Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nowe forumowiczki!

Życzę Wam udanego odchudzania i wytrwałości w dążeniu do celu :).

A teraz dziewczyny z III fazy - zobaczcie, co udało mi się wyczarować. A jak pachnie!

post-2462-1250087154_thumb.jpg

Teraz przynajmniej wiem, że jem razowy chlebek :):):). Jak wystygnie pokroję go i zamrożę po dwie kromeczki. Tak będzie bezpieczniej bo inaczej zjem go od razu, a to nie było by najlepiej dla diety :)

Pola Kochana Ty moja piekareczko Pysznego Chlebka. mam nadzieje, ze przepis do watku III fazowego wrzuciłaś??? Chlebek jak marzenie :) Ja bym sie nie oparła pewnie calemu bochenkowi :)

Wierzę w ciebie Śliweczko ! Na pewno z otrębów zrobisz wszystko....przecież nawet Juggin z przepisów na wypieki mówiła,że potrafi zroboć gulasz ( nie bij Juggin- to były twoje słowa !) :) :roll:

Maragrete, ja Cie ostrzegam, Ty sobie załatwisz tak, ze ani kawalka tortilli nie dostaniesz..ba nawet wody Ci nie podam :) Dziewczyny, bo to trzeba umiec, aby z drozdzowki gulasz zrobić ;)

Śliweczko jaki pyszny pier(d)niczek :-D Po weekendzie tez zagosci na moim stole.

Dzis jadlam chleb i papierowke- ani jedno a ni drugie bez rewelacji ;) Chleb kwasny mi sie wydaje a od papierowki mi zęby sie szorstkie robia :-D Ja to ma problemy.

Na szczescie jutro bialka, czyli będe na swoim- wiem ile czego i jem do woli. Hurra..A swoja droga nigdy nie myślalam,ze bede cieszyc sie na myśl o dniu z samymi białkami..hehehe :-D

Dziewczyny a co z Balbinka- martwie sie o tę nasza Balbinkę..mogłaby dać choc znak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć,czy w trzecim dniu Protal I mogę sobie zrobić sernik na zimno albo przynajmniej kogel-mogel,oczywiście z waszych przepisów?Tyle tu mówicie o tych smakołykach...

W uderzeniówce to surowo zabronione!! :) Zaczekaj do II fazy kochana a będzie lepiej smakowało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maizena to jest odpowiednik naszej maki ziemniaczanej tylko na bazie kukurydzy. Nie mam w tej chwili w domu (rzadko uzywam) ale jak bede nastepnym razem na zakupach to nabyje i Wam powiem, co w niej siedzi :)

A pytanie z innej beczki: jaka jeszcze inna nazwe maja otreby? Nigdy tego nie jadalam i w moim ubogim kraju trudno mi je znalezc. Moze ktos wie, pod jaka inna nazwa moga sie one ukrywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a co z Balbinka- martwie sie o tę nasza Balbinkę..mogłaby dać choc znak..

Ja też się martwię o Balbinkę, mamnadzieję, że się wkróte do nas odezwie.

Czy ktoś może mi powiedzieć,czy w trzecim dniu Protal I mogę sobie zrobić sernik na zimno albo przynajmniej kogel-mogel,oczywiście z waszych przepisów?Tyle tu mówicie o tych smakołykach...

W I Fazie możesz jeść tylko czyste bialka, więc jeśli znajdziesz przepis bez mąki ewentualnie możesz i serniczek i kogel-mogel, ale nie przesadzaj, bo duza ilość np. słodziku może się zemścić na Twojej wadze. Najlepiej byłoby gdybyś dała radę bez słodkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj na paluszki!!!! :)

Jeszcze trochę a zabraknie sera o obniżonej zawartości tłuszczu, a producenci drobiu już zacierają ręce ;)

Tak tak mnie sie wydaje ze u mnie juz zabrakło bo serek homo 0% tylko bywa w Carefourze od czsu do czasu a w innych miejscach w ogóle go nie ma wiec kupuje taki do 3 %, trudno..

A co do paluszków to chyba masz racje.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jako zoltodziob mam jeszcze inne watpliwosci: serek wiejski o niskiej zawartosci tluszczu... Tzn. jaka zawartosc jest dopuszczalna? A w wedlinach? Bo dzis na zakupach odkrylam, ze te "fitness" wedliny maja wiecej tluszczu niz niektore nie-fitness. A zawartosc tluszczu i cukru w jogurtach? Bo nie chcialabym czegos skielbasic, jak dietkowac to uczciwie, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maizena to jest odpowiednik naszej maki ziemniaczanej tylko na bazie kukurydzy. Nie mam w tej chwili w domu (rzadko uzywam) ale jak bede nastepnym razem na zakupach to nabyje i Wam powiem, co w niej siedzi :)

A pytanie z innej beczki: jaka jeszcze inna nazwe maja otreby? Nigdy tego nie jadalam i w moim ubogim kraju trudno mi je znalezc. Moze ktos wie, pod jaka inna nazwa moga sie one ukrywac?

