Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Dorota

Jakie Ciasta Pieczecie Na Święta Bożego Narodzenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj piekę:

:P makowce (np. japoniec, kruche z makiem inaczej, makowiec na biszkopcie);

:) serniki (np. sernik z masą makową, sernik z brzoskwiniami, sernik śmietankowy na zimno);

:) pierniki (np. piernik świąteczny, piernik z powidłami);

:arrow: pierniczki (np. miodowe pierniczki, pierniczki z dodatkiem smalcu);

:arrow: "coś" pysznego z kremem (np. przekładaniec, snikers, ambasador, toffi świąteczne, ciasto toffi z biszkoptami, 3 bit, śmietankowo-budyniowa pokusa).

A co Wy pieczecie? ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie ,ja w tym roku na święta z ciast zaplanowałam... * makowce zwijane *psia buda *krówka *sernik puszysty...ze swojego przepisu *wenus albo smaczek -do negocjacji z domownikami * już upieczone pierniczki do dekoracji Myślę ,żę nic się nie zmieni chociaż do końca nie jestem pewna bo synowie codziennie mają nowe propozycje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ewa to inaczej chatka puchatka i chyba jest przepis na forum a jeżeli nie znajdziesz to napisz,sorry ale w tej chwili nie mam czasu szukać. Pozdrawiam i narazie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ewuś znalazłam w wyszukiwarce wpisz domek lub chatka ...w ciastach bez pieczenia to się znajdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja upiekę następujące ciasta: Makowiec z jabłkami - przepis Mini Piernik z powidłami - mój przepis Sernik bez spodu - mój przepis Ciasto czekoladowo - śmietanowe - przepis z "Ciasta na stół"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja podziwiam Dorotkę że tyle ciast zamierza upiec,tzn wiem że napisała te z których zamierza coś zrobić ale to i tak dużo,nie wiem jak się wpisuje przepis taki podkreślony żeby można go było łatwo otworzyć ale Dorotka tak zrobiła i ja przejrzałam chyba wszystkie. Ja zamierzam zrobić keks,niebo,ciasto szefa,babeczki i serniko-makowiec,w większości są to ciasta z tego forum :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

CIASTO ,,SZEFA",sprawdzam czy mi się udało :razz:no i niestety

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Andy aby podać link musisz kliknąć na tytuł przepisu i otworzy ci sie okienko i klikasz na kopiuj adres odnośnika i wtedy będzie się przepis otwierał chyba dobrze wytłumaczyłam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie banalnie. Sernik dekoracyjny - taki z kakaowym ciastem Keks - duży z mnóstwem bakalii Strucla makowa - duuużo strucli makowej i pierwszy raz spróbuję upiec coś co się zwie " Pani Walewska" i bardzo prawdopodobne, że jak co roku, jeszcze coś się do tej listy dorzuci na ostatnią chwilę. Chociaż co roku sobie obiecuje, że nie będę dużo piekła, w tym roku jest nas w domu mniej niż zwykle niestety i kto to będzie jadł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jak na razie to zrobię 3bita...sernik czarno-biały i chyba chatkę baby jagi,ale jeszcze nie wiem,czy zrobię ją na pewno,czy zamienię ją na jakieś inne ciasto :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta