Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam :smile:

Dzisiaj ciężko mi było wstać, ochłodziło się co nawet jest odczuwalne w domu, będziemy pewnie znowu palić w kominku. Mam nadzieję, że to już ostatnie takie chłody.

witaj Kali, życzę Ci powodzenia z dietą protal ;) Takie napady jedzenia mam jedynie przed @, moe Ty też jeses w tej fazie cyklu?

Ja tak jak Kasias robiłam naleśniczki ze skrobią, mąki nie kupowałam podczas diety, mam w domu tylko skrobię.

Iriss nie martw się tym zmęczeniem, to normalka na wiosnę. Poza tym Twój organizm odreagowywuje poprzedni, morderczy tydzień. Mam nadzieję, że dzisiaj tez będziesz długo spać i odpoczniesz sobie :-( Zycze Proteinkom milego dnia i wielu wspanialych spadkow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa. Diete Ducana zaczęłam cztery dni temu i męczy mnie jedna sprawa: czy wam na poczatku doskwierał głód?

Zjadam całą mase jedzenia a cały czas jestem głodna :smile: z reguły maksymalnie godzinę po posiłku czuję takie ssanie w żołądku, że coś strasznego ;)

Od razu piszę - nie jem porcji głodowych, dużo pije i zaczynają mnie nachodzic mysli czy to ma sens bo jak to tak będzie wyglądało cały czas to pójde z torbami :-(

Czesc ja tez dopiero niedawno zaczelam i pierwsze dni byly ok niespecjalnie mialam apetyt ale potem nie wiem co sie stalo ciagle jestem glodna dokladnie tak jak mowisz jedzonko ktore wzielam do pracy i wydawalo mi sie tego duzo zjadlam do 12 i raaaaatunku jestem glodna hahahahha mam wiec tak jak ty czy to normalne nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonko - gratuluje III fazy, zobaczysz pójdzie ci jak z płatka. Olinka tez sie bała a teraz daje rade...

Maragrete ja dalej sie boje :smile: ale daje rade! ;)

Hej Olinko

Dziękuje za życzenia saga mi je przekazała, nie wiem jakim cudem pamiętalaś o moich urodzinach ale to strasznie miłe :-(

Jak sie trzymama pytałaś ? hm....lipa na maxa bo wiosna juz z nami a ja sie roztyłam na maxa!! Na Dukanie + niejedzeniu zrzuciłam 4kg a przybyło mi 5kg !!! więc typowe jojo, muszę sie w końcu za siebie zabrać i zmobilizować bo juz sie w najlużniejsze spodnie nie mieszcze

Pozdrawiam cieplutko Ciebie i wszystkich którzy mnie pamiętaja!!!

:) Anulka, a widzisz pamiętałam ... No maleńka ruszaj się z dietką , dasz rade, warto dla samego siebie :)

Olinka mój tata te kończy 60 lat 1 maja,he he...

A mój 14 :) Dla mnie to kosmos mieć 60 lat!! Mój tata jest dla mnie młodszy!

Witam dziewczyny wtorkowo przy kawce!

Dziś zawitało z rana słonko, a teraz jest troszeczkę chmurek i zawiewa chłodkiem.

Pobiegałam wczoraj szybszym truchtem az sie milo zmeczylam.

Upiekłam chlebek ... :)

Dzis na wadze 56 kg.

Trzymam sie w normie.

Przede mna tydzien imieninowo-urodzinowy.

Musze zrobić nalesniczki wg tego nowego przepisu bo zazwyczaj robilam ze zmielonych otrąb.

życze wszystkim udanego dnia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Protalinki ciepło, w ten chłodny acz słoneczny poranek!

Dzisiaj dostałam wezwanie na Policję w celu złożenia dodatkowych wyjaśnień, bo złożyłam doniesienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa na allegro, ciekawe co z tego wyniknie? ;)

Co do naleśników, to ja już pisałam, że robiłam z przepisu Śliweczki ale jeszcze zmodyfikowałam, bo dodałam 4 łyżki zmielonych otrębów owsianych i 2 pszennych. Wyszły super, zasmażane z twarogiem i polane Jogovitą ze słodzikiem. Po prostu rewelacja, aż mi ślinka na klawiaturę cieknie. Będę się upierać, że są lepsze niż cywilne :D . Już mam w domu wszystkie potrzebne produkty i jak tylko będę miałą chwilkę to napewno znów usmarzę!!!

Witam,

jestem tu nowa. Diete Ducana zaczęłam cztery dni temu i męczy mnie jedna sprawa: czy wam na poczatku doskwierał głód?