Nie wiem Styczniowa - otręby to otręby i juz - kilka stron do tyłu załączyłam zdjecie tych które ja kupuje, a ty mieszkasz gdzies na obczyżnie ? Do-do jest w Irlandii a Balbinka w Niemczech - jesli mieszkasz za granica to może one pomoga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jako zoltodziob mam jeszcze inne watpliwosci: serek wiejski o niskiej zawartosci tluszczu... Tzn. jaka zawartosc jest dopuszczalna? A w wedlinach? Bo dzis na zakupach odkrylam, ze te "fitness" wedliny maja wiecej tluszczu niz niektore nie-fitness. A zawartosc tluszczu i cukru w jogurtach? Bo nie chcialabym czegos skielbasic, jak dietkowac to uczciwie, prawda?

Generalnie wolno nam zgodnie z wytycznymi Dukana spożywac produkty nabiałowe do 5% tłuszczu i z jak najmniejsza ilościa weglowodanów oraz najlepiej by generalnie w produktach spozywanych białek było wiecej niz wegli + tłuszczy razem. Nie zawsze uda sie tak trafic a co do mięs i wędlin zasada jest prosta : chda wołowina, drób oprócz płaskodzibych, chuda cielęcina, wszystkie ryby i owoce morza. Dukan pisał a na forum dyskutowano o "chudej szynce wieprzowej" - ale ja takiej nie znalazłam a jak była to miała tyle chemii, tych wszystkich E- cos tam, że nie kupiłam i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Styczniowa - otręby to otręby i juz - kilka stron do tyłu załączyłam zdjecie tych które ja kupuje, a ty mieszkasz gdzies na obczyżnie ? Do-do jest w Irlandii a Balbinka w Niemczech - jesli mieszkasz za granica to może one pomoga....

Dzieki!

Jak tylko Balbinka sie pojawi, to musze sie do niej zglosic: mieszkam w Austrii, do najblizszego polskiego sklepu mam jakies 100km i choc wiem, jak po niemiecku sie otreby nazywaja, to pani w sklepie nie miala pojecia, co to takiego. Probowala mi wmowic, ze to platki drozdzowe, ale az tak zielona w tych sprawach to ja nie jestem :) Ale jutro sprobuje jeszcze w innym suprmarkecie, takim wiekszym, moze mi sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jako zoltodziob mam jeszcze inne watpliwosci: serek wiejski o niskiej zawartosci tluszczu... Tzn. jaka zawartosc jest dopuszczalna? A w wedlinach? Bo dzis na zakupach odkrylam, ze te "fitness" wedliny maja wiecej tluszczu niz niektore nie-fitness. A zawartosc tluszczu i cukru w jogurtach? Bo nie chcialabym czegos skielbasic, jak dietkowac to uczciwie, prawda?

Najlepiej gdybyś przeczytała książkę. Złote zasady dotyczące nabiału są dwie:

1.Wszystko musi być poniej 5% tłuszcz

2.Białko>węlowodany+tłuszcze

Druga zasada jest trudna do spełnienia zwlaszcza jesli chodzi o jogurty, bo często jak odejmują tłuszcze to dodaja wegle. Musisz zachować rozsądek i jeść to, co w danej chwili jest najlepsze do zdobycia :)

Jeśli chodzi o wędliny fitness to trzeba byc ostrożnym i jak ze wszystkim sprawdzać skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Jak tylko Balbinka sie pojawi, to musze sie do niej zglosic: mieszkam w Austrii, do najblizszego polskiego sklepu mam jakies 100km i choc wiem, jak po niemiecku sie otreby nazywaja, to pani w sklepie nie miala pojecia, co to takiego. Probowala mi wmowic, ze to platki drozdzowe, ale az tak zielona w tych sprawach to ja nie jestem :) Ale jutro sprobuje jeszcze w innym suprmarkecie, takim wiekszym, moze mi sie uda.

Spojrzyj jeszcze na strony naszego forum tak gdzies z marca myśle, no może kwietnia i tam dziewczyny, w tym Balbinka podawały nazwy i konkretne fotografie produktów które sobie na wzajem za granica polecały do kupienia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.