Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koleżanki :grin:

Pogoda nie jest u mnie za ciekawa, ale nie pada. Odpocznę trochę od upału.

OK, Michasiu, a ja wysłała, już skany :grin: . Przepraszam, że nic nie napisałam w tym mailu, ale syn czyści mi system i musiałam wysłać szybciutko.

Witam wszystkich i miłego dnia, chociaż u mnie pochmurno :grin:??: .

Pola dzięki już przeczytałam... Skutki błędów do dzisiaj nie mam oleju parafinowego w kuchni, gdzie go kupić.. w aptece?

Jeszcze jedno pytanie, chodzę trochę ćwiczyć ok. 0,5 godz. na orbitreku i 15 minut na innym urządzeniu ale Dukan nie zabrania lekkiego wysiłku więc OK. Potem idę na saunę. Czy sauna jest dozwolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie kochana po smierci to i schudniesz ale nie czekasz na to.

Sadze,ze nie myslisz o sobie.... :grin:

Prosze wez ciepla kapiel i wskocz do lozeczka :grin:

Zycze dobrej nocki i wypoczywaj kobieto,wypoczywaj.... :)

Martusia, poszłam za Twoją radą, zamknęłam się w pokoju i nie zwracałam uwagi na drapanie kotów do drzwi. I naprawdę dziś wypoczęłam.

A co do wątróbki, to w filii na pewno da się to zrobić i będzie smaczne :grin:.

Pozdrawiam Cię serdecznie. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i miłego dnia, chociaż u mnie pochmurno :grin:??: .

Pola dzięki już przeczytałam... Skutki błędów do dzisiaj nie mam oleju parafinowego w kuchni, gdzie go kupić.. w aptece?

Jeszcze jedno pytanie, chodzę trochę ćwiczyć ok. 0,5 godz. na orbitreku i 15 minut na innym urządzeniu ale Dukan nie zabrania lekkiego wysiłku więc OK. Potem idę na saunę. Czy sauna jest dozwolona?

Dzień dobry Michasiu, ten olej to inaczej parafina ciekła i można ją kupić w aptece. Ja jej nawet nie kupowałam, wiem, że nie przełknę, raczej zwymiotuję! Na początku też mialam straszne zaparcia, po 4-5 dni, ale potem wszystko się unormowało. Kiedy jemy białko jest mniej odpadów i rzadziej się chodzi.

Dukan zabrania tylko ćwiczeń siłowych, bardzo wyczerpujących i to tylko w I fazie, więc sauna jest na pewno OK.

Pozdrawiam :grin: i życzę Ci ładnej pogody, na pewno się później pzrejaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Michasiu, ten olej to inaczej parafina ciekła i można ją kupić w aptece. Ja jej nawet nie kupowałam, wiem, że nie przełknę, raczej zwymiotuję! Na początku też mialam straszne zaparcia, po 4-5 dni, ale potem wszystko się unormowało. Kiedy jemy białko jest mniej odpadów i rzadziej się chodzi.

Dukan zabrania tylko ćwiczeń siłowych, bardzo wyczerpujących i to tylko w I fazie, więc sauna jest na pewno OK.

Pozdrawiam :grin: i życzę Ci ładnej pogody, na pewno się później pzrejaśni.

Dzięki, piję kawę i idę na saunę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z pochmurnego Mazowsza :grin:

Mam nadzieję, że ta piękna pogoda przyjdzie od Ciebie, Polu również do nas :grin:

Wcinam otrębiankę i ze smutkiem myślę, że muszę w środę iść do pracy.

Wczoraj wieczorem miałam napad jedzenia, całe szczęście, że skończyło się na P+W kapuśniaczku.

Życzę Paniom wielu spdków wagowych, pieknej pogody i miłego dnia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chudnące i szczęśliwe (m.in. z tego powodu) kobiety,

wczoraj się wybrałam do Almy w poszukiwaniu jedzonka nadającego się na naszą dietę. Od trzech tygodni bezskutecznie poszukuję właściwego serka homogenizowanego - m.in. do placuszków, bo póki co robiłam je z odtłuszczonego twarogu zmieszanego z jogurtem i pewnie ich konsystencja przez to nie jest właściwa, a le co tam. Zaiintrygował mnie jednak taki serek homo, który jest dla nas przyjazny. No i kupa - nie ma. Wszelkie dostępne mają po min. 6 % tłuszczu (to chyb za dużo, prawda ?). Więc jeśli kupujecie chudszy, to proszę dajcie znać gdzie i jaki.

Ponadto jak traktować makrelę w puszce w sosie pomidorowym (podaję parametry z opakowania: białko:13,4, węglowodany:3,6, tłuszcz: 3,:grin:. W składzie jest :50% makreli, 50% sosu pomiodorowego (woda, ocet spirytusowy, cukier, olej roślinny, sól, mąka ziemniaczana, cebula, zagestniki: guma guar, mączka chleba świętojańskiego, przyprawy. Te podkreślona przeze mnie to zakazane dodatki, ale kuszą parametry BWT.

