Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Protalki.

Nie mam jeszcze "suwaczka" i pewne zaleglosci w czytaniu , ale wyszlam z cienia bo od poniedzialku zaczelam diete. Liczylam sie, ze nie bedzie latwo (wiek >50 no i ta tarczyca...).

Po dwoch dniach :mrgreen: -1,5kg w dol :grin: . Samopoczucie dobre (pierwszego dnia bole glowy) .

Przepraszam za nieuniknione wpadki komputerowe -ale jestem przyuczonym komputerowcem -

przez wlasne dzieci.

Skad mozna sciagnac takie fajne suwaczki??? Musze sie postarac i popracowac nad strona wizualna

moich wpisow -mam nadzieje zagladac do was czesciej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Wow! Coraz to więcej Nas tutaj. Witam kolejne osóbki. Powodzenia życzę. Gratuluję spadków, ja dzisiaj się nie ważyłam, suwaczka też nie ruszam, miło popatrzeć na 60 w wirtualnym świecie... Ale @ przyszła i niebawem pójdzie to będzie lepiej :grin: :mrgreen: 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej!

u mnie waga dziś wskazała 68,5... czyli nie najgorzej :mrgreen: niemniej nie gadam o tym za dużo bo jak juz wiecie moja waga do płochliwych nalezy :grin:

Entera - ja na zaparcia nasze protalowe polecam albo COLON C (dostępny raczej w każdej aptece, jets w postaci proszku, który dodaje się do płynów i wypija... ponoć nie najlepsze w smaku bo my raczej możemy to w herbacie rozpuszczać tylko bo soków nam nie wolno... a nie jestem pewna czy można do jogurtu to dodawać, musiałabyś zerknąc na ulotkę), albo też DICOMAN w tabl dla dorosłych. Ja osobiście od jakiegoś czasu (od 2-3 tyg) używam tego drugiego regularnie "profilaktycznie", bowiem DICOMAN w wersji tych tabl jest to praktycznie czysty błonnik, a więc materiał całkiem nie wchłanialny (nie ma taka tabl węglowodanów)... i zażywam sobie 1-2 tabl dziennie profilaktycznie jako powiedzmy dodatek do porcji 2 łyżek otrąb. Przyznam szczerze, że odkąd to stosuję w takiej formie załatwiam się wręcz fantastycznie :grin: -> codziennie, co dla mnie jest zbawienne bo zawsze miałam taki cykl wypróżnień przed dietą, dopiero te nasze białeczka mnie zapchały (ale wtedy na raz łyknęłam zalecane 4 tabl DICOMANu i się wszystko poluźniło... :grin: ).

Jedna uwaga jeszcze - DICOMAN nie jest tak całkiem łatwo dostać, ja kupuję go np. w dużej sieci aptek SUPERPHARM, tam zawsze jest, w moim takich przydomowych nie ma go (tzn musieliby go sprowadzać), tak wiec nie zrażajcie się jeśli od razu go nie dostaniecie. Ale na serio warto, choc koszt to ok. 25zł za 45 tabl. Jeśli chodzi zaś o COLON C to jest to także porcja błonnika ale dodatkowo zawiera naturalne szczepy bakterii Lactobacillus, a wiec uzupełnia naszą mikroflorę jelitową. Marudka to stosowała właśńie i efektem była tez zachwycona... :grin:

Generalnie chcę jeszcze uświadomić, że oba te preparaty mają całkowicie naturalny efekt działania poprzez swoiste "zaśluzowywanie" jelit, a nie poprzez bezpośredni wpływa na zwiększenie jej motoryki czy wchłaniania wody, dlatego są zdecydowanie nie groźne przy przewlekłym stosowaniu i na pewno nie zaszkodzą naszym jelitom...

idem zrobic familii jakąś kolację i przygotować sobie moją porcję twarogu chudego z kefirem i słodzikiem :grin:

Buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kobietki za wsparcie

wytrzymam!! :mrgreen:

chce schudnac 27 kg i zalozylam w I fazie 7 dni, dam rade, ale ciekawi mnie jak wy to zaplanowalyscie

saga ty zrobilas I fazy 5 dni i tak duzo juz schudlas?! lo matko :grin:

a jak zaczynam II faze? zdecydowalam sie na 5/5..i co po prostu po 7 dniach pierwszej fazy dorzucam na 5 dni do samych portein troche warzyw a potem same porteiny i tak na zmiane az do skutku?

dokładnie tak jak napisałaś zmieniamy fazę z pierwszej na drugą. Ja prawie 2 miesiące ustaliłam sobie 7/7 bo to łatwiej liczyć, ale efekt ten sam co 5/5 a znudzenia białkowymi dniami mniejsze.

Tak jakoś mi się udało. Ja jednak pod wpłwem leków przytyłam w ciągu 2 lat ok 30 kg więc to stosunkowo w krótkim czasie duży skok. Może dlatego tak łatwo mi to spadło, teraz może być tudniej. Ale samopoczucie - rewelacja. Też bałam się czy dam radę, ale z forum jest jakoś raźniej i się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Protalowo ! :mrgreen:

Juz dzisiaj 3 dzien Fazy I - jakoś poszło. Jestem Agata i jestem najukochańszą córeczką Gochny :grin: obie postanowiłyśmy zaufac Dr. Dukanowi :grin: Jestem mamą 2 latniej Paulinki i niestety przez ciąże nosze 15 kg więcej niż przed ciaża a i tal zawsze byłam duża!! :/ Mam nadzieje ze Protal zdziała cuda, bo powiem szczerze, że już powoli przestałam wierzyć. Trzymam kciuki za Was dziewczyny i trzymajmy się razem to będzie nam łatwiej. :grin:

Nie wiem ile spadam bo kupiłam dzisiaj sobie wage :-D hihi lepiej późno niż wcale :grin: a trzeba sie jakoś motywować nie!

Buziaki Mamusia :* :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam protalowo!

Dzisiaj wystartowałam ... pierwszy dzień ... troszkę się boję, ale dam radę ... chyba ?...?

Lektura postów mam nadzieję będzie pomocna ...

Ja właśnie zaczynam walkę z podobnymi zaszłościami, najgorzej z rzuceniem palenia - przytyłam 20 kg i jeszcze ten wiek ... tylko ja w porę się nie opamiętałam i efekt wagowy porażający. Może gdybym wcześniej trafiła na Dukana, nie musiałabym teraz tak dużo gubić?

W każdym razie zaczynamy walkę - do boju!!!

Pozdrawiam

Ładnie to sobie rozplanowałaś na cały rok.

Ba gdybym ja wcześniej znalazła dietę to też bym się teraz nie katowała tylko byłbym już po.

Powodzenia Będzie dobrze

Kartofelko miło mi, ale dobra passa chyba mnie opuszcza bo zbliżam się do wagi jaką miałam dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Postanowiłam dołączyć....stosuję protal od miesiąca i jestem prawie na półmetku utraty nadmiaru kg.... :grin: pozdrawiam!!!

Agnieszka

weight.png

Witaj Młoda Agnieszko wśród sióstr Protalek :) Życzę Ci powodzenia i wytrwałości :D

Bożenko - u mnie nie jest dzis wcale szaro, jest biało, bielusieńko i sypie od rana... aż sie boje ile bedzie odsnieżania, ale synus wrócił po sylwestrowych wojażach więc zagonie go ...do łopaty.... :mrgreen:

Synusiowie przy łopacie to coś, co moje matczyne oczy oglądają z największą radością. Znacznie łatwiej ich przekonać do łopaty niż do lekcji. U nas też napadało, tym razem ja się rzuciłam na łopate w ramach ćwiczeń uzupełniających dietę :grin:

Witam protalowo!

Dzisiaj wystartowałam ... pierwszy dzień ... troszkę się boję, ale dam radę ... chyba ?...?

Lektura postów mam nadzieję będzie pomocna ...

