Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

Witaj Pysiek i witaj Aniu!!! Z nami dacie radę.Trzymam kciuki.

U mnie ciągle jakieś chmury burzowo deszczowe nadciągają i już mi zbrzydło wyłączanie i włączanie kompa  :oops:

Wasze przestoje wagowe są smutną sprawą,wiem bo też miewam takie problemy.Teraz na dodatek muszę gubić kilogramy które doszły po komunii córci.A do tego waga jak na złość słabo spada  :D No cóż,skoro się grzeszyło to trzeba odpokutować.Amen!

Bagi,dobrze że chociaż Ty masz dobry humor  :grin: ,chociaż ja też nie przejmuję się tak bardzo,ale już mam dosyć spalania tego co już wcześniej spaliłam ,a co jak bumerang wróciło  :-( A do tego mam @...i d..a...waga stoi.

Juggin,racja mój weekend też tak wygląda.Wczoraj zjadłam ciasto bo tak kusiło...a dzisiaj truskawki...eh życie...

Maragrete,za kilka lat założymy razem z Balbinką klub protalowego seniora!!!  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojeje.. a ja juz mysle o nalesniczkach Śliweczki- Kochana uzaleznilam sie od jednego razu- grzeszna jestem niesłychanie.. wiem że nie mogę, ale juz mi pachną... bede dzielna i obiecam sobie je w nagrode w niedzielę :grin: toż to lepsze niż pizza i kebab razem wzięte. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ania :D Mam nadzieję, że równie szybko stracę 2,5 kg :-(

Widzę, że trafiłam na wątek w pechowym czasie zastojów... Mało to mobilizujące, więc tym bardziej zaciskam kciuki żeby Wasza waga ruszyła w dół ;)

Przeglądnęłam przepisy i zasady diety. Niestety nie mam książki,więc Was proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania:

- mąka kukurydziana/mazeina - tylko w fazie b+w? Czy we wszystkich? Są jakieś ograniczenia co do ilości spożywanej na dzień?

- widziałam, że cebula jest dopuszczalna w I fazie. Ale czy w każdej ilości, czy symbolicznie?

- gdzie kupujecie serek homo 0% ? Przeszukałam wczoraj półki realowskie no i niestety nie znalazłam :/

- w przepisach była zotarella light... używacie? można?

- można jeść słodzik w I fazie? No i w naprzemiennej przy białkach? Czy w ksiażce jest coś o dopuszczalnej dziennej dawce?

- może się mylę, ale w wątku była dyskusja na temat serka wiejskiego,że niby nie można... A w przepisach jest. To można, czy nie można ? :oops:

- i chcę się upewnić - odtłuszczony nabiał,to każdy z zawartością tłuszczu mniejszą niż 5% ?

-robiłyście protomajonez? zjadliwy ? :) no i znowu pytanie czy w każdej z faz można i czy częste dodawanie do posiłków znacząco wpływa na spowolnienie spadku wagi?

I to tyle na obecną chwilę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiek,ale pytań zadałaś...spróbuję odpowiedzieć.

Maizena raczej w fazie z warzywami,lepiej wogóle jej nie używać,ale od czasu do czasu grzeszymy ,ponieważ dieta stałaby się strasznie nudna :grin: Ja używam raz w tygodniu mąki kukurydzianej do np.naleśnika,albo do biszkoptu.

Cebulę możesz jeść,ale raczej nie wiadrami  :D ,lepiej jako przyprawę,tak samo szczypiorek i  korniszony.

O serku homo 0% nie napiszę bo kupuję w tesco 3%.

Zotarella light tak,używamy ,od czasu do czasu.

Słodzika używaj do woli w każdej fazie.

Serek wiejski jak najbardziej można ,ten 3% lekki,ja czasem kupuję zwykły 5 % i żyję  ;)

Odtłuszczony nabiał to tak jak piszesz ten z tłuszczem do 5%,ale węglowodany też są ważne,im więcej węgli tym gorzej.

Protomajonez jem cały czas,jest zjadliwy,dodaję do niego zioła np.prowansalskie i jest ok.Jajeczko bez majonezu nie smakuje...Lecz duże ilości mogą spowodować że często będziesz odwiedzać wc,więc lepiej nie przesadzać.

To tyle... Jak są niejasności to pytaj,zawsze znajdzie się ktoś kto odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ania :D Mam nadzieję, że równie szybko stracę 2,5 kg :-(

Widzę, że trafiłam na wątek w pechowym czasie zastojów... Mało to mobilizujące, więc tym bardziej zaciskam kciuki żeby Wasza waga ruszyła w dół ;)

Przeglądnęłam przepisy i zasady diety. Niestety nie mam książki,więc Was proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania:

- mąka kukurydziana/mazeina - tylko w fazie b+w? Czy we wszystkich? Są jakieś ograniczenia co do ilości spożywanej na dzień?

- widziałam, że cebula jest dopuszczalna w I fazie. Ale czy w każdej ilości, czy symbolicznie?

