Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

dziś dostanięte, wklejam żywcem za co bardzo sorki :D

> Dresy to najtroskliwsi ludzie jakichznam. Zawsze jak przechodzę

obok nich pytają czy mam jakiś problem.

> ***

> Szef - człowiek, który nigdy nie widzi jak pracujesz, ale zawszezauważy

kiedy odpoczywasz.

> ***

> Pracownicy w firmie urlopy dzielą na dwie kategorie:

> - urlop własny,

> - urlop przełożonego.

> ***

> Modlitwa kobiety przed posiłkiem:

> I spraw, Panie Boże, by te wszystkie kalorie poszły wcycki!

> ***

> News z TVN24

> Cud na pierwszym koncercie Joli Rutowicz!

> Sparaliżowany chłopiec wstał z wózka i wyszedł.

> ***

> Zagadka.

> Na łące leży facet, na plecach ma plecak, wokół latają muchy.

> Pytanie: Co jest w plecaku?

> Odpowiedź: Spadochron.

> ***

> ***

> Producenci lodów modlą się żeby lato było upalne, producenci

kremówmodlą się o to, aby lato było słoneczne, producenci parasoli modląsię o

deszczowe lato, a producenci wódki się nie modlą - nie majączasu, muszą

produkować

> ***

> Przeciętna amerykańska kobieta ma wymiary 90-60-90......

> Z tym, że oni liczą w calach...

> ***

> Dzieci są jak pierdnięcia, da się wytrzymać tylko z własnymi.

> ***

> - Zenek, ty flegmatyku jeden, jak chcesz zostać fotografem?Dlaczego

zdjęcie ślimaka jest nieostre?

> - Poooruszył się ..

>

> ***

> Człowiek uczył się podpatrując zwierzęta. Tai-chi wymyślił

mnichobserwujący walkę czapli ze żmiją. Jogę z kolei wymyślił innymnich, gdy

zobaczył psa liżącego sobie jajka.

>

> ***

> - Jaka jest różnica między dwulatkiem a dorosłym facetem?

> - Dwulatka można zostawić samego z nianią.

>

> ***

> Uczeni skrzyżowali buraka, marchew, groszek, ziemniaka i... świnię.

> Wyszedł obiad.

> ***

> Zbierz dziesięć nakrętek od Coca-Coli, piętnaście paczek

po LM-ach, 3 opakowania od czekolady, puste butelki, plastikowekubeczki i w ogóle

weź ty posprzątaj w tym pokoju!

> ***

> Kynolog odwiedził znajomych, którym niedawno urodziły

siętrojaczki.

> Długo przyglądał się maleństwom, po czym wskazał palcem:

> - Ja bym zostawił tego.

>

> ***

> - Kocha pan swoją żonę? Oczywiście! A co ona gorsza od innych?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Margot- usmiałam sie po pachy... :D !

Waga u mnie dzis ani rusz.. a szkoda, przeciez ma ostatni dzien samych białek, to potem to juz w ogóle sie nie ruszy..

ja jutro kończę warzywa i waga nie drgnęła :D to raczej dobrze... bo nie wzrosła :D szczególnie po niedzielnym grzeszeniu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkiewspaniale Kobitki i Rodzynka :D

-przepraszam bogi i bagi za pomylke .Ja wagi narazie nie sprawdzam czekam do poniedzialku poniewaz w niedziele wazylam sie na swojej elektronicznej i wg niej schudlam 2kg, a waga na ktorej wazylam sie do tej pory pokazala inny wynik gooorszy wiec byla mala zalamka postanowilam nadal wazyc sie na starej wadze dla dobrego porownania, ale teraz jestem od poniedzialku na warzywkach, a i przed @ to waga raczej bedzie stala w miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Margot- usmiałam sie po pachy... :D !

Waga u mnie dzis ani rusz.. a szkoda, przeciez ma ostatni dzien samych białek, to potem to juz w ogóle sie nie ruszy..

Dowcipy fajne idzie boki zrywać.

Margarete nie przejmuj się wagą - u mnie też stanęła ale faktem jest, że wczoraj dość późno zjadłam kolację o 21 kawałek protochlebka z twarogiem,papryką,ogórkiem i pomidorem i kawałek biszkoptu z mąki kukurydzianej przełożony jogurtem owcowym. I myślałam że dziś będzie mniej ....a tu....lipa.

Trzymajcie się wszystkie.