Pozdrawiam

Witaj Gochna,pamiętam, że miałaś zacząć po Nowym Roku. Tobie też życzę powodzeni w dietkowaniu i pisaniu na forum :D

Witam. Własnie dostalam ksiazke imoge zaczac dietke. Mam nadzieje, ze z Wami bedzie mi znacznie razniej;)Mam duzo do zrzucenia i przyznam szczerz, ze jeszcze nie stosowalam tak naprawde zadnej diety. Mam nadzieje ze ta bedzie pierwsza i ostatnia.

Chcialam takze was zapytac oto w jaki sposob przygotowujecie posilki dla pozostalych domownikow?? No bo jak przyrzadzam zupe to jak mam -nie probowac?? Jak wy sobie z tym radzicie??

sandra33-chcialabym zapytac Ciebie gdzie w Irlandii znalazlas skladniki do tej diety?

Pozdrawiam Was wszystkie srdecznie

Witaj Paulla To dobrze, że jeszcze nigdy nie stosowałaś żadnej diety, będzie Ci łatwiej. Ja posiłki często przygotowywuję protalowe dla wszystkich, tylko moim Chłopakom gotuję np ryż lub ziemniaki. Sernik ze słodzikiem jemy wszyscy i znika naprawdę bardzo szybko. Zupę dla domowników zwsze próbuję, uważam, że nie powinniśmy się dać zwariować :grin:

Witam szczegolnie serdecznie Wszystkie nowe Protalinki :grin: ,życzę Wam powodzenia w dietowaniu.

Bardzo ciepło zas witam stare(tylko w przenośni :-D ) kobitki,Śliweczkę,Juggin(które bardzo dawno nie zaglądały do nas) i Wszystkie Maragretę,Bozenkę,Sagę,Nutkę,Jusię,Maliszkę,Sandrę, Marudkę,Tinę,Olę(sorry nie wymienie Wszystkich,ale o Wszystkich pamiętam,zastanawiam się co sie stalo z Polą,chyba o nas nie zapomniała?

Ja na razie się nie ważę(zważyłam się ,ale osłabłam),mam@ i tylko to mnie pociesza.Jeszcze mnie czeka w sobotę 27 rocznica naszego ślubu i zaraz potem urodziny(szkoda gadać które :D ),a już potem ostro zabieram się za siebie,bo znowu mam jakies fałdki :grin: (ciacha świąteczne i nie tylko).Wieżę ,że z Wami jak zawsze wszystko się uda.To już prawie pół roku w IV fazie to i tak nie jest tak żle :D .Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

Dziękuję Mallinko i również przesyłam Ci moc serdeczności :) . Po wszystkich Twoich uroczystościach będzie nam miło przyjąć Ciebie do grona dietowiczów :)

Witam wszystkie Protalki.

Nie mam jeszcze "suwaczka" i pewne zaleglosci w czytaniu , ale wyszlam z cienia bo od poniedzialku zaczelam diete. Liczylam sie, ze nie bedzie latwo (wiek >50 no i ta tarczyca...).

Po dwoch dniach :D -1,5kg w dol :D . Samopoczucie dobre (pierwszego dnia bole glowy) .

Przepraszam za nieuniknione wpadki komputerowe -ale jestem przyuczonym komputerowcem -

przez wlasne dzieci.

Skad mozna sciagnac takie fajne suwaczki??? Musze sie postarac i popracowac nad strona wizualna

moich wpisow -mam nadzieje zagladac do was czesciej .

Witaj Szpuleczko, życzę Ci powodzenia z naszą dietą :)

Serdecznie gratuluję wszystkim spadkowiczom, których niestety nie sposób wymienić :)

Chciałam jedynie wyróznić Kasias i Kartofelkę, bo wiem, że przekraczanie barier jest wielkim świętem w dietowaniu. Gratuluję :)

Chciałam jeszcze poprzeć Nutkę w sprawie zaparć. Mogę z własnego doświadczeni bardzo polecić colon c Dzięki otrębom i colon c wyzwoliłam się ze stosowania codziennego różnych środków m.in. senesu. Teraz wystarcza mi otrębianka i bardzo sporadycznie colon c. Polecam z czystym sumieniem. I przestrzegm przed zbyt pochopnym stosowaniem środków przeczyszczających, bo rozleniwione jelita to bardzo przykra dolegliwość

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!!!

