Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dziewczątka!! Tak was czytam i przypomnialam sobie że rok temu też rozpaczalam nad pączkami nawet sama je pieklam- zjadłam pół, ale w tym roku bardzo sie boję bo czwarta faza tak jak pisala Mallina jest trudna do powstrzymania sie, aleee.....Muszę bo trochę mi przybylo i znowu jestem ściśle na bialeczkach. Pozdrawiam bardzo serdecznie nowe grono....

Gochna serdeczna prośba jeśli możesz to ja chcialabym poprosić o skan nowej książki- porównałabym sobie jakie są zmiany, więć jeśli mogę -to poproszę. b.swierczek@interia.pl

Dawno Cię nie było. Pozdrawiam serdecznie. Podoba mi się Twój awiatorek kojarz się z latem z wakacjami, a to właśnie wtedy zaczęłam dietę. No i ten Twój optymistyczny nick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze powodzenia jestem calym sercem z Toba ( ogolnie to z wami wszystkimi dziewczyny) nie daj sie pokusom ja dzisiaj mam ostatni dzien uderzeniowki , rano sie bede wazyc wiec mam ogromna nadzieje ze bede mogla zmienic suwaczek ale nie licze na wiele bo mam okres:( a ponoc wtedy waga wariuje!!!!!!!!

tak czy owak gratuluje tej 6 !!!

AsiaM nie przeginaj!!! To super wynik!!!

Hhiihih dzieki Kochane no moze te 10 to mnie trochę poniosło już mnie mogota zjechała;)

Ale tak bym chciała żeby to szybko szło,

marta84 ja tez jestem z Toba :grin:* a ta woda to wg ksiażki i tak zejdzie po okresie:)

Gochna dzięki!!! no no trochę tak sie rozmarzyłam;)

Całuski dla wszystkich na forum, i pamietać: NIE DAJ SIE PĄCZKOWI!!!!!!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :grin:

Dziś mnie wena twórcza chwyciła i po raz pierwszy spróbowałam zrobić naleśniki dukanowe - powiem szczerze jak dla mnie rewelacja z serkiem wiejskim i dżemem light. Może wychodzą dość grube ale za to mają piękny kolor i są pulchne. Nawet dzieciom smakowały.

Potem nastąpiła totalna porażka! Upiekłam bułeczki do których przepis podawała niedawno Maragrete (jeszcze nie jadłam ale są piękne) i zachciało mi się do nich zrobić smażony ser, który bardzo lubię.

Totalna masakra! Szkoda tylko kilograma twarogu - mogłam go cholera przeznaczyć na sernik.

Jeżeli macie jakiś wypróbowany przepis to baaaaardzo proszę - ewentualnie o instruktaż - może coś źle robiłam?

Pozdrawiam - wieczorkiem nadrobię kilkustronicowe zaległości ;) Dziś okupuję kuchnię!

O matko Kasiu - to mój przepis sie nie sprawdził...?! czy ten ser ci sie tylko sknocił..?! Ja bułeczki pieke co tydzien i zawsze mi wychodzą śliczne... uwazaj tylko z przechowywaniem ich.. ja czasem nie zjadam 2 szt dziennie tylko 1 i wtedy "schodzą" wolniej i nie moge ich trzymac w chlebaku z pozostałym pieczywem tytlko chowam do lodówki bo sa bez konserwantów/polepszaczy i po prostu szybciej sie psują.... a latem to od rzau powystgnieciu chowałam je do lodówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiuM- nie przesadzaj , nie jest źle....całkiem dobry wynik, ja schudłam w uderzeniówce 4 kg i reszte w II fazie sobie zrzucam.........

Sago, Gochna i pozostałe Protalki dzierki za poparcie mojej kampanii A N T Y P Ą C Z K O W E J .............zaraz biegne do kuchni piec sernik protalowy na jutro wzorem Bożenki i Gochny- i żadne tam pączusie czy od Bliklego czy z Górczewskiej mnie nie ruszą.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

346 + 6 = 352

Trzymam sie dalej, od dzis warzywka,

na uderzeniówce 6,3 kg (9 dni) mniej ale to chyba nie wielkie coś liczyłam na 10, przy mojej wielkiej wadze hehehe :grin:

Pozdrawiam serdecznie wszystkie Protalki :grin:

AsiuM na 352 wskoczyła kostka20, więc poprawiam na 358

Ale to nie wszystko ... pokusiłam się na prześledzenie forum i zliczenie z suwaczków wszystkich spadków :grin: . Właśnie przeliczyłam, tylko nie myślcie, że mnie pogrzało :grin: . Po prostu trochę mi się nudziło ;) :grin: :grin: . A wygląda na to, że dziewczyny przed nami zrzuciły na tym forum: 591,5 kg

I to tylko te, które miały suwaczki, bo niektóre nie miały wcale a inne w IV fazie wyrzuciły. Skończyłam liczenie w styczniu, gdyż liczę na to, że styczniowe i lutowe się dodadzą. Poniżej lista zliczonych, jeżeli ktoś się tam odnajdzie to sorki, ale wydaje mi się, że nie powinno się to zdarzyć. :grin:

Amazoneczka24 – 12

Andzia1 – 8+8

Anitka45 – 10,5

Anna2075 – 6,8

Annecisko79 – 3

Anula1978 – 23

Anulka75 – 2,8

Anusianulka – 4

Bagi – 17,1

Benek – 11

Bogi – 14

Doda777 – 18

Do-do – 14,1

Doris806 – 10

Edytah – 10

Esperantina – 23

EvilDidi – 2,5

Germania – 27,7

Juggin – 7

Justyn = 3

Kajulecka – 6

Karolinka R – 10

Kartofelka – 13,7

Kasiek 79 – 5,5

Komercya – 4

Lusia106 – 6

Madi – 5

Madzia1975 – 2,5

Maho – 10,8

Makiia – 6

Malenka35 – 5

Malgonek – 9,5

MaLiNkA2702 – 6,4

Malinka84 – 3

Malwi – 8

Mała22 – 9,9

MamaKasia – 5,7

Mari – 10,3

Martuska71 – 10

Michasia – 10

Milenka – 13,6

mmuchu – 10,1

Mokkae – 6

Omka – 8,2

Pajka999 – 24

Patryszka – 2

Petra – 7

Pola połetek – 17

Pysiek – 5,5

Remedios82 – 3

Soko – 12

Stanka – 4,5

Stopstres – 3,9

Styczniowa – 6

Tereska – 4

Tina10 – 2

Tylda = 9

Wielka Optymistka – 12

Yva8 – 31,3

Zamyslona – 2

Zdzisłwa1234 – 5

Zielona ona – 6

Zuza125 – 14,6

Razem uwaga: 949,5 kg

To naprawdę niedaleko do całej tony :grin: :grin: :grin:

Dopisujcie proszę swoje aktualne spadki, żeby licznik był w miarę aktualny :grin: :lol: :-D :-D

A teraz idę spać ... Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo...Gochna po prostu jesteś cudowna...musiało Ci na tym zejść z pół dnia ;)

Ale wyniki jest powalający :grin:

Co do pączków nie mam problemu po zjedzeniu chociażby jednego mam taką zgagę że wole sobie odpuścić niż się męczyć niemiłosiernie :grin:

PĄCZKOM MÓWIĘ STANOWCZE NIE!!!

Dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiabe ja smażony ser robię tak:

kostkę chudego sera (250g) zasypuję łyżeczką sody oczyszczonej. Zostawiam pod przykryciem w ciepły miejscu na 24h (taki żel się robi) i później na patelnię, szybko się przesmaża. Możesz dorzucić na koniec jak już zdejmiesz z ognia żółtko z jajka będzie smaczniejszy, kminek lub szyneczkę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowo:) U mnie znowu spadek nastroju, spadek sily, spadek wszystkiego oprocz wagi...albo pogoda jakas dziwna dzis albo nie wiem...ale nie mam sily na nic.

Postanowilam pociagnac diete do konca lutego i od pierwszego marca zaczac utrwalanie.

Od jutra tez powinnam zaczac nowe opakowanie pigulek i tez chce je odstawic i zobaczyc czy bedzie to mialo wplyw czy nie.Pigulki stosuje od czerwca i sa to moje pierwsze pigulki.Ciezko powiedziec czy faktycznie maja one wplyw na moja wage.Jak pytalam ginekolog czy nie przytyje to mi odpowiedziala, ze nie tyje sie od pigulek tylko od jedzenia...wiec sama nie wiem.Z drugiej strony dieta przyniosla efekty w pierwszym miesiacu -5 kg i wtedy pigulki nie przeszkadzaly???No nic zobaczymy...

Witam wszystkich!!

Od 1 lutego stosuje diete protal....jak wiekszosc z Was probowalam wszystkiego;przed swietami Bozego narodzenia udalo mi sie schudnoiac 5 kg,po czym przybralam 7:( ;) :grin: ...standardowe jojo; bylam przez dlugi czas na kapusciance..

Waga wyjsciowa 71..chce schudnac do 60;pierwszy etap trwal 5 dni,nie wiem ile schudlam, nie mam wagi na codzien ale czuje troche po spodniach:)

Problemem dla mnie jest to,ze mieszkam w Anglii i tu naprawde jedzenie jest obrzydliwe i malo dostepne jesli chodzi o produkty w tej diecie.....po za drobiem nie jem tu innego miesa ani wedlin, nie moge tez nigdzie znalesc serkow czy twarozkow light(jedynie zamawiam w pl slepie chude twarogi).Udalo mi sie znalesc serie jogutrow light(muller)ale oprocz slodzikiem sa tez slodzone cukrem;jak Wam sie wydaje?nadaja sie??w fazie z warzywami moge je odstawic ale w samej bialkowej musze sie czyms dozywiac:)nie jestem w stanie jesc tylko drobiu ryb i jajek....tak samo jest tu problem z dostaniem jogurtow natualnych light...

Moze ktos tak ja odchudza sie za granica??moze wiecie gdzie tu dostac takie produkty??

Bardzo sie ciesze,ze znalazlam ten watek:)bede tu czesto zagladac:)

pozdrawiam serdecznie!!

