Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry ze slonecznego Augsburga!!!!!!!

na niebie ani jednej chmurki a ja mam jakas chandre.......brrrrrr moze sie z tego otrzasne przy pomocy kawki i waszej :lol:

nie chce zanudzac ale te z was co pamietaja ze mialam klopoty z @ (dostalam ja 4 razy w miesiacu) wiec przed wyjazdem

bylam u gina zrobil mi wstepne badania wyslal na mammografie i przepisal jakies ziolowe tabletki,

mammografie zrobilam wczoraj i pani doktor zrobila dla pewnosci usg jeszcze nie byla pewna zrobila tommografie i doszla do wniosku

ze trzeba zrobic biopsje :-D i w czwartek ide........ jejciu dziewczyny ale mam stracha i dola przy okazji :D

juz nie bede was zanudzac bo to nie jest temat o biopsjach tylko o diecie :D

powiem szczerze ze z tego wszystkiego to nawet sie nie wazylam ale zrobie to po porannej toalecie :D

Balbinko, wiem co przeżywasz. Ja w wieku 21 lat miałam wycinanego guza na piersi. Moja mama wtedy chorowała na serduszko, więc wyczekałam moment, kiedy była w sanatorium i poszłam na operację. Rana bardzo długo się nie goiła. Jak się potem okazało, operowali mnie studenci i nie do końca zrobili to dobrze. Rana paskudziła mi się prawie pół roku. O mało nie zawaliłam sesji i schudłam 17 kilo. Każda noc była przepłakana a nie miałam się komu wyżalić. Ale z wiosennym słońcem wszystko zaczęło się goić i później urodziłam 4 dzieci, wykarmiłam. Trzeba szybko reagować, to podstawa.

Guzy nie ominęły mnie i później. Miałam jak Ty, bardzo częste i obfite krwawienia. Po tabletkach wzrosło mi tylko ciśnienie, nic więcej. Jak powiedziałam, że chcę skierowanie na operację to lekarz zaniemówił. Myślał, że będzie mnie musiał długo namawiać. Miałam torbiel, mięśniaki, cysty, polipa, i co tam kto jeszcze chce, ale szybka reakcja sprawiła, że już trzy lata cieszę się dobrym zdrowiem, jestem silniejsza, pełna życia.

Rób wszystko co każde lekarz, nie denerwuj się bo to nic nie daje, a nade wszystko myśl pozytywnie. To jest naprawdę najlepsze lekarstwo.

Dlatego piszę, że wiem co czujesz, bo sama mam to za sobą.

Trzymaj się ciepło i informuj nas o wszystkim. Znajdź sobie ciekawe zajęcie, żebyś nie myślała o tym za dużo, to moja rada.

Całuję Cię bardzo, bardzo mocno i ściskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przy porannej kawusi.

Balbinko Kochana bądź dobrej myśli, z pewności biopsja przeraża, ale wiele wyjaśni. Wierzę, że wynik będzie pomyślny dla Ciebie. Trzymam mocno kciuki i będę myśleć o Tobie we czwartek!!!

Słuchajcie, a gdzie się podziała nasza Maruda ? Jeszcze w delegacji jest? Czy jakiś urlopik? Bo tak zniknęła.

Pozdrawiam Was wszystkie i zmykam z dziećmi na działkę, bo piękna pogoda jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci POLU nawet nie wiesz jak postawily mnie twoje slowa na nogi, wiem ze musze sie wziasc w garsc jeszcze nic nie jest przesadzone lekarka mowila ze to moze byc tylko jakies zwapnienie ale na tommografi (cholera nie wiem jak to sie pisze)dobrze tego nie pokazalo bo kontrast ktory mi wstrzykneli jakos tego nie pokazal byc moze dlatego ze jest jakies stare zwapnienie,

przynajmiej tak mowila pani doktor...........

dziekuje Polu naprawde i wielki podziw dla Ciebie ze przy tylu zmartwieniach jestes optymistka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci POLU nawet nie wiesz jak postawily mnie twoje slowa na nogi, wiem ze musze sie wziasc w garsc jeszcze nic nie jest przesadzone lekarka mowila ze to moze byc tylko jakies zwapnienie ale na tommografi (cholera nie wiem jak to sie pisze)dobrze tego ni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie przy porannej kawusi.

Słuchajcie, a gdzie się podziała nasza Maruda ? Jeszcze w delegacji jest? Czy jakiś urlopik? Bo tak zniknęła.

Witaj Zuziu :lol:

Maruda wyjechała na urlop, z laptopem, w nadziei, że będzie dostęp do internetu. Ale jak to bywa, czasami trudno się połączyć ze światem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci POLU nawet nie wiesz jak postawily mnie twoje slowa na nogi, wiem ze musze sie wziasc w garsc jeszcze nic nie jest przesadzone lekarka mowila ze to moze byc tylko jakies zwapnienie ale na tommografi (cholera nie wiem jak to sie pisze)dobrze tego nie pokazalo bo kontrast ktory mi wstrzykneli jakos tego nie pokazal byc moze dlatego ze jest jakies stare zwapnienie,

przynajmiej tak mowila pani doktor...........

dziekuje Polu naprawde i wielki podziw dla Ciebie ze przy tylu zmartwieniach jestes optymistka :lol:

Pani doktor na pewno miała rację. W końcu to ona spotyka się z takimi przypadkami na codzień. Biopsja szybko wszystko wyjaśni. Idź jak najszybciej, nie dlatego, że trzeba szybko reagować, ale dlatego, że szkoda Twoich nerwów.

Wszystko będzie dobrze. Jeszcze dziś zadzwoń i umów się.

Optymizm mam wszczepiony przez dziadka. On zawsze mawiał, że ranek mądrzejszy od wieczora i wysyłał mnie spać, jak miałam jakiś problem. Rankiem wszystko wygląda lepiej.

Jest ranek, pora działać. Koniec z chandrą!!! Bierz telefon i dzwoń!

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,postanowiłam wczoraj że sprawdzę teorię iż białko mięsa i ryb pozwala szybciej gubić kilogramy niż białko nabiału.I powiem Wam że tak jest naprawdę.Wczoraj zjadłam otrębówkę na mleku,gulasz z wątróbek gyros z pomidorem,3 kotleciki mielone z indyka + ogórek świeży (z własnego ogródka :-D ),jogurt naturalny bez dodatków,klopsiki w occie ,kilka sztuk  :lol: i moja waga mimo warzyw (co się wcześniej nie zdarzało) spadła i to o całe 400 g.Dzisiaj suwaczek jest aktualny,moja waga to 110,8 kg !!! Teraz będę jeść więcej mięsa i ryb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbinko! Pola ma racje, nie ma na co czekać, jeśli masz możliwość zrobienia biopsji od razu. Ja na swoją biopsję czekałam miesiąc i był to najdłuższy miesiąc w moim życiu. Myśli mi się kłębiły rożne różniste, ale wszystkie były w czarnych kolorach. Po biopsji wynik okazał się pomyślny dla mnie, a ja przez miesiąc się zadręczałam. Teraz podchodzę do wszystkiego bardziej optymistycznie, dopóki nie ma wyniku cały czas myślę pozytywnie, powiem nawet, że się zmuszam do takiego myślenia.

Bądź dobrej myśli, my także będziemy o Tobie myśleć pozytywnie, będąc cały czas duchem z Tobą. Walcz, a my Ci w tym pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.01.2009, 23:46' post=71086]

Ja także myślę że faza uderzeniowa powinna przede wszystkim polegać na spożywaniu mięsa. Po mięsie jestem dłużej najedzona.

Dukan pisał też, że białka mięsa mają dłuższe wiązania, więc organizm potrzebuje więcej energii aby je strawić. Używając większej energii do spalenia białka, korzysta z zapasów tłuszczu z organizmu. Białka roślinne mają krótsze wiązania i organizm szybciej je rozkłada nie wkładając w reakcje większego wysiłku.

