Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez juz czekam na lato - wysadzam zioła na ogrodzie co roku ..już dość mam tej zimy

no i te pomidory i ogórki z bazarku mniaaaam.

mam plan chytry posadzić rukolę ale czy mi wyrośnie - wątpie

Ja mam zamiar tymianek i oregano bo najwiecej ich dodaje do potraw, nie wiem tylko czym podlewac bo chyba woda nie wystarczy a wszystkie toksyczne nawozy to jakos nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuję na suszonych ziołach, a podpowiedz co sadzisz na balkonie bo w tym roku też mam taki zamiar, ale do tej pory jakos nigdy nie próbowałam użwać ziół takich świeżych.

W tamtym roku miałam bazylię, tymianek, majeranek, trochę rukoli - ale jak napisałam marna była strasznie, rozmaryn i szałwię a także miętę - ale nadawała się jedynie na przystrojenie bo listki też miała maciupkie ;)

Trudno mi się te zioła hodowało, bo raz że marny ze mnie ogrodnik :grin: , a dwa mając balkon nie można specjalnie wybrać miejsca, gdzie im będzie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochna dzięki za porady. Widze że jesteś już mocno zaawansowana Protalka:) Jeszcze tylko spytam jak z fazą uderzeniową? Dukan pisze że 7 dni powinna trwać 7 dni jeśli ktoś ma bardzo dużo do zrzucenia a jeśli mniej np tak jak ja 10kg to wystarczy 5. Ja planuję 7, nie zaszkodzi? I jeśli na uderzeniowej strace powiedzmy optymistycznie 4 kg to zostaje mi 6 kilo czyli 6 tygodni II fazy? Czy uderzeniowej się nie liczy i 10 tygodni II fazy? Może głupie pytania zadaje ale wydaje mi się ta 1 opcja zbyt piękna żeby była możliwa:)

Moim skromny zdaniem 7 w dni uderzeniówki w Twoim przypadku to za dużo! Niepotrzebna strata czasu. Zrób sobie test, który jest na stronce Dukana, a tu masz link do tłumaczenia a tam jest do samego testu:

http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/protein...dziekujemy.html

Wszystkie fazy zostaną tam wyliczone i przedstawione w postaci wykresu.

Z tym planowaniem spadków to też nie przesadzałabym, każda z nas inaczej chudnie a nie jest pocieszające w Twoim przypadku to, że nie masz zbyt wiele do stracenia. Im nas więcej tym szybciej nam spada, taka reguła, która prawie zawsze się sprawdza ;)

A co do mojego zaawansowania, to nie jest tak do końca. Jest wśród nas kilka dziewczyn, które są już w IV fazie. Więc to one mogą mieć najwięcej do powiedzenia. :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sadze wszytko jak leci- bazylie zieloną i czarną , rozmaryn ,oregano - 3 rodzaje miałam w tym roku , szałwię , mietę , melisę , nawet majeranek - ale kupuje gotowe rozsady bo jestem niecierpliwiec..A taras mam zamiast kwitami obsadzony pomidorkami koktajlowymi - do tego świeże ziółka mmm oo bossshhe ja chce lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sadze wszytko jak leci- bazylie zieloną i czarną , rozmaryn ,oregano - 3 rodzaje miałam w tym roku , szałwię , mietę , melisę , nawet majeranek - ale kupuje gotowe rozsady bo jestem niecierpliwiec..A taras mam zamiast kwitami obsadzony pomidorkami koktajlowymi - do tego świeże ziółka mmm oo bossshhe ja chce lato

Widziałam czarna bazylie (nasiona) na allegro czy one się różnią tylko kolorem czy tez smakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochna dzięki za porady. Te wątki podane przez Ciebie życie ratują!!! Widze że jesteś już mocno zaawansowana Protalka:)Zazdroszcze i gratuluję! Jeszcze tylko spytam jak z fazą uderzeniową? Dukan pisze że 7 dni powinna trwać 7 dni jeśli ktoś ma bardzo dużo do zrzucenia a jeśli mniej np tak jak ja 10kg to wystarczy 5. Ja planuję 7, nie zaszkodzi? I jeśli na uderzeniowej strace powiedzmy optymistycznie 4 kg to zostaje mi 6 kilo czyli 6 tygodni II fazy? Czy uderzeniowej się nie liczy i 10 tygodni II fazy? Może głupie pytania zadaje ale wydaje mi się ta 1 opcja zbyt piękna żeby była możliwa:)

Aga to wygląda tak:

I faza (zrób 5 dni spokojnie starczą) zrzucisz np 2-3-4 kg.