Zjadam całą mase jedzenia a cały czas jestem głodna :-( z reguły maksymalnie godzinę po posiłku czuję takie ssanie w żołądku, że coś strasznego :)

Od razu piszę - nie jem porcji głodowych, dużo pije i zaczynają mnie nachodzic mysli czy to ma sens bo jak to tak będzie wyglądało cały czas to pójde z torbami :)

Witaj Kali - wg Dukana taki głód powinien przestać Ci doskwierać już niedługo ale nie pamiętam dokładnie jak o tym pisał a książki akurat nie mam przy sobie. W każdym razie przetrzymaj to, powinno się zmienić lada dzień. Powodzenia :)

Zdradzę Wam jeszcze, że dziś pod wieczór umieszczono w necie nasze wyniki z piatkowego egzaminu ze zdrowia publicznego.... martwiłam się, że tak tam pokręciłam w tych pytaniach otwartych, że.... że ledwie zdam... a tymczasem okazało się, że otrzymałam 4,5 !!!! :D Życie jest zaskakujące! :smile:

Gratulacje!!! Jesteś po prostu najlepsza! :) :) :P

Wpadlam tylko zyczyc Wam dobrej nocki:)

czytanie nadrobie jutro; bo dzis doslownie padam...ja nie wiem co jest.. powinnm byc wypoczeta po tylu godzinach spania przeciez ...moj mozg dziala nie nagorzej nawet ale cialo odmawia mi posluszenstwa;czuje sie jaby walec po mnie przejechal....moze ja niedowitaminizowana jestem?!pociagne druga faze jeszcze do 14 maja i wprowadze sobie jakies owoce;czuje,ze juz musze powoli..

buzki:*

Jedna przespana nocka nie załatwia całego przemęczenia. U mnie to wygląda tak, że dopiero od drugiej, trzeciej nocy zaczynam odrabiać zaległości, ale cóż ja już stara jestem ... :D Odpoczywaj więcej, bo też się za szybko zestarzejesz :D

Buziaki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze taka kropla aromatu do ciasta to nic zlego, ja nigdy nie uzywalam czegos takiego jak aromat, np. wanilie czasem dodaje troszke naturalnej, podobno w francji sa aromaty inne niz te nasze polskie...po co dodawac aromat cytrynowy jesli mozna dac troche cytryny, wanili, kawy, cynamonu...

Na tej diecie ciężko czasem zastąpić niektóre produkty, na przykład śmietankę, albo orzechy.. :smile: Cóż, bardzo dziękuję. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej diecie ciężko czasem zastąpić niektóre produkty, na przykład śmietankę, albo orzechy.. :smile: Cóż, bardzo dziękuję. Pozdrowienia!

Pamiętaj Boehmei ze wszystko w nadmiarze szkodzi, Dukan dał nam przepis na ruszenie metabolizmu i rozhulanie mechanizmu chudnięcia. Zasada jest jedna i niezmienna: Zeby zaczac spalac tluszcz

nalezy ograniczyc dostarczanie organizmowi weglowodanow i tluszczy bo najczesciej ich dawka jest zbyt duza a nasze zurzycie jest stosunkowo male,wiec nadmiary gromadza sie w postaci dodatkowych kg.

Stąd jedzac samo (lub prawie samo) bialko zmuszamy organizm do "zjadania" zapasów własnego tłuszczu (nie mieśni) i w zasadzie dlatego chudniemy.

Pijemy duzo napojów zeby odciazyc nerki ktore musza odfiltrowywac to co zle...

ograniczamy Tłuszcz i cukry po to zeby nie zywić organizmu na bierząc, ale wlasnie z zapasów.

Ogólnie chodzi mi o to ze aromaty czy produkty tolerowane sa do uzywania, jednak przed zjedzeniem czegos niedozwolonego radze sie kilka razy zastanowic i stwierdzic czy warto??

Skoro juz machina chudniecia ruszyla to cz warto ja zatrzymywać??