Oczywiście każdy jada to, co uważa za stosowne, ale poczytaj sobie Dorotko posty, najmniej chudną te osoby które jedzą dużo jogurtów, serków itp.

Samanta narzeka, że jest jej zimno. Jest to jeden z objawów spowolnienia przemiany materii, wiem coś na ten temat, bo choruję na tarczycę. W zależności od poziomu hormonów tarczycy jest mi stale gorąco (nawet zimą) lub zimno (w środku lata). Może to byc także objaw braku ciepłych posiłków, bo raczej ciepłego jogurtu się nie jada. Dlatego dobrze dy było aby nawet do serka pic gorącą herbatę.

Pozdrowionka! niedługo do Was dołączę!

No proszę jaka mądra byłam jeszcze w styczniu! a teraz sama wcinam tylko serki homo, bo mi się mięsa nie chce robićpost-12859-1248165037_thumb.gif....... DZIĘKUJĘ CI JUGGIN ZA ODŚWIEŻENIE PAMIĘCI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona-ona jeśli masz gdzieś w pobliżu Lidla to daj znać, podam Ci kilka produktów, które warto kupować.

Edytah - powodzenia w pracy

Ps. wyciągnij jak najwięcej kasy od szefa :lol:

Juggin to dla mnie tylko jeden buziaczek. mimo gofrów waga w dół, ale pewnie jutro w górę...hehehehe

Greta owocnych zakupów. Pamiętaj że białek ma być więcej niż węgli, chociaż w Polsce to tylko chyba twaróg tak ma, tłuszczy najlepiej 0% i tak jak pisały dziewczyny mięsko, mięsko i mięsko, aha i jeszcze mięsko :-D nie zapominając o rybach.

Anula dasz radę, ułożysz sprytny plan i pójdzie jak z płatka, wszystko uporządkujesz jeszcze przed urlopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaka mądra byłam jeszcze w styczniu! a teraz sama wcinam tylko serki homo, bo mi się mięsa nie chce robić....... DZIĘKUJĘ CI JUGGIN ZA ODŚWIEŻENIE PAMIĘCI!

Ja też wolałam zjeść gotowy serek lub jogurt niż przygotowywać mięso ,ale pójście na łatwiznę jak widać nie przynosi rezultatów.A na kolację obowiązkowo był serek,albo kubek kakao  :-D ,a to jednak niedobrze  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałam zjeść gotowy serek lub jogurt niż przygotowywać mięso ,ale pójście na łatwiznę jak widać nie przynosi rezultatów.A na kolację obowiązkowo był serek,albo kubek kakao :-D ,a to jednak niedobrze :lol:

oj, nie dobrze, oj nie, niestety człowiek zawsze dążył do ułatwiania sobie pobytu na tym padole, ale dzięki temu mamy tak dobrze rozwiniętą technikę i można śmiało powiedzieć że zawdzięczamy ją leniwym ludziom...hihihi, żartuję oczywiście, ale pewnie coś w tym jest. A ja jednak mam chyba, raczej na pewno tego alzheimera, żeby samej siebie nie pamiętać.....powinno to mi dać trochę do myśleniapost-12859-1248165618_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek, Zuza dzieki serdeczne za slowa pokrzepienia :-D juz mi lepiej kochane z wami to moge troche ponarzekac troche sie posmiac i juz czlowiekowi lzej na sercu :D

Polu kochana termin od razu zaklepalam na czwartek i obym przetrwala te pare dni :lol:

a z tym mieskiem hm............u mnie to roznie bywa ja gubie wiecej na samych jogurtach ale ja to wogole jestem ewenement wiec ze mnie nie bierzcie przykladu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polu kochana termin od razu zaklepalam na czwartek i obym przetrwala te pare dni :lol:

Grzeczna dziewczynka! :-D.

Będziemy z Tobą cały czas, na forum i myślami.

A tymczasem umyj okna, sprzątnij szafy, nie wiem, co tam jeszcze masz do zrobienia, ale wierz mi, to świetne lekarstwo na zajęcie rąk i głowy, a i śpi się po takiej robocie wyśmienicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.