II faza przystąp do systemu 5/5 co daje po 5 nidach białek następne 5 dni białek i warzyw, i znów białka/warzywa+białka (tą fazę stosujesz aż schudniesz załaożona ilość kg - nikt ci nie powie ile potrwa bo to zalezy od twojego chudnięcia).

III faza trwa 10 dni za każdy zgubiony kg (jak chudniesz 7 kg trwa 70 dni)

IV faza czwartki białkowe i otręby do konca życia reszta menu wraca do normy :grin:

Pomogłam troszkę??

marcynda ser poprosze kurierem do domku ;)

Ja zioła chodowałam nawet w doniczce pieknie rosla bazylia i mieta, mama ma rozmaryn :grin: ale to wiosna i latem tak ladnie rosną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sadze wszytko jak leci- bazylie zieloną i czarną , rozmaryn ,oregano - 3 rodzaje miałam w tym roku , szałwię , mietę , melisę , nawet majeranek - ale kupuje gotowe rozsady bo jestem niecierpliwiec..A taras mam zamiast kwitami obsadzony pomidorkami koktajlowymi - do tego świeże ziółka mmm oo bossshhe ja chce lato

Co do ziółek, to ja hodowałam na parapecie w doniczce. Kupiłam w Biedronce bazylię, innym razem pietruszkę, szczypiorek. Z innymi nie próbowałam. Wsadziłam z tym plastikowym pojemniku do doniczki z ziemią i troszkę przysypałam. Bazylia rosła najwdzięczniej, pietruszka najsłabiej ale ogólnie całkiem nieźle. Teraz też się przymierzam ale chyba wyjmę z pojemników i po prostu wsadzę same roślinki z bryłą ziemi.

I tak jak Wy nie mogę doczekać się lata ... uwielbiam je ... słońce daje mi tyle siły ... ach ... pomarzyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez juz czekam na lato - wysadzam zioła na ogrodzie co roku ..już dość mam tej zimy

no i te pomidory i ogórki z bazarku mniaaaam.

mam plan chytry posadzić rukolę ale czy mi wyrośnie - wątpie

witaj marcynda.

rukola wyrosnie napewno... w moim ogrodzie rozpanoszyła sie i wszędzie jej pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saga- czarna jest jak dla mnie ciut ostrzejsza ale w sumie smak ten sam tak samo oregano odmian wiele ale zapach ten sam.. Kup rozsady na targu, bazarku - najbezpieczniej i najpewniej ze wyrosną..no i efekt szybszy ;) :grin:

OLInko uwaga ser leci - otwieraj okno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAtko jedyna ja tu o ziołach o lecie a moje dziecko myje mi podłogę w pokoju swoim sokiem z marchwi ;)

uciekammmmm

Ale sie zrobiło milo, wiosennie i wesoło :grin:

Ten ser to po 17 bo teraz w domu nie ma nikogo i mi zapaskudzisz okna :grin: :grin:

ucałuj szkraba !

Monik śliczne kwiatuchy w atavarku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to wygląda tak:

I faza (zrób 5 dni spokojnie starczą) zrzucisz np 2-3-4 kg.

II faza przystąp do systemu 5/5 co daje po 5 nidach białek następne 5 dni białek i warzyw, i znów białka/warzywa+białka (tą fazę stosujesz aż schudniesz załaożona ilość kg - nikt ci nie powie ile potrwa bo to zalezy od twojego chudnięcia).

III faza trwa 10 dni za każdy zgubiony kg (jak chudniesz 7 kg trwa 70 dni)

IV faza czwartki białkowe i otręby do konca życia reszta menu wraca do normy ;)

Pomogłam troszkę??

Tak Olinka, dzięki serdeczne. Jak przeczytałam całą książkę Ducana to myślałam że wszystko mam w małym palcu ale jak zaczęłam dietę to jak dziecko we mgle. Narazie wcinam te białka i niech się dzieje co chce a w trakcie się doedukuję:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.