Ja aromaty stosowalam do ciasta ;) Głownie chodzi tu o produkty spoza listy Dukana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja kocham orzechowy smak, a u nas w polsce nie wiedziec dlaczego nie ma takiego aromatu ;) a do nutelki bylby wsam raz, juz sie zastanawialam czy nie zetrzec jednego orzecha no ciasta na probe :smile:

Na tej diecie ciężko czasem zastąpić niektóre produkty, na przykład śmietankę, albo orzechy.. :-( Cóż, bardzo dziękuję. Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochane forumowiczki, dzisiaj nie z samego rana ale w pracy mam urwanie głowy i to dlatego :smile:

Nutko gratuluje zdanego egzaminu, i to jak pieknie ;) Pamietam że mi na studiach też najlepiej szły te zaliczenia co do których byłam pewna że poległam na całego :-(

Olinko a jest sie czego bać, bo ja juz sie nie moge doczekac III fazy? Ale pewnie ona tez ma swoje minusy, tak wiele nam tam wolno :)

Wczoraj mój mąż ukochany mi powiedział że juz chyba starczy tej diety więc postanowiłam że II faza do konca maja a od czerwca III :) Jak juz pisałam nie dam rady przejść sezonu truskawkowego dukanowo :)

U mnie w pracy już 3 osoby poza mną sa na Dukanie, trzymam za nich kciuki i każdemu polecam nasze forum :)

A tymczasem życze Wam miłego i słonecznego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam się przywitać z gronem wspaniałych protalek, Hejka!!!!

U mnie znów pogoda do kitu. Syn już nie wytrzymuje w domu,chce do piasku a piasek niestety mokry! No cóż, podobno ma być tak do końca tygodnia.

A i dobra wiadomość przedewszystkim dla mnie. Suwaczek przesuwam W DÓŁ!!! Jestem zadowolona bo choć mam warzywka to waga spada. :smile: .

Gochna możesz napisać coś więcej odnośnie tej sprawy z allegro? Ja robie bardzo duzo zakupów przez allegro. Przedewszystkim koraliki, ale to też nie jest takie bo wydaje nawet do 400zł na nie ( zdarza się że wiecej). No i inne rzeczy też zamawiam przez allegro, dlatego jestem ciekawa. Mój mąż kupiła raz chyba szlifierke do garażu i po roku przyjechała policja i ją zabrała. Od tamtej pory jej nie odzyskał a w sądzie był już wzywany chyba ze 4 razy w tym raz na drugi koniec Polski i musiał być osobiście. A z szlifierki ani pieniędzy ani urządzenia. Kosztowała ok 300zł i mąż się skusił a okazało się że to podruba (Bosch).

Dziewczyny czy możecie wkleić zdjęcie skrobi kukurydzianej?! U mnie też nie można takiej dostac wiec stosuje mąke kukurydzianą. Póki co to też ją omijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochane forumowiczki, dzisiaj nie z samego rana ale w pracy mam urwanie głowy i to dlatego ;)

Olinko a jest sie czego bać, bo ja juz sie nie moge doczekac III fazy? Ale pewnie ona tez ma swoje minusy, tak wiele nam tam wolno :-(

A tymczasem życze Wam miłego i słonecznego dnia :)

Misza no nie wiem moze to moja schiza ...

Jest większe przyzwolenie na jedzenie, jest tych kilka chwil na jedzenie cywilne i np ja w zasadzie ciagle sie zastanawiam czy dobrze zjadlam, czy nie za dużo, jak to sie odbije wagowo.

o i teraz własnie trzeba wcielić w zycie te zdrowe nawyki zywieniowe. Zaczynam wartościować co lepsze...jak kiedyś napisałam czy zjesc coś bo smaczne i niezdrowe, czy zjeść zdrowe i tylko wtedy gdy jestem glodna. Wbrew pozorom kazdy z nas tutaj jest z tego powodu bo lubi jesc i jest lasuchem. I pojawia sie male niebezpieczenstwo. Po porstu ciagle sie ucze 1) akceptowac siebie, 2) madrych wyborów i po 3) racjonalnosci w zywieniu oraz podejsciu do zywienia (bo nie mozna dac sie zwariować) :smile:

Także na III faze tez trzeba sie psychicznie przygotować ... ale jest naprawde fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie:)

hej to znowu ja:)

okropny spiacy mam dzien dzisiaj...jak tylko usiade mam odjazdy w sen...do tego dziwnie sie czuje i kreci mi sie w glowie, pewnie jakies owulacje mam bo tak to przewaznie sie u mnie odbywa..

Iriss wg mnie ze zdjec na NK nie wiecej jak 25:)

Sandra jak bierzesz tabsy to nie masz owulacji!moze masz zmeczenie materialu po prostu..jak ja:)i dzieki za te 25:)na tych fotkach na NK tak jest mniej wiecej:)

Witajcie, witajcie !

Od piątku tu mnie nie było................