Druga rzecz to wyszperane ciasteczka owsiane dietetyczne - skład: otręby owsiane, owsianka, mąka pszenna, mleko w proszku, białko jaj w proszku, glukoza, fruktoza, sól, cynmon naturalny. Wypiekane cyt " bez tłuszczu,z najlepszych składników naturalnych. Utrwalane przez wypiek w wysokiej temp o niskiej zawartości wody. Zawiera 30% owsianki i otrąb owsianych (błonnik 12,3 g), który pozytywnie ...bla bla bla". Parametry: B:7,1, W:75,4, T:0,5, błonnik:12,3. Czy to moze być dozwolone ???

Czy kurczak z rożna kupiony w sklepie jest dozwolony ? Mam wątpliwości w zwiazku z tym, ze takiego właśnie wczoraj zakupiłam i pochłonęłam. Obrałam go ze skórki, każdy kawałeczek mięsa przejrzałam co do kawałków tłuszczyku, a mimo to wydawał mi się zbyt tłustawy. Czy mam już jakąś nadwrażliwość ?

Pozdrawiam i będę wdzięczna za info.

A tak na marginesie dziś pierwszy dzień kolejnego etapu z warzywkami (hurra !) - zaraz wciągnę pomidorki i umrę ze szczęścia ! A waga od trzech dni taka sama (jestem już w końcówce @, a wczoraj łyknęłam łyżkę parafiny wiecie na co bo i tu mam zastój od 4 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Na Podlasiu pada...pochmurno,ciemno i brzydko...buuuu...

Polu podeślij troszeczkę ładnej pogody bo zasnę nad klawiaturką...

Nie odzywam się teraz zbyt często bo wczoraj przerabiałam tony śliwek  :grin: i czasu nie było...Pozatym ogórki jeszcze rosną i też trzeba je upychać w słoiki bo zima długa...Jabłuszka też dojrzały i gruszki....Kiedy ja wyjdę z tej kuchni...

Miłego i pogodego dnia życzę wszystkim odwiedzającym to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Więc jeśli kupujecie chudszy, to proszę dajcie znać gdzie i jaki.

Ponadto jak traktować makrelę w puszce w sosie pomidorowym (podaję parametry z opakowania: białko:13,4, węglowodany:3,6, tłuszcz: 3, :grin: . W składzie jest :50% makreli, 50% sosu pomiodorowego (woda, ocet spirytusowy, cukier, olej roślinny, sól, mąka ziemniaczana, cebula, zagestniki: guma guar, mączka chleba świętojańskiego, przyprawy. Te podkreślona przeze mnie to zakazane dodatki, ale kuszą parametry BWT.

Druga rzecz to wyszperane ciasteczka owsiane dietetyczne - skład: otręby owsiane, owsianka, mąka pszenna, mleko w proszku, białko jaj w proszku, glukoza, fruktoza, sól, cynmon naturalny. Wypiekane cyt " bez tłuszczu,z najlepszych składników naturalnych. Utrwalane przez wypiek w wysokiej temp o niskiej zawartości wody. Zawiera 30% owsianki i otrąb owsianych (błonnik 12,3 g), który pozytywnie ...bla bla bla". Parametry: B:7,1, W:75,4, T:0,5, błonnik:12,3. Czy to moze być dozwolone ???

Czy kurczak z rożna kupiony w sklepie jest dozwolony ? Mam wątpliwości w zwiazku z tym, ze takiego właśnie wczoraj zakupiłam i pochłonęłam. Obrałam go ze skórki, każdy kawałeczek mięsa przejrzałam co do kawałków tłuszczyku, a mimo to wydawał mi się zbyt tłustawy. Czy mam już jakąś nadwrażliwość ?

Ja kupuję serek homo w tesco 3% tłuszczu...firma tesco  :grin:

Co do tej makreli to ja bym ją jadła od czasu do czasu...A tam jadła...JEM!!! W fazie z warzywami czasem sobie na nią pozwalam,oby nie za często.

Ciasteczka odpadają!!! Spójrz ile węgli zawierają!!! Glukoza,fruktoza...Feeee....

Kurczaka z rożna też czasem pochłaniam,oczywiście bez skóry.Wycieram go dodatkowo ręcznikiem papierowym żeby wytrzeć ewentualny tłuszcz który na nim pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chudnące i szczęśliwe (m.in. z tego powodu) kobiety,

wczoraj się wybrałam do Almy w poszukiwaniu jedzonka nadającego się na naszą dietę. Od trzech tygodni bezskutecznie poszukuję właściwego serka homogenizowanego - m.in. do placuszków, bo póki co robiłam je z odtłuszczonego twarogu zmieszanego z jogurtem i pewnie ich konsystencja przez to nie jest właściwa, a le co tam. Zaiintrygował mnie jednak taki serek homo, który jest dla nas przyjazny. No i kupa - nie ma. Wszelkie dostępne mają po min. 6 % tłuszczu (to chyb za dużo, prawda ?). Więc jeśli kupujecie chudszy, to proszę dajcie znać gdzie i jaki.

