Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawi się napewno jeszcze za czas jakiś,już nie pierwszy raz nas czyta nasz Moderator :lol:

Adminkę widziałam tu kilka razy, ale jego pierwszy raz. Ostatnio czytałam jego posty na temat reklam w SMACZNYM, toczył bój z forumowiczem. Usunął jego posty, nie wiem czy sprawiedliwie czy nie, ale uważam, że nie powinno się usuwać postów choćby dlatego, aby czytający wiedział o co chodzi. No, ale to moje zdanie, admin miał inne, po interwencji forumowicza jednak przywrócił je, co jeśli o mnie chodzi zadziałało na jego plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ta panga zainteresowalyscie, ze zaraz poszperalam w internecie, zeby cos tam wiecej poczytac. Okazuje sie, ze panga to nazwa potoczna (lub handlowa) i jest uzywana dla kilku gatunkow ryb. To co jemy to faktycznie , tak jak mowicie, sum rekini a na zdjeciu wyglada jak miniaturka rekina:-) :lol: az strach bierze:-):-D

Ale nie slyszalam nigdy, ze to ryba "smieciowa". Musze koniecznie o tym powiedziec mamie, bo ona te rybe uwaza za najlepsza pod sloncem i sie nia zajada. Ja sama wlasciwie jej nie jadam, wole poczciwego dorsza.

A zreszta, gdyby tak czlowiek wszystko co je dokladnie zbadal i przeanalizowal, to wyszloby na to, ze nic nie wolno jesc, bo wszystko jest "be".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ta panga zainteresowalyscie, ze zaraz poszperalam w internecie, zeby cos tam wiecej poczytac. Okazuje sie, ze panga to nazwa potoczna (lub handlowa) i jest uzywana dla kilku gatunkow ryb. To co jemy to faktycznie , tak jak mowicie, sum rekini a na zdjeciu wyglada jak miniaturka rekina:-) :lol: az strach bierze:-) :-D

Ale nie slyszalam nigdy, ze to ryba "smieciowa". Musze koniecznie o tym powiedziec mamie, bo ona te rybe uwaza za najlepsza pod sloncem i sie nia zajada. Ja sama wlasciwie jej nie jadam, wole poczciwego dorsza.

A zreszta, gdyby tak czlowiek wszystko co je dokladnie zbadal i przeanalizowal, to wyszloby na to, ze nic nie wolno jesc, bo wszystko jest "be".

Ja bym nic nie mówiła mamie. A tak między prawdą a Bogiem to największymi śmieciarzami są ludzie. Nie dość, że zjadają wszystko co pełza, lata i na drzewo nie ucieka, to jeszcze śmiecą wszędzie gdzie popadnie. Byłam w lesie na grzybkach, jeszcze tylu śmieci w lesie nie widziałam, czułam się jak na wysypisku śmieci na którym zbieram grzyby i jagody ....fuj. Kamery powinny być wszędzie, nawet w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, ale sie usmialam (i to wcale nie z tych postow o pandze). Wpadla mi w rece ksiazka Chmielewskiej "Nieboszczyk maz" i wlasnie ja skonczylam czytac. Chmielewska uwielbiam, zawsze prawie sikam ze smiechu przy jej ksiazkach. I w tej oto historii, byl podjety watek diety odchudzajacej i jedzenia ogolnie, bo glowna bohaterka jest wprost arcymistrzynia w kuchni. Musicie to tez koniecznie przeczytac, jak bedziecie mialy kiedys okazje,popekacie ze smiechu! Acha i tam padlo takie stwierdzenie, ze "kobiety chudna od nog". Nie wiem jaka jest wasza opinia na ten temat i co wam najpierw chudnie, bo ja mam wrazenie, ze najpierw chudnie mi nos i w zasadzie tylko nos, a cala reszta pozostaje bez zmian:-):lol::-) Dawno sie tak nie usmialam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ja poradzę na to, że uwielbiam pangę, ja chyba jakaś dziwna jestem bo łososia za to nie lubię :lol:

A co do parówek zdarzyło mi się kilka razy zjeść te drobiowe (ale na opakowaniu w składzie nie miały dodatków wieprzowych więc dlatego kupiłam). Wiem, że parówki to najbardziej "śmieciowe" mięcho ale ja lubię :D

Panga to ostanie ogniwo w oczyszczaniu wód, zanim wpadną do morza. A nie zastanawiało Was, dlaczego jest taka tania? Mówiąc, że ta ryba to śmieciarz, nie miałam na myśli śmiecenia, lecz raczej to, czym się odżywia. Wiem, że na wschodzie ludzie jej nie jadają, choć jadają wszystko co pełza, biega, itp.