- gdzie kupujecie serek homo 0% ? Przeszukałam wczoraj półki realowskie no i niestety nie znalazłam :/

- w przepisach była zotarella light... używacie? można?

- można jeść słodzik w I fazie? No i w naprzemiennej przy białkach? Czy w ksiażce jest coś o dopuszczalnej dziennej dawce?

- może się mylę, ale w wątku była dyskusja na temat serka wiejskiego,że niby nie można... A w przepisach jest. To można, czy nie można ? :oops:

- i chcę się upewnić - odtłuszczony nabiał,to każdy z zawartością tłuszczu mniejszą niż 5% ?

-robiłyście protomajonez? zjadliwy ? :) no i znowu pytanie czy w każdej z faz można i czy częste dodawanie do posiłków znacząco wpływa na spowolnienie spadku wagi?

I to tyle na obecną chwilę :grin:

kochana przesle ci skan ksiazki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !Jestem tu nowa i bardzo prosze o przyjecie mnie pod Swoje skrzydelka! :-( Ja jestem na diecie protal od 25.05.09 i stracilam dopiero 2,5 kg -5 dni bialka i teraz jestem na mieszanej z warzywami,mam nadzieje ze jem tylko dozwolone rzeczy i do wakacji strace ta obrzydliwa oponke wokol brzucha ;) .Jest to moja pierwsza dieta i mam nadzieje ze wytrwam jak najdluzej.Czytam dopiero 160 strone waszego forum z wielkim zainteresowaniem ale dojde do ostatniej bo az mnie korci zeby sledzic wasze poczynania i zmagania z kg.Pozdrawiam i probuje wstawic SUWACZEK :D

Witaj Aniu z nami nie zginiesz kochana jakby co to wal jak w dym :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiek,ale pytań zadałaś...spróbuję odpowiedzieć.

Maizena raczej w fazie z warzywami,lepiej wogóle jej nie używać,ale od czasu do czasu grzeszymy ,ponieważ dieta stałaby się strasznie nudna :D Ja używam raz w tygodniu mąki kukurydzianej do np.naleśnika,albo do biszkoptu.

Cebulę możesz jeść,ale raczej nie wiadrami :-( ,lepiej jako przyprawę,tak samo szczypiorek i korniszony.

O serku homo 0% nie napiszę bo kupuję w tesco 3%.

Zotarella light tak,używamy ,od czasu do czasu.

Słodzika używaj do woli w każdej fazie.

Serek wiejski jak najbardziej można ,ten 3% lekki,ja czasem kupuję zwykły 5 % i żyję ;)

Odtłuszczony nabiał to tak jak piszesz ten z tłuszczem do 5%,ale węglowodany też są ważne,im więcej węgli tym gorzej.

Protomajonez jem cały czas,jest zjadliwy,dodaję do niego zioła np.prowansalskie i jest ok.Jajeczko bez majonezu nie smakuje...Lecz duże ilości mogą spowodować że często będziesz odwiedzać wc,więc lepiej nie przesadzać.

To tyle... Jak są niejasności to pytaj,zawsze znajdzie się ktoś kto odpowie.

wiesz Sliweczko co do tego serka wiejskiego to nie jestem pewna bo cos mi sie obilo o uszy ze on zawiera smietane..........a nam nawet odchudzonej nie mozna hmmmm.........ale moze od czasu do czasu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Sliweczko co do tego serka wiejskiego to nie jestem pewna bo cos mi sie obilo o uszy ze on zawiera smietane..........a nam nawet odchudzonej nie mozna hmmmm.........ale moze od czasu do czasu ;)

Balbinko,ja serek wiejski jem od początku diety,zdarzało się że codziennie go jadłam i na wadze ubywało więc myślę że skoro można do 5% tłuszczu to jest on jak najbardziej dozwolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie dziewczyny, czy dopuszczalne jest przejadanie sie? tzn jem rybke i czuje że juz się najadłam a chciałabym ja skończyć choć sporo mi zostało, czy mozna się tak objadać proteinkami?

Oj,ja często tak mam ,ale czy to jest dopuszczalne...wątpię.Trzeba się najadać ,ale nie przejadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka dziewczyny,witam nowe protalki :D

u mnie pogoda cudowna od wczoraj juz. nom jak juz balbinka wspomniala u nas swieto dzis. u mnie w miasteczku od soboty turnieje w pilke nozna,wiec bylam z mezusiem i sie opalilam a nawet troche spalilam :grin: fajnie,zjadlam sobie dzis tureckiego kebaba,mniam mniam ale nie traktuje tego jak grzechu...miesko grilowane z indyka,do tego warzywka i doslownie odrobina tzatzykow. no a ze moge juz chlebek jesc w tej fazie to zjadlam tego kebaba,ale juz chlebka dzis nie.

przykro mi dziewczynki ze waga nie spada... ;)

pozdrawiam serdecznie!!! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.