) Ach i do Nutki miałabym jeszcze jedno pytanie - mianowicie czy Ispagul to tańszy odpowiednik Colonu C??? Bo tak usłyszałam od mojego wujka, który radził, żebym pomimo słabego działania nadal stosowała jakiś dodatkowy błonnik, np. ten Ispagul.

Przeciez Gochna stronke wczesniej sie dopiero co odzywala:)A od sniezynki dostalam dzis zaproszenie na NK. Strasznie natomiast mi tu brakuje kwiecistych postow Maliszki...Maliszko gdzie jestes?tesknimy za Toba!!!!

Dziewczyny kompletnie odzwyczailam sie od tlustego jedzenia, nie wchodzi mi juz majonez...zrobilam salatke i z jogurtem zmieszalam plaska lyzeczke majonezu i ten majonez strasznie przeszkadza mi w smaku...jakis taki ciezki...ale ja nigdy nie lubilam tlustego, nawet najmniejsze kawalki bialego przy wedlince odkrajam bo mnie brzydza...za to od slodkiego to nigdy sie nie odzwyczaje...

Sandra mnie też brakuje Maliszki, Kropelki, Motylka - GDZIE JESTEŚCIE??????

A z tym tłustym to mam to samo - przez święta skosztowałam u teściowej majonezu kieleckiego, który wczesniej kochałam i szok - jedyne co poczułam to obrzydliwie tłusty posmak!!! Mięso mielone jeszcze na początku diety mogłam mieć takie sklepowe np z Indykpolu o zaw. tłuszczu ok 10%, a teraz nie byłabym w stanie tego zjeść, muszę widzieć to mięso, sama mielę wcześniej odkrawam WSZYSTKO co tłuste. A jeszcze z makaronem mam fobię;) - kilka razy jedliśmy obiad u rodziny i był rosół; gospodyni chcąc uszanować to, że jestem na diecie nałożyła mi na talerz...dosłownie parę nitek, tak żeby tylko cośtam było, jak mi to tłumaczyły, ale nie dałam rady, po prostu nie umiałam tego zjeść...

Bym zapomniała - witam wszystkich NOWYCH DIETOWICZÓW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gohna co to jest to bolda - cośtam co łykasz? Bo mnie również Colon C nie pomaga, Diconam to chyba to samo, nawet po oleju parafinowym nie było reakcji. Figura działała zawsze ale odkąd dietuję przy tym bolał mnie po niej brzuch, więc wolę nie stosować. Chciałam kupić Sollievo ( o ile dobrze pamiętam nazwę, któraś z dziewczyn bardzo zachwalała) ale farmaceutka nie kojarzyła wogóle leku w zamian dała mi tabletki z senesem Senefol łykam tylko w dni białkowe i to co drugi dzień no i rewelacja - działa! Tylko czy na dłuższą metę można je tak stosować...? Fajnie gdyby tu się wypowiedziała nasza p. doktor Nutka ;) Ach i do Nutki miałabym jeszcze jedno pytanie - mianowicie czy Ispagul to tańszy odpowiednik Colonu C??? Bo tak usłyszałam od mojego wujka, który radził, żebym pomimo słabego działania nadal stosowała jakiś dodatkowy błonnik, np. ten Ispagul.

Sandra mnie też brakuje Maliszki, Kropelki, Motylka - GDZIE JESTEŚCIE??????

Marzeniaw boldaloin, to ziołowe tabletki na przeczyszczenie. Nutka na pewno nie pochwali nas za stosowanie takich środków, ale co zrobić jak zdrowsze metody nie chcą podziałać. Ja niczego nie biorę regularnie tylko w miarę potrzeby, ale mówiąc szczerze to potrzebaby było cały czas.

Dokładnie, dziewczyny gdzieś wcięło i smutno bez nich :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wieczornie:)

juz po pracy;zmeczona oczywiscie ale nie sposob tu nie zajrzec:)

witam nowych odchudzajacych sie z nami:)

Iriss mysle ze to moze byc wiosenne przemeczenie,moze wiec jakies witaminki powinnas wziac.Ja dosc czesto zazywam witaminki,a magnez rowniez.

-

Dzieki grazzia :)to z pewnoscia przemeczenie...biore jakies tam witaminki,magnez tez...teraz Mamcia mi przeslala jeszcze acerole i witaminki dla kobiet wiec bede sie wzmacniac:)

Co do doswiadczenia...Iriss jak czesto mozna prac kota?Cos ten moj synus wraca ostatnio ciagle caly brudny i wlazi mi tak do poscieli:/chcialabym go znowu wyprac ale chyba kota nie mozna za czesto?chyba ma jakies fantastyczne nowe kocie kryjowki ale sa strasznie brudne...

Sandra no powiem Ci,ze kota raczej nie powinno sie kapac zbyt czesto..koty same sie myja;jak naprawde przyjdzie trasznie brudny to od czasu do czasu nic sie nie stanie ale nie przesadzlabym tym bardziej,ze Twoj kot ma jednak problemy z tym drapaniem wygryzaniem..i tak sobie pomyslalam;moze to od szamponu to drapanie?jak czesto Ty go wogole kapiesz?i czym??sa takie specjalne pudry do kapieli..moze to by bylo lagodniejsze dla Twojego synusia

witam witam ja dzisiaj drugi dzien i jakos wogle nie mam apetytu barzo malo zjadlam problem mam ze znalezieniem serkow homo czy twarozek wiejski ze szczypiorkiem mozna na samym poczatku dietki i jeszcze pytanko co to jest ten olej parafinowy i gdzie go kupic uciekam na kurs przedmalzenski hahaha zajrze ponownie troche pozniej

AZ1809 widze,ze jestes z Londynu...tam masz po cholerze polskich sklepow i mozesz sie zaoaptyrwac w ser bialy cudy;serki homo moze Ci sprowadza jak nie maja w ofercie;polecam z tesco serek cottage cheese light choise i z tej samej serii fromage frais i jogurt naturalny;poza tym znajdziez tez w tesco serek quark (podobny troche do homo;jest tez w co-op)ja czasem tez jem jogurty mulera

ja tez mieszkam w UK i na poczatku byl kosmzar zeby cokolwiek znalesc..teraz juz mniej wiecej wiem co i jak:)

Witajcie Kochan

Fajnie gdyby tu się wypowiedziała nasza p. doktor Nutka :smile: Ach i do Nutki miałabym jeszcze jedno pytanie - mianowicie czy Ispagul to tańszy odpowiednik Colonu C??? Bo tak usłyszałam od mojego wujka, który radził, żebym pomimo słabego działania nadal stosowała jakiś dodatkowy błonnik, np. ten Ispagul.

odpowiem za Nutke to co ja wiem..ispagul to lupina nasienna babki jajowatej a colon c to lupiny nasion babki płesznik;wiec to nie to samo;ja jadlam juz kiedys ispagul i przez jakis czas pomagalo potem przestalo...colon c nie dziala absolutnie nic!!teraz dostalam w paczce od Mamy znow ispagul i zobaczymy.....jak narazie wydoilam figure 1:(niestety...

dobrej nocki:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.