Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mysiu, ja bym tego oleju nie wyrzucała. Moższ mieć problemy zw toalecie, moze taki olejek o smaku miety jest łatwiej przyswajalny niż zwykły, ale do majonezu nie przejdzie.

Ja łykam niekiedy potas w tabletkach głównie ze względu na opuchnięcia pod oczami, bo potas jest odpowiedzialny za gospodarkę wodną w organizmie. Nie pamietam nazwy leku, ale poszłam do apteki i poprosiłam o tabletki z potasem, ale Ty sie pewnie obawiasz, że bedzie jak z olejem parafinowym. Przy gromadzeniu się wody pomaga równiez pokrzywa.

Jeśli chodzi o suwaczek kliknij na suwaczek którejs z nas, jesli Ci sie podoba, skonfiguruj własny. Potem wejdź w panel kontrolny, a potem po lewej stronie w sygnaturę i przenieś swój suwaczek do sygnatury i kliknij zmień sygnaturę. Mam nadzieję, że jakoś to wytłumaczyłam :grin:

Jeśli chodzi o Balbinkę, to dokładnie napisałaś to samo co ja myślę. Nic nie pozostało nam do zrobienia, musimy po prostu czekać i się martwić.

Śliczne dzięki ! W końcu się udało !!! :-D

Oby waga tez tak spadała i już niiiigdy się nie podnosiła :-D .

Co do Balbinki, to chyba trzeba czekać i tylko trochę się pomartwić, bo a nuż spotyka ją w życiu coś fajnego :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Wraca córa marnotrawna :-D po miesiącu przerwy. Urlop, później odrabianie zaległosci w pracy, nie było czasu na forum :grin:

Nie ma mowy, abym dała radę przeczytać to co przez ten czas wyprodukowałyście, na szybko zauważyłam, że Juggin i Pola osiągnęły to co chciały, chylę czoła :D Co nowego, co nowego? o jakieś streszczenie proszę :D

Ja od wczoraj znowu sztywno trzymam się dukanowych zasad. Na wakacjach różnie to bywało, a po wakacjach ciężko było się przestawić tak od razu, więc grzeszków zaliczyłam po drodze sporo :-D

Ale nie jest tak źle. Dziś rano waga pokazała 70,4, więc blisko do osiągnięcia wagi linijkowej. Będę się znowu meldować codziennie i dzięki Waszemu wsparciu gubić, mam nadzieję, kolejne kilogramy. Za miesiąc wesele, fajnie byłoby się wbić w jakąś extra kieckę i oszołomić swoim wyglądem rodzinkę, która dawno mnie nie widziała :-D Motywacja murowana :D

Jeszcze raz serdecznie Was wszystkie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Wraca córa marnotrawna :-D po miesiącu przerwy. Urlop, później odrabianie zaległosci w pracy, nie było czasu na forum :grin:

Nie ma mowy, abym dała radę przeczytać to co przez ten czas wyprodukowałyście, na szybko zauważyłam, że Juggin i Pola osiągnęły to co chciały, chylę czoła :-D Co nowego, co nowego? o jakieś streszczenie proszę :D

Ja od wczoraj znowu sztywno trzymam się dukanowych zasad. Na wakacjach różnie to bywało, a po wakacjach ciężko było się przestawić tak od razu, więc grzeszków zaliczyłam po drodze sporo :-D

Ale nie jest tak źle. Dziś rano waga pokazała 70,4, więc blisko do osiągnięcia wagi linijkowej. Będę się znowu meldować codziennie i dzięki Waszemu wsparciu gubić, mam nadzieję, kolejne kilogramy. Za miesiąc wesele, fajnie byłoby się wbić w jakąś extra kieckę i oszołomić swoim wyglądem rodzinkę, która dawno mnie nie widziała :-D Motywacja murowana :-D

Jeszcze raz serdecznie Was wszystkie pozdrawiam!

Witaj Nasza Wczasowiczko :D

Streszczenie: w III fazie jest najtrudniej tak więc siedz jak najdluzej w II, bo tylko w II masz wszystko jasne co i jak i nikt Ci marchewski pod nosek nie podstawia, aby za chwilę ( gdy tylko weżmiesz gryzka :D ) zabrac i powiedzieć ,ze wiecej nie wolno :grin: :-D Hehehe... III faza ( jak dla mnie) oczywiscie wymaga super dobrej samodyscypliny i dawkowania sobie przyjemności, umiejestności odchodzenia od pysznych dozwolonych rzeczy w odpowidnim momencie itd.