Ponadto jak traktować makrelę w puszce w sosie pomidorowym (podaję parametry z opakowania: białko:13,4, węglowodany:3,6, tłuszcz: 3, :grin: . W składzie jest :50% makreli, 50% sosu pomiodorowego (woda, ocet spirytusowy, cukier, olej roślinny, sól, mąka ziemniaczana, cebula, zagestniki: guma guar, mączka chleba świętojańskiego, przyprawy. Te podkreślona przeze mnie to zakazane dodatki, ale kuszą parametry BWT.

Druga rzecz to wyszperane ciasteczka owsiane dietetyczne - skład: otręby owsiane, owsianka, mąka pszenna, mleko w proszku, białko jaj w proszku, glukoza, fruktoza, sól, cynmon naturalny. Wypiekane cyt " bez tłuszczu,z najlepszych składników naturalnych. Utrwalane przez wypiek w wysokiej temp o niskiej zawartości wody. Zawiera 30% owsianki i otrąb owsianych (błonnik 12,3 g), który pozytywnie ...bla bla bla". Parametry: B:7,1, W:75,4, T:0,5, błonnik:12,3. Czy to moze być dozwolone ???

Czy kurczak z rożna kupiony w sklepie jest dozwolony ? Mam wątpliwości w zwiazku z tym, ze takiego właśnie wczoraj zakupiłam i pochłonęłam. Obrałam go ze skórki, każdy kawałeczek mięsa przejrzałam co do kawałków tłuszczyku, a mimo to wydawał mi się zbyt tłustawy. Czy mam już jakąś nadwrażliwość ?

Pozdrawiam i będę wdzięczna za info.

A tak na marginesie dziś pierwszy dzień kolejnego etapu z warzywkami (hurra !) - zaraz wciągnę pomidorki i umrę ze szczęścia ! A waga od trzech dni taka sama (jestem już w końcówce @, a wczoraj łyknęłam łyżkę parafiny wiecie na co bo i tu mam zastój od 4 dni).

witam serdecznie

ja osobiscie te makrele bym zjadla ale nie za czesto , ciastka odpadaja bo maja za duuuzo wegli, a kurczak z rozna kupuje i pochlaniam bez zastanowienia bo lubie i nie zauwazylam zwyzki wagi po nim ( musze sie przyznac ze czasem nawet skorke zjem)

serki kupuje w tesco z piatnicy 3% tluszczu, serki homo kupuje waniliowe chociaz maja duzo wegli ale trudno poprostu wolniej chudne, bo tych typowych homo 0% tluszczu nie przelkne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczko, dobrze, że się odezwałaś, bo tak dlugo nie dawałaś znzć, że się trochę niepokoiłam. A to "tylko" nawał pracy. :grin:

Mysiu, ja takie konserwy już opisywałam i tez je jem. Jeszcze o takich samych parametrach jest śledź w pomidorach. Mają dużo bialka, małowęgli, nie ma się czym przejmować. A zamiast ciasteczek upiecz sobie coś protalowego, wybór jest naprawdę duży i niektóre ciasta są pyszne. wczorj zrobiłam piernik Śliweczki i polecam Ci bardzo Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

ja osobiscie te makrele bym zjadla ale nie za czesto , ciastka odpadaja bo maja za duuuzo wegli, a kurczak z rozna kupuje i pochlaniam bez zastanowienia bo lubie i nie zauwazylam zwyzki wagi po nim ( musze sie przyznac ze czasem nawet skorke zjem)

serki kupuje w tesco z piatnicy 3% tluszczu, serki homo kupuje waniliowe chociaz maja duzo wegli ale trudno poprostu wolniej chudne, bo tych typowych homo 0% tluszczu nie przelkne

Ja używam serków homo tylko jako dodatek do chlebka lub ciasta i używam serków Ostrowii 0% w małych opakowaniach 120g . W takich samych małych opakowaniach są też serki waniliowe, które nie maja dużo węglowodanow, a są bardzo smaczne. Ja je kupuję w Auchan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak i tak cos kupie bo nie wytrzymam chocby jedna rzecz :grin:

Mam troche lepiej bo pare razy do roku sa wysprzedaze nawet do -70%

Ostatnio kupilam w Ikei dresy,zwykle szare ale na zlotowki 4zl.uwierzycie :grin:

Witam wszystkich

To zazdroszczę Ci takich wyprzedaży bo mam diwe nastolatki - ciągną ze mnie ile wlezie aż boję się z nimi chodzić po sklepach. Najgorsze to zawsze jest przy kasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.