Aha a jeszcze mam pytanie do Śliweczki bądź Marudy (bo wiem, że robiłyście ten biszkopt): powiedzcie ile dajecie łyżek mąki kukurydzianej na biszkopt z 4 jajek? Ile to jest 40 gr maki? Ja dałam 4-5 łyżek - tak na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagi powodzenia na jutrzejszym egzamianie,moje corki tez zdaja,ale w piatek; Historie Mysli Ekonomicznej czy cos takiego.Malinko u mnie noc tez nie przespana,ale to z powodu silnego bolu glowy ,ktory mam co miesiac przed@ nic na to nie pomaga.zaraz ide spac bo pozniej basen mam w planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcipy fajne idzie boki zrywać.

Margarete nie przejmuj się wagą - u mnie też stanęła ale faktem jest, że wczoraj dość późno zjadłam kolację o 21 kawałek protochlebka z twarogiem,papryką,ogórkiem i pomidorem i kawałek biszkoptu z mąki kukurydzianej przełożony jogurtem owcowym. I myślałam że dziś będzie mniej ....a tu....lipa.

Trzymajcie się wszystkie.

Aha a jeszcze mam pytanie do Śliweczki bądź Marudy (bo wiem, że robiłyście ten biszkopt): powiedzcie ile dajecie łyżek mąki kukurydzianej na biszkopt z 4 jajek? Ile to jest 40 gr maki? Ja dałam 4-5 łyżek - tak na oko.

ziiimmmmnnnnoooo, ale to chyba dobrze :D

anula, znalazłam taki przepis

BISZKOPT

- 4 jajka

- 100 g słodziku do pieczenia

- starta skórka z 1 cytryny

- 40 g mazeiny

Rozgrzać piekarnik do 180 stopni.

Białka ubić na sztywną pianę.

Żółtka wymieszać ze słodzikiem, dodać skórkę z cytryny oraz mazeinę i delikatnie wymieszać je z pianą z białek.

Wlać do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec 20 minut, aż ciasto nabierze złotego koloru.

i taki

BISZKOPT Z WARSTWĄ SEROWO_MARCHEWKOWĄ

Warstwa serowa

20 dkg sera( ja wzięłam półtłusty- ma 4% tłuszczu)

2 żółtka

2 łyżki otrębów

zmiksować razem dodać trochę mleka jeśli za gęste, zapach i słodzik.

Wylać na blaszkę wyłożoną papierem -ja piekłam w podłużnej keksówce. Wstawić do nagrzanego piekarnika, żeby się podpiekło.

Warstwa marchewkowa

1 dużą marchewkę utrzeć na tarce jarzynowej, podlać niewielką ilością wody i rozgotować pod przykryciem ( niedługo), gdy zmięknie - zmiksować i przestudzić. W międzyczasie ubić pianę z dwóch pozostałych białek + słodzik. Wymieszać z ostudzoną marchewką i dodać zapach ( ja dałam migdałowy)

Wyjąć blaszkę z podpieczonym serem, wylać na niego ciasto marchewkowe.

Biszkopt: 3 jaja

3 łyżeczki mąki kukurydzianej

pół łyżeczki proszku do pieczenia

słodzik, zapach

Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywno

dodać słodzik, po jednym- żółtka (wtedy już mieszać niezbyt energicznie ) mąkę wymieszaną z proszkiem, wymieszać i wylać na warstwę marchewkową. Upiec.

Po przestudzeniu odwrócić, tak, żeby ser był na wierzchu a biszkopt pod spodem.

o! coś ciekawego

sERNIK "WIEDEŃSKI"

Składniki:

4 opakowania serka homogenizowanego

4 jaja

3 łyżki otrąb pszennych

2 łyżki jogurtu naturalnego 3 %

słodzik (wedle uznania, ale sernik powinien być słodki, więc ja dodałam 10 łyżek tego w płynie)

3-5 kropli aromatu (smak dowolny)

papier do pieczenia do wyłożenia blachy

Wykonanie:

Otręby mielimy na pył. Żółtka , aromat i słodzik ubijamy, dodajemy serki, zmielone otręby, wszystko mieszamy na gładką masę. Na końcu dodajemy ubitą na sztywno pianę z białek, mieszamy i wylewamy na wyłożoną papierem do pieczenia formę. Pieczemy we wcześniej nagrzanym piekarniku ok. godziny w temperaturze 170-180 stopni. Po upieczeniu przetrzymujemy w uchylonym piekarniku jeszcze przez chwilę. Po wyjęciu z piekarnika, zostawiamy do wystudzenia w blaszce.