Jak na urlopowiczke Mari to bylas chyba bardzi dzielna, bo waga z suwaczka niewiele sie zmieniła- to bardzo dobrze, teraz brac sie do roboty ..byle nie za przesadnie, bo pamietaj , ze na weselu to Panna Młoda ma być gwiazdą przyjecia :P :D , a jak wszyscy będą "ochać" i "achać" na Twój nowy , smukly widok, to połowa rodziny sie obrazi i możesz być pewna, ze wiecej na wesela nie będą zapraszać :-D :-D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki, nic nie rozumiem , piszecie ze można jeść otręby, ze można je do czegoś dosypywać i z różnymi pokarmami mieszać, a ja właśnie wróciłam ze sklepu i przeczytałam na opakowce ze tam jest wiecej węglowowdanów niz białka, moze mi któras z Was wytłumaczyc o co chodzi bo się boje je jeść , dzieki bardzo z góry :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki, nic nie rozumiem , piszecie ze można jeść otręby, ze można je do czegoś dosypywać i z różnymi pokarmami mieszać, a ja właśnie wróciłam ze sklepu i przeczytałam na opakowce ze tam jest wiecej węglowowdanów niz białka, moze mi któras z Was wytłumaczyc o co chodzi bo się boje je jeść , dzieki bardzo z góry :-D

Napisze to,co wiem ja, ale przede wszystkim fachowo opisane jest to w ksiązce Dukana- do lektory ktorej Cie bardzo zachecam.

No więc otreby sa bardzo potrzebne w naszej diecie bo działają jak miotelka na jelita ( a przy diecie wysokobiałkowej bialko nie do końca się rozkłada ) , usuwają produkty uboczne przemiany materii i jednoczesnie wchłaniaja cześć kalorii z innych spozywanych pokarmów. Pomagaja także w regularnych wypróznieniach. Dukan zaleca je od pierwszej fazy do końca życia codziennie. Z uwagi na dużą wysokość węglowodanów Dukan zaleca dawkę dzienną: 2 łyzki owsianych+ 1 łyzka pszennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki, nic nie rozumiem , piszecie ze można jeść otręby, ze można je do czegoś dosypywać i z różnymi pokarmami mieszać, a ja właśnie wróciłam ze sklepu i przeczytałam na opakowce ze tam jest wiecej węglowowdanów niz białka, moze mi któras z Was wytłumaczyc o co chodzi bo się boje je jeść , dzieki bardzo z góry :-D

Cytuję info o otrębach owsianych:

Do lat 70. XX wieku otręby traktowano jako uboczy produkt przemiału ziarna i wykorzystywano głównie jako paszę dla zwierząt. Są one zewnętrzną osłonką ziarna, która jest bardzo bogata w błonnik, witaminy i składniki mineralne. W sklepach, oprócz najbardziej popularnych otrąb pszennych, możemy kupić również otręby owsiane i ryżowe. Otręby pszenne zawierają aż 42 g błonnika na 100 g produktu i stąd bierze się ich tak duży wpływ na organizm: regulują pracę układu pokarmowego, zwalczają zaparcia, umożliwiają rozwój pożytecznej flory bakteryjnej. Otręby owsiane natomiast obniżają stężenie "złego" cholesterolu LDL, podwyższając jednocześnie stężenie "dobrej" frakcji HDL, pomagają także w regulacji stężenia glukozy we krwi. Niektóre badania wykazują, że otręby, zwłaszcza owsiane, mogą zmniejszać ryzyko zachorowania na raka jelit. Nadmiar otrąb w diecie może być jednak szkodliwy, ponieważ zawarty w otrębach kwas fitynowy upośledza wchłanianie przez organizm takich składników, jak: wapń, magnez, żelazo i cynk. Nadmierna ilość błonnika nierozpuszczalnego w wodzie może z kolei prowadzić do zespołu jelita nadwrażliwego. Dlatego należy zachować umiar i nie spożywać więcej niż 2-3 łyżki otrąb dziennie. Jedząc otręby, należy pamiętać o wypijaniu w ciągu dnia odpowiedniej ilości płynów: co najmniej 1,5-2 litrów dziennie. W przeciwnym razie osobom cierpiącym na długotrwałe zaparcia otręby zaszkodzą zamiast pomóc.