Witam Cie iris.Mieszkam w Irlandii a nie Anglii ale podejrzewam, ze maja tu i tam w sklepach to samo.Glownie zaopatruje sie w sklepach polskich, z nabialu najbardziej dostepnego kupuje maslanki, serki wiejskie piatnicy, twarogi poltluste-bo chudych nie maja, czasem serki homogenizowane, mleko zageszczone otluszczone do sosow.

W tesco znalazlam jogurt grecki 0%, idealny do robienia deepow.W lidlu obejrzyj sobie produkty z serii linesse chyba, nie wszystkie sie nadaja ale niektore sa b.ok, np serek topiony ktory ma tylko 0,2 tluszczu.Z czasem wynajdziesz wiecej ale fakt-na wyspach ciezko o wybor nabialowy...nie to co w Polsce...

Witam wszystkie Protalinki i już odpowiadam,czemu mi jest dość trudno w IV fazie.

Ja w odróżnieniu od Poli pracuję w takim systemie ,że często jestem w domu i wtedy dogadam sobie i rodzinie :grin: .otręby jem codziennie i jak do tej pory raz w tygodniu mam dzień białkowy,ale te ciasta i słodkości mnie gubią.Od maja przytyłam 2kg.Jak byłam na diecie to wiedziałam czego mam sie wystrzegac a teraz jest różnie.To jak w powiedzeniu jak dać palec to chcą całą rękę.Ja nie musiałam zbyt dużo zrzucać zbędnych kilogramów ,tylko 8 kg,więc dość szybko mi się to udało.Staram się i mam nadzieję,że mi się uda wytrwać :grin: .Pozdrawiam i życzę sukcesów.

No i to jest wlasnie to, przeciez nie rozmawiamy o fazie III, gdzie utrwalamy i nalezy sie pilnowac tylko o fazie IV gdzie juz powinnysmy byc utrwalone a przed przytyciem powinny bronic otreby i czwartki bialkowe..Wiec ja sie pytam o co chodzi?

Witajcie dziewczątka!! Tak was czytam i przypomnialam sobie że rok temu też rozpaczalam nad pączkami nawet sama je pieklam- zjadłam pół, ale w tym roku bardzo sie boję bo czwarta faza tak jak pisala Mallina jest trudna do powstrzymania sie, aleee.....Muszę bo trochę mi przybylo i znowu jestem ściśle na bialeczkach. Pozdrawiam bardzo serdecznie nowe grono....

Gochna serdeczna prośba jeśli możesz to ja chcialabym poprosić o skan nowej książki- porównałabym sobie jakie są zmiany, więć jeśli mogę -to poproszę. b.swierczek@interia.pl

No i to co napisalam wyzej...IV faza, ktora trwa juz do konca zycia a jednak nadal trzeba sie pilnowac.Ja po prostu mialam nadzieje, ze ta dieta to nie tylko dieta ale wyleczenie organizmu z jo-jo...Czyli juz nigdy nie bedziemy mogly byc normalne:(

Ech, chcialabym tak jak moj narzeczony-jesc bo musze...on ma takie podejscie do jedzenia..

No nic jutro do mamy, nie wiem jak bede u niej kucharzyc bo nie ma patelni teflonowej wiec jakiekolwiek smazenie odpada:(buuu ale mi dzis zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiabe ja smażony ser robię tak:

kostkę chudego sera (250g) zasypuję łyżeczką sody oczyszczonej. Zostawiam pod przykryciem w ciepły miejscu na 24h (taki żel się robi) i później na patelnię, szybko się przesmaża. Możesz dorzucić na koniec jak już zdejmiesz z ognia żółtko z jajka będzie smaczniejszy, kminek lub szyneczkę ;)

Motylku! Dziękuję jak nie wiem co! Zrobię drugie podejście do serka :grin: 

Ten przepis, który znalazłam kazał do gotującego mleka wkruszyć ser i gotować... porażka kompletna!

Dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko Kasiu - to mój przepis sie nie sprawdził...?! czy ten ser ci sie tylko sknocił..?! Ja bułeczki pieke co tydzien i zawsze mi wychodzą śliczne... uwazaj tylko z przechowywaniem ich.. ja czasem nie zjadam 2 szt dziennie tylko 1 i wtedy "schodzą" wolniej i nie moge ich trzymac w chlebaku z pozostałym pieczywem tytlko chowam do lodówki bo sa bez konserwantów/polepszaczy i po prostu szybciej sie psują.... a latem to od rzau powystgnieciu chowałam je do lodówki...

NIE!!! Przepis rewelacja! Bułeczek wyszło idealnie 12 sztuk ;) - 3 zniknęły jeszcze ciepłe (przychówek się nimi zaopiekował), dwie odłożyłam mężowi do pracy a jedna została na gorąco rozbebeszona coby szybciej ostygła i wkrótce po napisaniu posta pochłonięta po kryjomu wspólnie z mężem :grin:  Po 5 tygodniach ortodoksyjnej diety znów mam pieczywo :grin: 

Maragrete - Twój przepis zostanie ze mną :grin:     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.