Rozpoczęłam sezon ogródkowy - na razie od solidnej dawki pracy, obcinałam gałęzie, wygrabiałam resztki jesiennych liści, chyba juz trzeba będzie kosić trawę bo miejscami urosła wysoko, podsypałam nawozu pod żywopłot, opryskałam mój piękny wiąz na mszyce, bo ostatnie dwa sezony jakies robale go atakowały i zwijały mu sie niektóre liście.

na posiadywanie na leżaku jeszcze trochę za chłodno, wypiłam kawkę w niedziele na tarasie ale w pełnym słonku, bo tak to wiatr jeszcze chłodny....

Bohaterka jestem, bo juz mnie moje plecy nie bolą.... ha, ha, ha i dzis byłam pierwszy raz na reahbilitacyjnych zabiegach, doczekałam sie wreszcie...było ok.

Margarete ale bym Ci chciala pomoc w tym ogodzie nawet sobie nie wyobrazasz!!moi Dzadkowie maja ogrod i sad i tak tesknie,za tego rodzaju wysilkiem fizycznym,ze szok:)

-Iriss szacuneczek wytrwac na imprezce,a ja Ci dawalam tak do 30,nawet jak z synem rozmawialam to mowilam ze taka piekna kobietka, okolo 30 tam pracuje.

-Nutko ja mieszkam prawie na Mazurach ale jestem biala jak maka,czy to zima,czy to lato,corki kaza mi isc na solarium.

u mnie waga dzisiaj 62kg i tez mialam wczoraj rewolucje w zoladku,zastanawiam sie od czego ,czyzby po kawalku ciasta z wiorkami?bo tylko to jadlam nie protalowe

dzisiaj robilam nalesniki wg przepisu Sliweczki potwierdzam bardzo smaczne,zjadlam jeden i juz bylam najedzona,a wyszlo mi 4.

grazzia dzieki;to bardzo mole co piszecie:)a gdzie mieszkasz prawie na Mazurach?ja tam studiowalam i mieszkalam ponad 8 lat..i bardzo tesknie za Mazurami

witajcie wieczornie :)

Kupiłam sobie w sobotę sukienkę na komunię mojego Syna w rozmiarze 40 :) :) :) . Całe szczęście mieści się tam mój biust :P i nie wisi w pasie i biodrach, bo to są moje główne bolączki przy zakupach. Niestety po przyjściu do domu zauważyłam, że przy dekolcie zbyt płytko jest przyłapany materiał i zaczyn się rozchodzić. Całe szczęście w sklepie mi uwzględnili reklamację i mam dostać nową pod koniec tygodnia. Całe szczęście, że do komunii jest jeszcze sporo czasu :)

Bozenko pochwal sie kiecka:)no gratuljeszyn rozmiaru 40:)

Szkoda, że niektóre przepisy tutaj ją zawierają. No i jest też na liście produktów dozwolonych: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...art=#entry86355

Można się naciąć. Ale dziękuję Ci za wyjaśnienie sprawy. :smile: A to jeszcze zapytam co z aromatami do ciast? ;) Tzn. czy taka kropla śmietankowego w serku też jest tolerowana, czy może być używana bez problemu?

boehmei ja naprawde uwazam,ze nie wolno dac sie zwariowac;sporo nas tutaj z braku srobi uzywa maki;ale przeciez nie jemy jej codziennie i w duzych ilosciach tyko do czasu do czasu lyzke moze dwie..i skoro przisy ja zawieraja,jest na liscie produktow to ja ja smialo uzywam;tak samo jak dziewczyny jedza np budynie:)aromatow tez uzywam:)w granicach rozsadku oczywiscie:)

Iriss nie martw się tym zmęczeniem, to normalka na wiosnę. Poza tym Twój organizm odreagowywuje poprzedni, morderczy tydzień. Mam nadzieję, że dzisiaj tez będziesz długo spać i odpoczniesz sobie :D

Jedna przespana nocka nie załatwia całego przemęczenia. U mnie to wygląda tak, że dopiero od drugiej, trzeciej nocy zaczynam odrabiać zaległości, ale cóż ja już stara jestem ... :D Odpoczywaj więcej, bo też się za szybko zestarzejesz :D

mi sie wydaje Bozenko,ze wlasnie na wiosne powinnam tryskac energia..dzis spalam 8.5h wiec chyba ok:)generalnie jak sie budze to nie czuje sie zle;mam sile na jakies cwiczenia nawet ale potem w pracy tak ok 16-17 uchodzi ze mnie powietrze...na przerwie kolo 18 pije cole i jakos na pol h energia mi wraca ale potem jest to samo..czase nawet potykam sie o przedmioty;a ja nie chce sie szybko zestarzec jak mi tu Gochna pisze:P:P:P:P:P

Misza no nie wiem moze to moja schiza ...

