Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

oj kobitki normalnie was kofam, tyle przepisow ze chyba zwariuje ze szczescia, a mam pytanie, uzywacie maki kukurydzianej czy maizeny? bo z tego co wiem to maka ma duzo wegli

Niektóre z nas używają mąki a niektóre skrobii. Nie możemy dojść do tego czy maizena to mąka czy skrobia kukurydziana. :D

Nie wiem czy o tej godzinie to DZIEŃ DOBRY sie pisze czy DOBRY WIECZÓR? ale w każdym bądź razie Witam !!

z książki wynika że Dukan zezwala na mąkę kukurydzianą (nie doczytałam jeszcze do końca) ale tylko do zagęszczania sosów <nie mogę znaleźć tej strony > Wiem też ze ktoś czytal na stronie francuskiej że można maizenę. Obydwa produkt mają dużo węgli, jedynie mąka sojowa odtłuszczona ma dodatkowo oprócz węgli 38% dużo białka 45% <tłuszcz 1,5%> ale ma dziwny smak i raczej nie nadaje się do zagęszczania sosów, chociaż nie próbowalam to nie wiem. Naleśniki były zjadalne, ale zadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - ja witam z nad kolorowego omleta :-D

Ostatni dzień warzywek - to musiałam to jakoś

zaakcentować :D

Wczoraj pierwszy raz w tym roku trafiło się słoneczko

u nas w weekend - więc je wykorzystałam i pojechałam

nad wodę.. Za zimna dla mnie była żeby się w niej kąpać,

ale tak miło było poleżeć sobie na słoneczku cały dzień :lol:

Za to dzisiaj mam spuchnietą od tego cudownego słoneczka

buzię.. Troszkę za bardzo mnie przypiekło.. Ale trochę zimnych

okładów i mam nadzieje, że przejdze, a oplenizna stanie się

piękna i BRĄZOWA!! Oby,bo na razie wyglądam jak rak... :-D

Postanowiłam zabrać głos w sprawie maizeny!!!

Abstrachując już od tego czy jest to mąka czy skrobia...

Jestem posiadaczką drugiej części książki Dukana (niekoniecznie

polecam,bo i tak więcej korzystam z naszych - waszych przepisów

niz z tej książki), ale wracając do rzeczy.. Są tam przepisy podzielone

na dni samych protein i na dni z warzywami. I ciasta na bazie maizeny

umieszczone są w rozdziale deserów czystych protein. Jeżeli Dukan zatwierdził

te przepisy to powinno być można.. Choć w swojej pierwszej książce pisał

trochę co innego. Może zmienił zdanie..albo nie przeczytał tych przepisów..

Już sama nie wiem.. ALe jest jak jest i maizena używana jest w tej książce

dość nagminnie!!!

7 życzeć leci - zmykam patrzeć - bo lubię tą bajeczę :)

Miłego dnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z niezdecydowanego co do pogody Podlasia!Raz są chmury,a raz słoneczko.Wczoraj przeszły burze,aż z gniazdek iskry się sypały...Kurcze,ale pogoda...Już dosyć burz i deczczów!!!!!Ehe,tylko kto mnie posłucha...znowu zapowiadają chmury burzowe...ja pierdzielę,co za lato!!! 

Wczoraj spędziłam większość dnia w kuchni,trochę dla siebie gotowałam,troszkę dla rodzinki...i dzionek zleciał. A teraz kawusia z Wami,potem tv ,może film jakiś ...

Benek,no moje gratulki,waga spadła-masz powody do radości,a ja cieszę się razem z Tobą.Tak trzymaj i niech ta waga już leci,ale w dół  :D

Mari,moja waga też reaguje na grzeszki dopiero po dwóch dniach,rano wskazuje mniej,a na drugi dzień kicha,waga wzrasta.Oby tak nie było u Ciebie.

Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Proteinki :D

Wczoraj zrobiłam testowo "cukiniowe łódeczki z mięsem" wg przepisu, który gdzieśtam znalazłam w necie i wyszły super, wszystkim smakowały mimo, ze typowo protalowe, hehe :-D

post-15268-1246783711_thumb.jpg

Przepis dodałam tutaj: Cukiniowe łódeczki z mięsem

A dzisiaj na obiad pseudo spaghetti :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Proteinki :D

Wczoraj zrobiłam testowo "cukiniowe łódeczki z mięsem" wg przepisu, który gdzieśtam znalazłam w necie i wyszły super, wszystkim smakowały mimo, ze typowo protalowe, hehe :-D

post-15268-1246783711_thumb.jpg

Przepis dodałam tutaj: Cukiniowe łódeczki z mięsem

A dzisiaj na obiad pseudo spaghetti :-D

NO,NO,NO...śliczne łódeczki i napewno smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jeszcze z Wrocławia,ale już o 14 jadę do domku.Jestem młodsza,piękniejsza,mam super buty(szpileczki) :D ,wczoraj przez 6 godzin spacerowałam z córcią po mieście,byłam w ogrodzie botanicznym i na koniec dnia w kinie :-D Śliweczkio; na ,,Epoce lodowcowej3",ale się uśmiałyśmy :lol: Ciekawa jestem jak waga,jutro rano sprawdzę ,troszkę grzeszyłam,ale tyle chodziłam,że może spaliłam te kalorie :-D .Buziaki i do jutra na kawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam wszystkie panie z pieknych okolic kielecczyzny:) pogoda rózna, choc przewaga słonca. Niewiem jak moja waga bo jej tu nie mam, jak wroce do domu to sie okaze. Urlop wiec wiadomo troche grzesze, ale staram sie, naprawde sie staram:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli schudlas 7 kg w 10 dni (w co nie wierze) to 5 kg z tego to napewno woda z Twojego organizmu i zasiedziale "odpadki".A sama dieta to chyba cos jak dieta Plaz Poludniowych (South Beach).

tak się składa ze ja od poniedziałku jestem na tej diecie protal i schudłam 4i pół kilo także najpierw zrób tą dietę a pózniej oceniaj wierzę ,nie wierzę .KOBIETO NIE BĄDZ ZAWISTNĄ BABĄ TYLKO SPRÓBUJ I DOPIERO MÓW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam wszystkie panie z pieknych okolic kielecczyzny:) pogoda rózna, choc przewaga słonca. Niewiem jak moja waga bo jej tu nie mam, jak wroce do domu to sie okaze. Urlop wiec wiadomo troche grzesze, ale staram sie, naprawde sie staram:)

Byliśmy rodzinnie w Górach Świętokrzyskich 3 lata temu i mimo fatalnej pogody wspominamy ten urlop bardzo miło. Tyle miejsc do zwiedzenia, zamierzamy jeszcze wrócić. :D Życzę miłych wrażeń. A wszystkim Protalkom dobranoc, u mnie niedługo 2.30 w nocy. Melduję się jutro :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa ze ja od poniedziałku jestem na tej diecie protal i schudłam 4i pół kilo także najpierw zrób tą dietę a pózniej oceniaj wierzę ,nie wierzę .KOBIETO NIE BĄDZ ZAWISTNĄ BABĄ TYLKO SPRÓBUJ I DOPIERO MÓW :-D

Hehe,stare dzieje...Ta pani nam już przestała dokuczać  :D A co do dietowania to witaj ! Napisz nam coś więcej o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa ze ja od poniedziałku jestem na tej diecie protal i schudłam 4i pół kilo także najpierw zrób tą dietę a pózniej oceniaj wierzę ,nie wierzę .KOBIETO NIE BĄDZ ZAWISTNĄ BABĄ TYLKO SPRÓBUJ I DOPIERO MÓW :D

Witam wieczorowa pora !Mella zycze powodzenia i jak sama sie przekonalas dieta skutkuje wiec tylko wytrwalosci Ci zycze ,a kiloski beda ubywac :-D

-ja wykorzystalam slonce i spedzilam niedziele nad jeziorkiem i na grilowaniu mam nadzieje ze przez najblizsze dni waga bedzie dla mnie litosciwa po tym wekendzie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie serdecznie

Mimo, że u mnie już 10.20 jeszcze niestety nie wywietrzały procenty, które wczoraj w siebie wlałam. Całe szczęście niedużo procentów było, bo po długim czasie abstynencji, głowa nie ta :D :-D :-D

Dzisiaj jadę na ostatnie zakupy. Mam nadzieję, że mi się uda coś upolować.

Wczoraj byliśmy na mszy w jęz. polskim, to zawsze robi duże wrażenie, zwłaszcza tak daleko od domu.

Mella, witaj serdecznie i powodzenia w diecie :lol:

Odezwę się jeszcze jak już będziecie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,tak jak obiecałam przy porannej kawie.No i niestety waga poszła w górę(lody,ciasta,piwko itp...),ale nie będę się tym przejmować,teraz trzeba troszkę zacisnąć pasa,białka będą i będzie oky :-D Witam nową forumowiczkę i życzę powodzenia w dietowaniu.Naszym stałym Protalkom życzę miłego dnia (Polu ,gdzie jesteś,już sie stęskniłam za Tobą :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.