Ponadto:

Otręby owsiane składają się z <A href=m28/zdrowe_zycie/zasady_zywienia/blonnik_pokarmowy">błonnika rozpuszczalnego. Błonnik ten jest wyjątkowo cenny z dietetycznego punktu widzenia, ponieważ:

  • Pobudza wydzielanie żółci do przewodu pokarmowego,
  • Absorbuje cholesterol i w ten sposób zmniejsza jego przyswajalność z przewodu pokarmowego, przyczyniając się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Równocześnie zwiększa się też we krwi udział frakcji lipoproteid o wysokiej gęstości (HDL)
  • Wiąże jony sodu obniżając ciśnienie tętnicze krwi,
  • Powoduje spowolnienie wchłaniania glukozy i co w rezultacie prowadzi do obniżenia poziomu cukru we krwi,
  • Tworzy korzystne podłoże dla rozwoju pożądanej flory bakteryjnej w jelicie grubym
  • Obecność błonnika w przewodzie pokarmowym powoduje zwiększenie objętości pożywienia bez podwyższania jego wartości energetycznej, zaspokaja uczucie łaknienia przez dokładniejsze wypełnienie treści żołądka.
  • Poza tym błonnik absorbuje z żywności i zapobiega przyswajaniu przez organizm różnych substancji szkodliwych dla zdrowia, takich jak np. metale ciężkie.

Mam nadzieję, że to choć trochę wyjaśnia sprawę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki, nic nie rozumiem , piszecie ze można jeść otręby, ze można je do czegoś dosypywać i z różnymi pokarmami mieszać, a ja właśnie wróciłam ze sklepu i przeczytałam na opakowce ze tam jest wiecej węglowowdanów niz białka, moze mi któras z Was wytłumaczyc o co chodzi bo się boje je jeść , dzieki bardzo z góry :-D

Witaj Madziu wśród nas!!! :-D.

Zapewne nie czytałaś książki, skoro o to pytasz. Jeśli jej nie masz, służę zeskanowaną wersją (jesli podasz mi swój e-mail).

Otóż, mimo, że to węglowodany, mają na nasz organizm bardzo korzystny wpływ bo zawierają błonnik. Wyłapują część cholesterolu i nadmiar innych składników pokarmowych, niestety tych dobrych też, dlatego sugeruje się branie potasu (ochrania serce) i magnezu w razie wystąpienia skurczy. Co więcej, trzeba je jeść (otręby owsiane) do końca życia. Nie należy przekraczać dawki 3 łyżek dziennie.

Można je jeść z jogurtem ale można je też gotować i jeść w postaci owsianki. Ja je gotuję 5 minut na wodzie w mikrofali a potem dolewam sobie mleka. Pycha!!! Można też dodawać do innych potraw, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała Pola- otrebianka jest przepyszna- ja dodaję kropelke aromatu waniliowego i słodzik i nie ma dla mnie bardziej pysznego słodkiego śniadanka.

Polecam Ci tez otreby w postaci koktajlu proteinowego .Coś niesamowitego dla tegiego łasucha jak ja.Przepis znajdziesz tutaj:

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...7437&st=150

Na podanej stronce znajdziesz wiele pysznych przepisow dla naszych protalowiczek.

Powodzenia.

A tak na marginesie- zjadłam pół obiadku, bo byl taki pyszny, ze reszte zostawiłam na potem :-D Niech ten obiadowy czas trwa dzis kilka godzin :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz Madziu, ile osób pospieszyło z pomocą? Tak to już tutaj jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari witaj po urlopie!

Benek! Sól staram się ograniczyć, nawet całkiem łatwo mi to wychodzi z uwagi na to, że sama ochota jest mniejsza. Dziś pozbyłam się (mam nadzieję , że na stałe :-D ) jednego kilosa - dziś waga pokazywała 74 kg. Ale wczoraj zdrowo mnie przeczyściło :grin: . Ponadto przywitałam się dziś z @...

Z patelnią grillową mam problem: mam ich juz w domu cztery i na każdej przeraźliwie przywiera jedzonko :-D . Jeśli Twoja się sprawdza, to przemyć nazwę producenta - chętnie się w nią zaopatrzę :D .

A z potasem faktycznie muszę spróbować.

