Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie dziewczyny :-D!!!

Ja dzisiaj później bo najpierw gotowałam wisienki a potem musiałam lecieć na zakupy. Jak się mieszka w takiej małej dziurze, to czasami brakuje tego i owego po południu.

Odnośnie morszczynu, nie jest nadzwyczajnie bezpieczny zwłaszcza jak się nie wie co siedzi w tarczycy, ale o tym już pisała Benek. Napiszę o moich z nim doświadczeniach. Otóż wiele lat temu, kiedy jeszcze chciałam być szczupła i ładna dla swojego mężczyzny a morszczyn nie był na receptę, kupiłam tego kilka opakowań. Zupełnie niepotrzebnie, okazało się, bo nie byłam w stanie tego wypić. Błotko o konsystencji krowiej kupy, przecedzone śmierdziało zdechłymi rybami. Piłam z zatkanym nosem, a mimo to po chwili mój żołądek pozbywała sie tego wraz z całą wcześniejszą zawartością. Możecie spróbować bo może ja jestem jakaś dziwna, ale na początek kupcie jedno opakowanie.

Życzę wszystkim miłego dnia i spadam do roboty. A mam co robić, oj mam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki! U mnie też pogoda nie najlepsza, ale ja lubie taką. Nienawidze upałów!!! I jak wiele albo każda z Was bede dziś sprzątać no i bawić się z moim synusiem rozrabiaką! A, a co do tego twarożku na wieczór to chyba racja. Moja waga drgnęła! Przestałam jeść go na kolacje i już coś widać. Super!!! Całuski dla wszystkich i życze miłego dnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sobotowo.

Balbinko- pizza wyglada świetnie, nic nie widac, aby ciasto sie rozlatywało. Moze faktycznie mniej mleka trzeba dać? Moje ciasto było w miarę zwarte, maka kukurydziana powoduje niestety ze nie jest elastyczne :mrgreen: , ale jak napisałas dodatki były super i smakowalo. Coż, jak mówia "lepszy rydz niz nic" :-D Wazne , ze chyba psychicznie sie podbudowalysmy , bo zjadłysmy PIZZE, a pizza pochodzi z cywilnego swiata, niby zakazana a przeksztalcona- dozwolona.

Moja waga troszke poszla w gorę- ale coż.. jestem Władcą Pierścienia :) i chyba ten pierscień szaleje z hormonami w moim organizmie. Mam nadzieje, ze po pierwszym miesiacu stosowania sie unormuje sprawa. Poza tym jestem na bialkach do wtorku, więc niestety na białeczkach mój organizm broni sie straszliwie. Ale z drugiej strony, tak jak pisalam wczesniej- nie robi to na mnie wrazenia, bo i tak wygladam super :) , nic sie nie fałduje, nic nie wpija sie w cialo w ciuszkach, a to był wlasnie mój cel. No i moje wyniki-lekarz mówi, ze gdyby nie wiedzial ze wczesniej chorowalam, to stwierdziłby ze jestem w 100 % zdrowa :) Niestey cukrzyca, to podstepny przeciwnik i czeka uspiony na kolejny dobry moment do ataku.Ale... u mnie jej sie juz nie uda :D

Zycze wam wytrwałosci weekendowej ( wiem ze weekend wiekszosci nas jest najtrudniej). ja to nawet zastanawiam sie nad postulatem dla rzadu, ze może w weekend pozamykac wszystkie fast - foody, bo jestem pewna ze spozycie świństwa wzrasta wtedy o 100%- mielibysmy zdrowsze społeczeństwo i słuzba zdrowia mogłaby by dostac podwyzki z tych pieniedzy, ktore ida na kampanie pt.pij mleko :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kasias ja piekę serniczka według przepisu na opakowaniu od "SERNIXS" <czy jakoś tak> Dr. Oetkera . Też pisze że nie opada ale to nieprawda, bo wszystkie prawdziwe serniki opadają, no chyba że może te z mąką i tluszczem nie opadają, ale takich my nie mozemy. Ostatnio wypróbowałam przepis z sernika łezki oczywiscie bez spodu z mąki i tez wyszedł bardzo dobry. Mokre sa chyba wszystkie bo są bez mąki i tłuszczu. Jak będziesz chciała to napiszę Ci przepis na sernika w mojej wersji.

Pozdrawiam! :-D

Benek chetnie bym taki przepis przygarnela, tylko ze ja musze miec napiane łopatologicznie bo jestem antykucharka, mnie nawet najprostsze rzeczy nie wychodza  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin, podoba mi się Twoje nastawienie do życia i swojej choroby. Niewiele osób byłoby w takim stanie w tak pogodnym nastroju :mrgreen:. Bardzo się cieszę z Twoich prawidłowych wyników. Tak trzymaj!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin, podoba mi się Twoje nastawienie do życia i swojej choroby. Niewiele osób byłoby w takim stanie w tak pogodnym nastroju :-D. Bardzo się cieszę z Twoich prawidłowych wyników. Tak trzymaj!!!!

Pola Moja Droga, dziekuje za miłe słowa. Od kiedy jednak wiem o mojej chorobie( jakies 4-5 lat) kompletnie nic z nia nie robilam ( no raz przez miesiac bralam tabletki na samym poczatku- nawet nie zainteresowalam sie ich nazwą). Wiem, ze to totalna głupota była, ale wydawało mi sie, ze gdy zapomne ze z moim organizmem jest cos nie tak, to wtedy choroba ucieknie. W zyciu znajdowalam sobie rózne powody, aby nie zajmowac sie choroba czy sama sobą. I dopoki choroba pozwalała mi myslęc ze jej nie ma- tak myslalam. I zyłam sobie z ta swoją "niewiara ze jestem chora", z wiecznym ziewaniem, zmeczeniem, pragnieniem, z ciałem pelnym siniaków( cukrzycy maja tendencje do obijania ciala bez powodu- siniaki to chlebek powszedni :) ), az pewnego dnia choroba uderzyła. i wtedy zaczelo sie myslenie"na poważnie', ze jesli będę dalej od tego uciekać , to owszem uciekne- ale na drugą stronę tęczy. I wtedy, zupełnie na poczatku bez zwiazku z choroba- pojawił sie Pan Dukan i Wy :) I wtedy zaswieciło słoneczko i świeci do dzis. I nie pozwole mu zgasnąc, bo bardzo je lubie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaziło za mna cos słodkiego i "wylazło"

Mufinki jogurtowe. Przepis pochodzi z forum Cin Cin. Smaczne sa. Przepis zamieszczony. Czekam az wystygna, bo przy próbie smakowania pierwszej mufinki, jeszcze były w piekarniku i niestety gorące nie chcą odejśc od papierków :mrgreen:

post-14712-1248542405_thumb.jpgpost-14712-1248542416_thumb.jpg

Na sobotni wieczor jak znalzł (wychodzi, ze mozna zjesc 3 dziennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak dziewczynki, chalupka posprzatana obiadokolacja dochodzi ale dzien tez sie konczy .......

szkoda ze te soboty tak szybko mijaja :mrgreen:

sluchajcie kochane protalki kupilam skrzynke kurek moze ktoras z was ma fajny przepis (protalowy) na kurki

i sie nim podzieli z nami plisssssss!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejciu Juggin,znowu wstawiłaś fotkę ,a ja znowu się ślinię  :-D

Wyrobiłam się z tymi owocami i ogórkami i mam wolny wieczór.Aaaa,jeszcze pieska muszę wykąpać...Ale to puźniej,narazie czas na forum  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin wlasnie szukalam czegos do upieczenia i patrze a tu mufinki nowe wiec wlasnie ukrecilam podane skladniki, wydalo mi sie za rzadkie dalam jogurt 180g 3 duze jajka i 6 lyzek maizeny i dalej rzadkie, ale pomyslalam ze taki ma byc i wlalam do foremek zobaczymy co znowu wymascilam, pozdrawiam wszystkie Protalinki i zycze udanego weekendu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Protalki:)

Niedługo kończę I fazę, planuję być na niej 10 dni. Jaki system II fazy polecacie? 5/5? Jaki uważacie za najskuteczniejszy? Lepiej oprzeć się na doświadczeniach innych... niż po raz kolejny na własnych błędach;)

Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piekne Panie wieczorowa pora!

Pogoda u nas piekna jak na zamowienie i moj przedpoludniowy spacer udal sie wysmienicie. Maszerowalam wytrwale ponad godzine i dotlenilam szare komorki.

Mam pytanie odnosnie przepisow na protalowe "lakocie". Ile procent tluszczu ma to odtluszczone kakao, ktorego uzywacie? Kakao o jakiej zawartosci tluszczu maksymalnie jest dozwolone. Rozumiem, ze chodzi o ciemne kakao, a nie zadne rozpuszczalne mieszanki zawierajace cukier. Ale czy kazde ciemne gorzkie kakao ma taka sama zawartosc tluszczu, czy jest jakas specjalna odtluszczona wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Wejherowie dzisiaj śpiewa DODA ......a ja w pracy i nie zobaczę lafiryndy, szkoda.post-12859-1248545663_thumb.gif

Balbinko, ja tylko na patelnię umiem kurki wrzucić i jajkami zalać, niestety nie pomogę Ci,post-12859-1248545698_thumb.gif ale Śliweczka na pewno znajdzie coś dla Ciebie.

Na temat tej pani......... nie bede sie wypowiadac szkoda mojego czasu

a za dobre checi dziekuje benek :mrgreen:

Witam Protalki:)

Niedługo kończę I fazę, planuję być na niej 10 dni. Jaki system II fazy polecacie? 5/5? Jaki uważacie za najskuteczniejszy? Lepiej oprzeć się na doświadczeniach innych... niż po raz kolejny na własnych błędach;)

Pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu życzę

5/5 poleca dukan ale ja wybralam 7/7 bo zaczynam w kazdy poniedzialek albo same proteiny albo warzywa + proteiny

wiem ze kilka dziewczat stosuje te sama wersje bo jest wygonie i sie czlowiek nie myli :-D

Witam Piekne Panie wieczorowa pora!

Pogoda u nas piekna jak na zamowienie i moj przedpoludniowy spacer udal sie wysmienicie. Maszerowalam wytrwale ponad godzine i dotlenilam szare komorki.

Mam pytanie odnosnie przepisow na protalowe "lakocie". Ile procent tluszczu ma to odtluszczone kakao, ktorego uzywacie? Kakao o jakiej zawartosci tluszczu maksymalnie jest dozwolone. Rozumiem, ze chodzi o ciemne kakao, a nie zadne rozpuszczalne mieszanki zawierajace cukier. Ale czy kazde ciemne gorzkie kakao ma taka sama zawartosc tluszczu, czy jest jakas specjalna odtluszczona wersja?

nazwy nie pamietam ale jest to kakao ciemne ktore ma 10% o mniejszej zawartosci tluszczu sie nie spotkalam

a wszystkie mieszanki sa nie dozwolone

jak znajde nazwe to podam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.