Ja też ją jadłam i smakowała mi, ale kiedyś oglądałam filmik z jej udziałem i już jej na pewno do ust nie wezmę. Na pewno nie ma nic wspólnego ze zdrową rybą, jaką jest np. dorsz. Dorsza też ograniczam, bo wiem, że jego zasoby drastycznie zmalały w naszym morzu więc nie chcę się przyczyniać do jego wyginięcia. Łosoś hodowlany też nie jest zdrowy, ale zdrowszy od pangi. Widziałam w Norwegii hodowlę łososia, też nie odżywia się naturalnie, fakt. A co więcej również dostaje coś sztucznego, żeby mięsko było takie jak lubimy: łososiowo-różowe. :D

Reklama telewizyjna, filmy robią w naszych głowach spustoszenie. Ryby są zdrowe bo trzeba pomóc rybakom przetrwać. Nie ma czystych wód i nie ma zdrowych ryb.

Któraś z Was napisała, że aż ją strach bierze na myśl, że panga pochodzi z rodziny rekinowatych. Mój syn stwierdził, że Spielberg powinien zostać powieszony za to co zrobił rekinom. Przedstawił je jako krwiożercze, przebiegłe stworzenia, które tylko czyhają na nas biednych. Czy komuś na coś pomogła chrząstka rekina, czy to tylko 'chłyt' reklamowy? Pewnie tak pomocny jak róg nosorożca na potencję. Prawda jest taka, że niema już zdrowej żywności.

No i rozpisałam się :-D. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobitki,dopiero teraz ,ale caly dzien nie było czasu.

Witam nowe Protalki :-D .Kurcze ,no to z rybami problem,ja właściwie lubię tylko tłuste ryby,ale panga też mi smakowała,chociaż różne opinie o niej słyszałam,np. bardzo lubię karpia,a też nie każdy je tę rybę.

Maragrete,bardzo Ci współczuję,ja kiedyś z podobnymi objawami wylądowałam w szpitalu,kanapkę na kąpielisku kupiłam :lol: .Miłego wieczorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziewczynki wcinam pange, halibuta a i sandaczem nie pogardze :lol:

wogole wole ryby od miesa :-D

ktoras z dziewczat wczesniej pisala ze znudzilo jej sie gotowane miesko, ja po jakims czasie tez mialam dosyc i kupilam rekaw do pieczenia wsadzam cycki kurze lub biust indyka do takiego rekawa plus ziola i rozne przyprawy i do pieca, szybko, smacznie i co najwazniejsze soczyste i dobrze doprawione :D

acha i oczywiscie wszystko bez grama tluszczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Ja mogę być z Wami tylko wieczorową porą a wtedy chyba mało kto tu jest.

Witaj Zielona-ona!

Sylwio, mąka kukurydziana jest w sklepach ze zdrową żywnością i co większych"normalnych" też powinna być. Ja kiedyś zapytałam o nią w sklepie , nie było ale mi sprowadzili i widzę że od tej pory jest stale.

Balbinko, dobrze że w porę poszłaś do lekarza. Biopsję zrobic trzeba bo podjęte w porę leczenie to połowa sukcesu. zreszta co mam Ci mówic, sama to wiesz, ja tylko trzymam kciuki żeby było wszysko ok.

A co to jest otrębówka na mleku?! Sliweczko?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku, jejku, jak mnie na slodkie kusi, chyba nie wytrzymam normalnie...

Zdjadlam na kolacje makrele wedzona, byla przepyszna , ale slona jak czort i teraz mnie suszy. Wypilam juz caly litrowy dzbanek czerwonej herbaty,zeby "splukac" ten slony smak , ale na nic sie to zdalo.Czuje, ze sie zlamie i znowu zasune jakis jogurt albo twarozek ze slodzikiem. No a przeciez pozno jest juz ,a ja mialam nie jesc nabialu wieczorem, zeby sie oponka nie odkladala przez noc. Trudno, musze zwalczyc jakos te pokuse. Ide zaparzyc wiecej czerwonej herbaty, moze to cos pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.