Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Dorota

Jakie Ciasta Pieczecie Na Święta Bożego Narodzenia?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie banalnie.

Sernik dekoracyjny - taki z kakaowym ciastem

Keks - duży z mnóstwem bakalii

Strucla makowa - duuużo strucli makowej

i pierwszy raz spróbuję upiec coś co się zwie " Pani Walewska"

i bardzo prawdopodobne, że jak co roku, jeszcze coś się do tej listy dorzuci na ostatnią chwilę. Chociaż co roku sobie obiecuje, że nie będę dużo piekła, w tym roku jest nas w domu mniej niż zwykle niestety i kto to będzie jadł.

Mam pytanko - co to jest "Pani Walewska"?Gdzie mozna znaleźć na to przepis? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CIASTO ,,SZEFA",sprawdzam czy mi się udało :razz:no i niestety

Gdzie można znależć przepis na "ciasto "Szefa"""? Czy ono jest na prawdę trudne do wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiatm a ja mam juz upieczone pierniczki z przepisu Eli apsik i mój piernik

Mam zamiar zrobic jeszcze poleonka(może wstawie przepis na forum) i placek niebo albo murzynka kokosowego

I moim marzeniem jest serniczek, ale jeszcze nie wiem jaki...może z brzoskwiniami, jeszcze nie robiłam nigdy sernika :P

I jeszcze wafel z masą z mleka w puszce

oj ale tego, ciekawe ile wyjdzie w praktyce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje zamiary to: makowiec zwijany w cieście krucho-drożdżowym serownik "Pijana śliwka" placek "Pychota" /ciasto, ser, mak, jabłka, ciasto, polewa/ ciastka amoniaczki /już zrobione/ może jeszcze mi co wpadnie do głowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sernik na kruchym,kakaowym spodzie i na wierzchu, jablecznik, seromakowiec, princessa, i Dorotki brzoskwiniowiec z bananami... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BeaGa napisała:

Mam pytanko - co to jest "Pani Walewska"?Gdzie mozna znaleźć na to przepis?

BeaGa wystarczy poszukać w necie, sporo tych przepisów na "Panią Walewską".

Wyszukałam specjalnie ze zdjęciem:

Świat wokól kuchni- Pani Walewska

A tu kilka linków bez zdjęć, możesz porównać sobie przepisy:

Smaczny.pl - Pani Walewska

Pychotka.pl - Pani Walewska

Czarna Oliwka - Pani Walewska

A "Ciasto szefa" możesz znaleźć np. tu:

Smaczny.pl/forum

Ciasta.net

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak zawsze ,nie wiem jeszcze co. Ale w planie : tort orzechowy, sernik gotowany -na biszkopcie , japoniec ,piernik /już upieczony/ i jekieś z owocami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zamierzam upiec Miodownik Chatkę Puchatka Piernik (dojrzewa jeszcze w lodówce) Pierniczki juz zrobione, ale zrobię jeszcze inne ciasteczka Truskawkowiec (z mrozonych truskawek oczywiscie) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

upiekłam wczoraj orzeszki,czekają na napełnienie,oraz rurki,też w kolejce po krem,ale to aż w sobotę dokończę,na tym oczywiście nie koniec :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja napewno Alkoholika, sernik czarno-biały no i coś z makiem, chyba zawijaki-strucle makowe:)myśle jeszcze nad jakimś lekkim np. biszkopt+śmietana+galaretka+owoce:]ale to się zobaczy jak czasu starczy;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja już dostałam z KDC książkę 100 nowych ciast siostry Anastazji i jest tam super przepis na sernik z makiem napewno go upiekę :P pierniczki już mam upieczone i się jeszcze zobaczy zamówienie na pijaka mam od kolegi żeby mu upiec. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam zamiar piec sernik,jablecznik i makowca zwijanego,mam taka prosbe aby ktoras z Was podala przepis wlasnie na takiego makowca,ja mam ale chcialabym porownac.Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku zamierzam wykorzystać przepis na makowiec z bloga Dorotus76- mojewypieki.blox.pl "Makowiec Zwijany"

Tyle forowiczek go zachwala, a poza tym talenty Autorki bloga są szeroko znane i zawsze wysoko oceniane więc w tych sprawach jest ona dla mnie niepodważalnym wręcz autorytetem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi