Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,szczególnie ciepło mamy maturzystów.Młodsza córka 2lata temu zdawała,pamiętam,że z nerwów chodziłam po ścianach ,więc doskonale Was rozumię :grin: Oj zjem cośnowego i zaraz brzuszek boli,odzwyczaił się od niektórych pokarmów :D Mięta już 2 dzisiaj,pewnie przejdzie.trzymajcie się cieplutko3-Mallina-7507.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie niedawno robilam obiadek(gulasz z zaladkow drobiowych_bardzo smaczny,polecam :grin: ) i tak z ciekawosci spogladnelam sobie na sklad maki kukurydzianej kiedy zageszczalam sos...i powiem ze sie zdziwilam,dlaczego mozemy kukurydziana a pszennej nie? :grin: przeciez maja podobny sklad a nawet maka pszenna wypada lepiej..???

dla porownania na 100g

Maka kukurydziana:

wartosc kaloryczna-347kcal

bialko-7.3g

weglowodany-75.4 g

tluszcz-1.8g

Maka pszenna(typ 405):

wartosc kaloryczna-337kcal

bialko-9.8g

weglowodany-70.9g

tluszcz-1g

dziwne to prawda? czy jest cos na ten temat w ksiazce moze? ja nie mam ksiazki wiec nie sprawdze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Protalki!!!

No ja się właśnie zastanawiałam nad mąką kukurydzianą. Znalazłam przepis na pizzę niby protalową, ale tam było 500 g mąki. Przeczytałam książkę i nie kojarzę, żeby Dukan zezwalał na mąkę :D

Więc jak to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie niedawno robilam obiadek(gulasz z zaladkow drobiowych_bardzo smaczny,polecam :grin: ) i tak z ciekawosci spogladnelam sobie na sklad maki kukurydzianej kiedy zageszczalam sos...i powiem ze sie zdziwilam,dlaczego mozemy kukurydziana a pszennej nie? :grin: przeciez maja podobny sklad a nawet maka pszenna wypada lepiej..???

dla porownania na 100g

Maka kukurydziana:

wartosc kaloryczna-347kcal

bialko-7.3g

weglowodany-75.4 g

tluszcz-1.8g

Maka pszenna(typ 405):

wartosc kaloryczna-337kcal

bialko-9.8g

weglowodany-70.9g

tluszcz-1g

dziwne to prawda? czy jest cos na ten temat w ksiazce moze? ja nie mam ksiazki wiec nie sprawdze :D

Asienko,nam nie można jeść mąki kukurydzianej tylko skrobię kukurydzianą,a to są dwie różne rzeczy.Skrobia kukurydziana jest ciężko dostępna w polskich sklepach,można ją zamówić przez internet.My używamy mąki kukurydzianej jako zastępstwa skrobii kukurydzianej.Jeśli ktoś ma możliwość kupienia skrobii to było by dobrze bo mąka kukurydziana to jakby powiedzieć mały grzeszek  :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,szczególnie ciepło mamy maturzystów.Młodsza córka 2lata temu zdawała,pamiętam,że z nerwów chodziłam po ścianach ,więc doskonale Was rozumię :grin: Oj zjem cośnowego i zaraz brzuszek boli,odzwyczaił się od niektórych pokarmów :grin: Mięta już 2 dzisiaj,pewnie przejdzie.trzymajcie się cieplutko3-Mallina-7507.gif

Mallinko,mnie też boli brzuszek  :grin: jak zjem jakąś niedozwoloną rzecz,a najgorzej jak zjem coś tłustego...oj do końca życia będę jeść chudo i protalowo  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chyba chodzi ! Tak pisze Dunkan w książce, żeby poprzez przejście tych wszystkich faz, zdobycie wiedzy dodatkowej o swoim organizmie, o produktach które jemy itd. żeby zmienić raz na zawsze swoje nawyki żywieniowe!!

Szczególnie jeśli ma sie tzw. tendencje do tycia, a ja taka mam. Po wielu dietach kiedy wracałm do normalnego jedzenia to oszukiwałam jakby samą siebie, a przeciez wiedziałam, że powinnam uwazac na to co jem juz do końca życja. Może teraz przy protalowej diecie to mi sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki za odpowiedz sliweczko :grin:

no wlasnie grzeszek napewno patrzac na te ilosc weglowodanow :D ciekawa jestem ile kosztuje ta skrobia..i czy warto wogole to zamawiac? poszukam czegos moze znajde :grin: ale tu u mnie nic podobnego do skrobi kukurydzianej nie wypatrzylam tyklo make ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kotów to rzeczywiście każdy ma inny charakter.Moje nazywają się Hela,Franek i Leon...tak jakoś "ludzko" dzieci je nazwały  :grin: Ale ogólnie wszystkie zwierzaki mają dziwnie ludzkie imiona -krowy to Zyta i Marcysia,świnka Pela...tak jakoś wyszło... :grin:

Tak mi przykro, że świnka to Pela :grin: . Niebawem ją zjecie a ona nosi moje imię. Oczywiście żartuję :D. Jeden z moich dawnych kotów nazywał się Mietek, piękne rudobiałe kocisko.

A córka na pewno świetnie sobie dała radę. Jaki język jutro pisze i na jakim poziomie? Życz jej ode mnie powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapa jestem, poprzedni post kierowałam do Śliweczki no i oczywiście źle skopiowałam jej wypowiedź.

Poprawię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przykro, że świnka to Pela :grin: . Niebawem ją zjecie a ona nosi moje imię. Oczywiście żartuję :grin: . Jeden z moich dawnych kotów nazywał się Mietek, piękne rudobiałe kocisko.

A córka na pewno świetnie sobie dała radę. Jaki język jutro pisze i na jakim poziomie? Życz jej ode mnie powodzenia.

Mam nadzieję Polu że dobrze jej poszło,ona sama nie wie  :grin: zestresowana okropnie.Język rosyjski zdaje ,ale dopiero 14 maja,a wcześniej 8 maja geografia.Dziękuję Polu ,a córka zgodnie z panującym przesądem nie dziękuje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiem, że taki jest przesąd :D. Lubię rosyjski, kończyłam filologię rosyjską wiele lat temu i żałuję, że tak rzadko się go teraz uczy. Z obawy przed utratą pracy musiałam się przekwalifikować i chyba trafiłam w 10. Teraz uczę j. angielskiego ale wcześniej znowu musiałam skończyć pełne studia.

Jutro piszą angielski i ja się też denerwuję, bo mam swoich uczniów, których byłam korepetytorem. Szczególnie martwię się o jednego chłopca. Niedawno zmarł mu ojciec i dzieciak jest zagubiony, trudno mu się skupić. Mam nadzieję, że będzie dobrze, a sam egzamin nie będzie nie wiadomo jak trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.