Pozdr

Ja także nie miałam problemów z odstawieniem soli, bo nigdy jej nie używałam zbyt dużo, wręcz prawie w ogóle. Jak przeszłam na dietę, to teraz właśnie solę wszystko. dziwne to, ale się kapłam dlaczego. Mam bardzo niskie ciśnienie, ograniczając sól obniżyłam je jeszcze bardziej, przyjmując potas mam jeszcze niższe, rzuciłam palenie więc po pierwsze; mój organizm wyostrzył sobie smak, po drugie pewnie broni się przed tak niskim ciśnieniem.

Nie pamiętam firmy z której kupiłam patelnię grillową, jest tak umazana że nawet nic nie odczytam. Kosztowała powyżej 100 zł ale jest naprawdę dobra i nie żałuję że tyle dałam. Wiem, że patelnię grillową aby nie przyklejała nie wolno myć wodą, ani używać oleju. Musisz ją bardzo dobrze rozgrzać zanim wrzucisz na nią mięsko. Ja swoją niestety, ale już kilka razy musiałam umyć i po myciu natarłam olejem, bo też czasami przykleja.

Dziewczyny, mam kilka pytań:...........Czy znacie bezpieczny do stosowania preparat potasowy - podobno świetnie działa na obrzęki związane z zatrzymaną wodą ?

Czekam niecierpliwie na odpowiedź i pozdrawiam Was wszystkie.

ja kupuję potas firmy NATURELL jest tam 100 tabletek za 12 zł. według ulotki powinno przyjmować się trzy tabletki dziennie. Na początku brałam regularnie trzy dziennie po dwóch miesiącach zeszłam na jedną dziennie (obniża mi i tak już niskie ciśnienie). Jak zaczynają mnie bole nogi zarzywam znowu trzy tabletki. Zapytaj w aptece, bo droższy preparat często starcza na dłużej.

Cześć Dziewczyny :D fajnie ze jest takie forum i ze je znalazłam. Jestem nowa więc witam Wszystkich. Od poniedziałku 10 sierpnia jestem na proteinkach i do piatku 14.08 miałam 4 kg mniej teraz kolejne ważenie w piątek 21.08. Ciesze się ze działa :D

Witaj Magducha! dietkuj, dietkuj a nagroda (nowa figura) Cię nie ominie :-D

Ja uzywam słodkia w tabletkach z Lidla- opakowanie w kolorze bialym z napisem Cologran.. Zawiera kwas cyklaminowy i sacharynę. gdy potrzebuje go do cieplych potraw lub pieczenia to po prostu krusze tabletki. Ale skoro Ty potrzebujesz jedynie do serka na zimno, to napewno bedzie ok.

Juggin czy Ty używasz tego słodzika do pieczenia ciast? Potrawy nie wychodzą gorzkie? Też używam tego słodzika, bo ma mało kalorii ale do pieczenia kupowałam taki specjalny w proszku, ale on drogi jest i w kauflandzie czyli muszę po niego exstra jechaĆ, bo do Lidla to nałogowo uczęszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin czy Ty używasz tego słodzika do pieczenia ciast? Potrawy nie wychodzą gorzkie? Też używam tego słodzika, bo ma mało kalorii ale do pieczenia kupowałam taki specjalny w proszku, ale on drogi jest i w kauflandzie czyli muszę po niego exstra jechaĆ, bo do Lidla to nałogowo uczęszczam.

Ja uzywam dio wszystkiego tylko slodzika z Lidla. Dla mnie wypieki nie sa gorzkie, mi smakuje ( ale mi zawsze i wszystko smakuje :-D ). Spróbuj np. piekąc ciasteczka. ja wiem, ze jest slodzik w proszku, ale przy moich częstotliwosciach pieczenia starczyłby mi na tydzień, a drogi jest na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczynki!!!

Śliweczko, Polu, Juggin, Do Do, Balbinko Anulko i inne (stare protalki)oczywiscie żartuje,he he... Zauważyłyście że jest nas coraz więcej?! Czy jak Wy zaczynałyście było tyle chętnych dziewczynek do dietkowania? Pewnie to jest dzięki Temu że mamy lato no i zdjęcia Wasze kochane!!! To jest to co przyciąga chetnych. Bo słowa to jedno a zdjęcia czyli dowody to drugie. 

Tak trzymać dziewuszki!!!! Anulko dodawać zdjęcia ale juz!!!! Ty tez pokaż że można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.