Po pierwsze witam wszystkie nowe protalki!!! Bardzo dobrze robicie że wstępujecie do Nas. Tylko uważajcie bo jesteśmy jak SEKTA,he he... O co sie nas zapytacie zrobicie tak jak Wam powiemy,he he.. bo to działa!!! Naprawde śmieszy mnie to co napisałam ale to prawda. Jest jak nałóg! Jak zaczniesz jeść potrawy Dukana to jesz je ze smakiem( po dłuższym dietkowaniu) i co najlepsze chudniesz !!! Dlatego życze Wam udanedo dietkowania i największych spadków!!!

Dziewczynki dzięki że mnie pamietacie jeszcze. Ostatnio żadko tu bywam ,no bo nie mam czym sie chwalić, niestety!

Ale cały czas jestem dobrej myśli i wiem że mnie tez sie uda!

Co do Juggin to wyglądasz kochana jak modelka to mało powiedziane! Jesteś śliczna. I niech to będzie motywacja dla innych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Protalowo ! :mrgreen:

Juz dzisiaj 3 dzien Fazy I - jakoś poszło. Jestem Agata i jestem najukochańszą córeczką Gochny :grin: obie postanowiłyśmy zaufac Dr. Dukanowi :grin: Jestem mamą 2 latniej Paulinki i niestety przez ciąże nosze 15 kg więcej niż przed ciaża a i tal zawsze byłam duża!! :/ Mam nadzieje ze Protal zdziała cuda, bo powiem szczerze, że już powoli przestałam wierzyć. Trzymam kciuki za Was dziewczyny i trzymajmy się razem to będzie nam łatwiej. :grin:

Nie wiem ile spadam bo kupiłam dzisiaj sobie wage :-D hihi lepiej późno niż wcale :grin: a trzeba sie jakoś motywować nie!

Buziaki Mamusia :* :grin:

Witam serdecznie Ciebie i wszystkie nowe Protalki.

Kolejna rodzinka wcześniej Benek i Macho, ja i Anulkas (siostry) teraz wy. To chyba łatwiej bo można tak na "żywo" się konsultować, może razem kucharzyć (bo my mieszkamy osobno).

Zdziała cuda na pewno.

Gochna pamiętam zaczęłaś pisać razem z Anulkas, że początek po Nowym Roku.

Trzymam kciuki za wszystkie nowe koleżanki. Mój suwaczek mówi sam za siebie i chyba nie musz nikogo przekonywać, że spadek wagi jest możliwy i to nie malitki, ale całkiem spory.

Pozdrawiam Malinko Twój aviatorek jest taki smakowity, brakowało mi go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam serdecznie wszystkich.Poczytałam sobie trochę i postanowiłam się do was przyłączyc.Zamówiłam ksiażkę ale zanim przyjdzie minie trochę czasu ,a jachciałabym juz zacząc.Bardzo proszę napiszcie co mi wolno i czego nie wolno jeśc w pierwszej fazie.icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie nowe forumowiczki :mrgreen: widzę, że postanowień noworocznych nam się nazbierało :grin: to fajnie, bo w peletonie lżej się biegnie do celu :grin:

dzięki za pomoc w doborze środka na zaparcie: jak zaspy śniegowe pozwolą to pobiegam po aptekach :grin:

dziś mam pierwszy dzień P_W ... i to cudownie jak można zjeść zupę, sałatę z dodatkami a nie same jajka, serki i biusty :grin:))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem,

na szybcika wpadam bo zaraz mamy gościa ...

Witam wszystkie nowe osóbki,wszyscy jedziemy na tym samym wózku bo ja na protalach od poniedziałku, każda waga pokazuje co innego więc skoncentruje się na jednej którą mam w domku i będę się napawać swoim -mam nadzieje- zmieniającym się wyglądem :mrgreen:

Dobranoc moje protalinki

Prot-OLINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.