Sprzęt AGD - Artykuły kulinarne

Jak kupić robot kuchenny
Wybór robota kuchennego jest często wyborem na wiele lat… Zakup robota kuchennego powinien być rozważany przez użytkownika jako swego rodzaju inwestycja, która zwróci się w postaci większej ilości czasu dla rodziny oraz wzbogacenia codziennego jadłospisu.
Śniadanie podano do stołu!
Już dawno przeszły w niepamięć czasy, kiedy to czajnik tylko gotował wodę, a toster przygotowywał tosty… Dzisiaj kuchnia, nie będąc już przestrzenią zamkniętą i zarezerwowaną tylko dla Pani Domu ma za zadanie przyciągać wzrok i wzbudzać zainteresowanie, a także nie ukrywajmy tego - wywoływać WOW na ustach odwiedzających nas gości.
Dzbankowe filtry do wody
Z jakością wody dostarczanej do mieszkań oraz czerpanych z własnych studni bywa różnie.
Materiały na ostrze noży kuchennych
Jednym z podstawowych narzędzi używanych w kuchni są noże. Praktycznie do przygotowania każdej potrawy potrzebny jest nóż.
Jaki nóż do krojenia chleba?
Najważniejsze, aby nóż do chleba był ostry. Tępy nóż nie tnie, a raczej zgniata chleb, który dodatkowo będzie się kruszył.
Silikonowe naczynia i akcesoria kuchenne
Silikon znalazł bardzo szerokie zastosowanie w różnych obszarach działalności człowieka, głównie w technice, ale również na przykład w medycynie, a stosunkowo od niedawna coraz częściej można znaleźć to tworzywo w kuchni.
Sposób na czysty piekarnik
Czy ktoś, kto korzysta z piekarnika lubi go czyścić? Chyba nie. Czynność ta zwykle wymaga użycia chemicznych środków czyszczących, a i tak nie ma gwarancji, że uzyska się zamierzony efekt.
Garnki - trudny wybór
Czy można wyobrazić sobie kuchnię bez garnków - chyba nie. W garnkach odbywa się gotowanie, pieczenie oraz duszenie potraw.
Jak kupić żelazko?
Mało kto lubi prasować, no ale tak się składa, że żelazko w domu musi być. A im lepsze, tym łatwiejsze prasowanie.
Lodówka - co warto o niej wiedzieć
Lodówka to newralgiczne miejsce w kuchni, a tym samym w całym domu. Nie sposób bez niej funkcjonować, gdyż przechowujemy w niej niezbędną do życia żywność.
Blaty kuchenne - wszystko na temat
Blat kuchenny to jedno z ważniejszych miejsc w kuchni. Tu przygotowuje się posiłki, często również je spożywa.
Kombiwar - uniwersalny piekarnik
To kolejne urządzenie w kuchni, w którym przygotowanie potraw nie wymaga stosowania tłuszczów, a proces obróbki termicznej odbywa się przy pomocy krążącego gorącego powietrza.
Ceramiczne płyty grzejne
Ostatnio coraz częściej w naszych domach pojawiają się elektryczne płyty ceramiczne zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych.
Naczynia kuchenne powlekane teflonem
Każdy, kto kiedykolwiek smażył lub piekł potrawę wie, że warto do tego celu korzystać z dobrego sprzętu, który zagwarantuje, że przygotowana potrawa będzie świetnie smakować, na dnie nie zostaną "przyklejone" jej fragmenty, a oczyszczenie naczynia odbędzie się łatwo i szybko.
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.