MLECZKO WANILIOWE

2 szklanki mleka

3 jaja, słodzik,

zapach waniliowy lub wanilia naturalna

Mleko zmiksować z jajami i pozostałymi składnikami. Masę wlać do filiżanek i wstawić do większego naczynia z taką ilością wody aby filiżanki zanurzyły się do połowy, nakryć je pergaminem. Naczynie przykryć przykrywką i powoli gotować aż mleczko zetnie się na galaretkę.Wystudzić.

MLECZKO KAWOWE LUB CZEKOLADOWE

Wykonujemy tak samo, tylko zamiast wanilii dodajemy napar z łyżki kawy lub kakao.

KREM CYTRYNOWY

4 jaja

sok z cytryny( lub aromat waniliowy)

łyżka żelatyny

pół szklanki gęstego jogurtu

Ponieważ jajka używamy surowe, należy je wcześniej sparzyć (w skorupkach)

Namoczyć żelatynę( w odrobinie mleka lub wody) i rozpuścić na palniku.

Ubić na sztywno pianę z białek, dodać słodzik( jeśli słodzik w tabletkach to też oczywiście wcześniej rozpuszczonych) i delikatnie wymieszać z żółtkami, jogurtem i żelatyną. Przełożyć do pucharków, zastudzić.

KREM KAWOWY LUB KAKAOWY

Takie same składniki, tylko zamiast cytryny zaparzona kawa lub kakao.

LODY

1/2 l mleka

2 jaja

2 żółtka

słodzik ( w zależności od smaku : kawa, kakao, wanilia ew. inny zapach)

Jaja ubić na parze z cukrem, dodawać po trochę mleka, ubijać aż masa zgęstnieje, przełożyć do naczynia z zimną wodą i dalej ubijać.Dodać wybrane dodatki smakowe.

Włożyć do naczynia i do zamrażarki, dobrze jest w czasie zamrażania raz czy dwa wyjąć naczynie i skrzydełkami od miksera poubijać chwilę.

SERNIK JAK PRAWDZIWY

- 0,5 kg sera chudego (najlepszy taki w kostkach, mieciutki, zeby nie trzeba bylo mielic)

- 4 jajka

- 2 do 3 lyzek slodziku w proszku

- 3 lyzki zmielonych na puch otrab

- 3/4 szklanki mleka 0,5%

- dowolny aromat

Ser, zoltka, slodzik, aromat, otreby wrzucic do miski i zmiksowac dodajac po troche mleko. Masa bedzie dosc rzadka i taka ma byc. Na koniec dodac ubite na piane bialka i delikatnie wymieszac.

Tortownice (najlepiej taka o srednicy 19 cm) wylozyc papierem do pieczenia (koniecznie papier bo, do wszystkiego innego sie przylepia) i wylac mase serowa. Piec 1 godzine w temperaturze 170 stopni. Mozna dodac do czesci masy kakao, bedzie wtedy sernik we wzorki.

starczy tych słodkości :D zamiast wklejac zrobiłabym sobie cos słodkiego....a tak mi się nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margot i Anula - ale narobiłyście smaku tymi pogaduchami o sernikach..mniam.. a ja jeszcze biedna sierotka w pracy do 17-18 muszę tkwić.. ale jak wrócę do domu to sobie na pewno tez zrobię.. może ten krem..mniam.. mniam...cytrynowy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! a ja nie dodałam...już się piecze. zobaczymy cóż to wyszło za niecałą godzinę :D

Hello :D

A ja dzisiaj robilam tarte z przepisu z ksiazki i wszystko by bylo fajnie gdyby "nadzienie" mi nie splynelo na dol i nie pomieszalo sie z otrebami. Ale nadal smakuje fajnie...takie mokre jest :D

grazzia- dzieki :grin: ja jutro zdaje programowanie w Javie i zamiast powtarzac to siedze na forum :D .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :D

A ja dzisiaj robilam tarte z przepisu z ksiazki i wszystko by bylo fajnie gdyby "nadzienie" mi nie splynelo na dol i nie pomieszalo sie z otrebami. Ale nadal smakuje fajnie...takie mokre jest :D

grazzia- dzieki :D ja jutro zdaje programowanie w Javie i zamiast powtarzac to siedze na forum :grin: .

Pozdrawiam

programowanie w javie?? a z czym to się je? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.