Inne tematy - Artykuły kulinarne

Świet(l)ne słuchawki
Pogorszenie nastroju, senność, brak koncentracji, zwiększony apetyt – która z nas tego nie zna, gdy przychodzą długie jesienne i zimowe wieczory? Jest na to sposób tak prosty, że aż dziwne, czemu nikt nie wpadł na niego wcześniej!
Choroba lokomocyjna - jak sobie pomóc?
Na horyzoncie okres wakacyjno-urlopowy. Dla wielu z nas będzie to czas bliższych lub dalszych wyjazdów samochodem, pociągiem czy samolotem.
Menu na piknik
Sezon majówkowy rozpoczęty! Rośnie temperatura, a wraz z nią ochota na wypoczynek na świeżym powietrzu.
Co zabrać na piknik pod chmurką?
Majówka, długi weekend, piękna pogoda - wszystko to sprzyja wypadom za miasto... A jeśli wypady za miasto to obowiązkowo piknik!
Wiosenna alergia
Dla wielu z nas wiosna to najpiękniejsza pora roku - przyroda budzi się do życia, jest coraz cieplej, a promienie słońca zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu.
Wokół wielkanocnego jajka
W czasach starożytnych jajko było przedmiotem kultu. Dziś jest symbolem nowego życia, odrodzenia i przezwyciężenia śmierci, ale także wymownym znakiem Wielkanocy.
Wielkanocna święconka i jej symbolika
Zawartość wielkanocnego koszyka ma głęboką symbolikę i jest ściśle związana z tradycją nadchodzących świąt.
Wielkanocne wypieki i słodkości
Na wielkanocnym stole oprócz faszerowanych jajek, żurku i białej kiełbasy nie może także zabraknąć słodkości - malowanych polewami i ustrojonych bakaliami mazurków, pulchnych i lukrowanych babek czy delikatnej serowej paschy.
My się zimy nie boimy, czyli jak ubierać się zimą?
Siarczysty mróz i przeszywający wiatr... Takie syberyjskie warunki sprzyjają szybkiemu wychłodzeniu organizmu, spadkowi odporności, większej podatności na infekcje, a nawet niebezpiecznym odmrożeniom.
Jak usunąć nieprzyjemny zapach w lodówce?
Zapach w lodówce to mieszanka zapachów pochodzących od produktów przechowywanych w jej wnętrzu.
Jak oszczędzać energię w domu i płacić mniejsze rachunki?
Rachunki za energię elektryczną są sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Dzięki kontroli i zmianie codziennych zachowań można skutecznie i długofalowo zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zmniejszyć wysokość rachunków za prąd.
Jak spełnić noworoczne postanowienia?
Rzucić palenie, schudnąć, poprawić angielski, regularnie ćwiczyć, zmienić pracę, zakochać się.
Syndrom dnia poprzedniego, czyli sposoby na kaca
Po szaleństwach sylwestrowej nocy przychodzi czasem nieco gorszy czas. Szczególnie, gdy przesadzimy z ilością wypitych trunków.
Wigilijne zwyczaje, symbole i przesądy
Wigilijną wieczerzę rozpoczynamy wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki. Dzielimy się opłatkiem, jemy dwanaście potraw, a pod udekorowaną choinką układamy prezenty.
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.