Jest większe przyzwolenie na jedzenie, jest tych kilka chwil na jedzenie cywilne i np ja w zasadzie ciagle sie zastanawiam czy dobrze zjadlam, czy nie za dużo, jak to sie odbije wagowo.

o i teraz własnie trzeba wcielić w zycie te zdrowe nawyki zywieniowe. Zaczynam wartościować co lepsze...jak kiedyś napisałam czy zjesc coś bo smaczne i niezdrowe, czy zjeść zdrowe i tylko wtedy gdy jestem glodna. Wbrew pozorom kazdy z nas tutaj jest z tego powodu bo lubi jesc i jest lasuchem. I pojawia sie male niebezpieczenstwo. Po porstu ciagle sie ucze 1) akceptowac siebie, 2) madrych wyborów i po 3) racjonalnosci w zywieniu oraz podejsciu do zywienia (bo nie mozna dac sie zwariować) :-(

Także na III faze tez trzeba sie psychicznie przygotować ... ale jest naprawde fajnie!

ja sie juz powoli zaczynam wlasnie psychicznie przygotowywac na trzecia faze..i powiem ,ze panicznie sie boje!no ale mam Was wiec jakos damy wspolnie rade Babki moje kochane:)

zajrze jeszcze oczywiscie pozniej;poki co musze sobie zarcie do roboty naszykowac;dzis w menu:

resztki zupy serowej,kotleciki z pieczarkami z salata i w razie gdyby jak wczoraj awaria jakas byla a mnie glod sciskal to takie ruloniki z wedliny z warzywami i jajkiem w srodku zrobie:)mniam..cholera ja to lubie pichcic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza no nie wiem moze to moja schiza ...

Jest większe przyzwolenie na jedzenie, jest tych kilka chwil na jedzenie cywilne i np ja w zasadzie ciagle sie zastanawiam czy dobrze zjadlam, czy nie za dużo, jak to sie odbije wagowo.

o i teraz własnie trzeba wcielić w zycie te zdrowe nawyki zywieniowe. Zaczynam wartościować co lepsze...jak kiedyś napisałam czy zjesc coś bo smaczne i niezdrowe, czy zjeść zdrowe i tylko wtedy gdy jestem glodna. Wbrew pozorom kazdy z nas tutaj jest z tego powodu bo lubi jesc i jest lasuchem. I pojawia sie male niebezpieczenstwo. Po porstu ciagle sie ucze 1) akceptowac siebie, 2) madrych wyborów i po 3) racjonalnosci w zywieniu oraz podejsciu do zywienia (bo nie mozna dac sie zwariować) :smile:

Także na III faze tez trzeba sie psychicznie przygotować ... ale jest naprawde fajnie!

Miło czyta się pozytywne opinie o trzeciej fazie, trochę mam stracha bo ustaliłam sobie ze od 1 czerwca, ale ten czas biegnie tak szybko że zanim się obejrzę to już będzie koniec maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusiu zdjęcie skrobii kukurydzianej jest na wątku z produktami dozwolonymi. Tu masz link do sklepu gdzie można ją kupić wysyłkowo:

http://bomar.istore.pl/pl,product,1326960,...iana,500,g.html

Taką samą widziałam też na Allegro i u tego samego sprzedawcy jest xylitol. czyli cukier, który możemy jeść(jeśli ktoś już nie toleruje żadnego słodzika).

Iriss mnie zawsze na wiosnę, gdy się zrobi nagle ciepło dopada tzw. zmęczenie wiosenne, które głównie się objawia dużą sennością. Mija po ustabilizowniu się pogody. Mam nadzieje, że u Ciebie to też jest przejściowe :smile: Jeśli chodzi o sukienkę to nie wiem czy jest czym się chwalić, bo ja jestem taka klasyczna dziewczyna i sukienka jest bardzo skromna.

Smażę dzisiaj kotlety schabowe na komunię Syna. Wiem, ze to nie jest protalowe, ale moi Synowie nie wyobrażają sobie żadnej imprezki bez kotletow schabowych, mam nadzieje, że nie zeżr wszystkich i zostanie trochę dla gości ;) . Usmażyłam już 12, jeszcze mi 9 zostało. Wszystkie wsadzę do zamrażarki i przynajmniej jedno danie będzie z głowy. Protalowo zamierzam zrobić pierś indyka faszerowaną pieczarkami, myślę, że będzie dobra. Przede mną już niespełna miesiąc pichcenia i sprzątania, ale mam trochę luzu w pracy więc mogę spokojnie rozwinąć skrzydła :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.